هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 21 فروردين 1400
ساعت 08:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 12 دى 1388 ساعت 13:03
شنبه 12 دى 1388 16:33 ساعت
2010-1-2 13:03:41
شناسه خبر : 26721

رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با اشاره به محورهاي مشترك نامه رضايي و بيانيه اخير موسوي درباره وحدت و آشتي ملي گفت: محورهايي از نامه و بيانيه سياسي محسن رضايي و موسوي با هم مشترك است كه اين امر نشان مي‌دهد اينگونه نامه‌ها و بيانيه‌ها از يك مركز مشترك برنامه‌ريزي مي‌شود.

حجت الاسلام والمسلمين روح الله حسينيان نماينده مردم تهران و رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با فارس، در نقد نامه اخير محسن رضايي به رهبر معظم انقلاب سخناني بيان كرد.

وي با تاكيد بر اينكه اگر در نامه سياسي آقاي رضايي به رهبر انقلاب منظور از وحدت، وحدت بين مردم است اين محور قطعا حول اسلام، مكتب اهل بيت، انقلاب اسلامي، نظام جمهوري اسلامي، امام خميني(ره) و انديشه او، ولايت فقيه و قانون اساسي است، اظهار داشت: راهپيمايي بزرگ 22 بهمن در هر سال نشان از وحدت سراسري ملت ايران دارد و راهپيمايي روز چهارشنبه مردم تهران و سراسر كشور تبلور اين وحدت شكست ناپذير امت اسلامي است.

حسينيان تاكيد كرد: حضور با شكوه مردم تهران و نيز مردم سراسر كشور نشان‌دهنده وحدت شكست ناپذير آنان بود و منجر به بيعت مجدد با رهبر معظم انقلاب اسلامي شد كه بايد اين وحدت را همگان قدر دانسته و از آن حمايت كنند.

* وحدت با سران فتنه خيانت به ملت است

وي در ادامه افزود: اگر منظور از وحدت، وحدت با سران فتنه است كه همچنان بر طبل مخالفت و ايستادگي در راه شيطاني خود مي‌كوبند، اين وحدت خيانت به ملت است.

رئيس فراكسيون انقلاب اسلامي مجلس با ابراز تعجب از محسن رضايي كه بيانيه سراسر تهمت، توهين و نيز باطل موسوي را در نامه خود به رهبر انقلاب عقب نشيني مي‌خواند، تصريح كرد: متاسفانه آقاي رضايي عقب نشيني نظام را، پيشنهاد سازنده در نامه سياسي خود مي‌انگارد.

وي به محورهاي مشترك نامه محسن رضايي و بيانيه سراسر توهين موسوي اشاره كرد و اظهار داشت: سخنان مشتركي چون اذعان به وجود بحران، محور قرار دادن اقتصاد، عمل كردن مجلس و قوه قضائيه به وظايف قانوني، محور مشتركي است كه در نامه و بيانيه سياسي محسن رضايي و مير حسين موسوي مشترك است كه اين امر نشان دهنده آن است كه اين گونه خواسته‌هاي غير قانوني و احيانا شعارهاي حقي كه اراده باطل از آنها صادر شده، در يك مركز مشترك برنامه ريزي مي‌شود و از حلقوم افرادي خاص خارج مي‌شود.

* رضايي شعار راهپيمايان تهراني در برخورد با سران فتنه را درك نكرده است

حسينيان اضافه كرد: آقاي رضايي ظاهرا در راهپيمايي مردم تهران شركت كرده، اما به شعارهاي يكپارچه آنان كه خواستار برخورد قاطعانه با سران فتنه بود شايد نشنيده‌ و يا به درستي آن را درك نكرده‌اند.

رئيس كميسيون سياست داخلي و امور شوراهاي مجلس شوراي اسلامي بزرگترين جنايت سران فتنه را تضعيف بين المللي نظام مقدس جمهوري اسلامي دانست و يادآور شد: انتخابات باشكوهي كه بيش از 80 درصد مردم در آن شركت كردند و رئيس جمهور خود را براي اولين بار با بيش از 24 ميليون بر گزيدند؛ قطعا مي‌توانست توازن قوا را به نفع جمهوري اسلامي رقم بزند اما اين خائنين فرصت طلايي مذكور را به يك ضعف تبديل كردند.

وي تاكيد كرد: آقاي رضايي ضمن آنكه بايد توضيح دهد چه كسي اين خيانت بزرگ را به جمهوري اسلامي پاسخ مي‌دهد، بايد اين را هم توضيح دهد كه اگر نظام اسلامي با سران فتنه سازش كند، چه كسي بايد پاسخ خون‌هاي ريخته شده و شهادت ده‌ها بسيجي و مجروح شدن صدها تن از ماموران نيروي انتظامي و به آتش كشيدن اموال عمومي و مردم را بدهد.

* نامه محسن رضايي موجب ادامه جنايات دشمنان و سران فتنه مي‌شود

حسينيان با طرح اين سئوال از محسن رضايي كه آيا قادر است اين جنايت‌هاي هولناك و بدتر از همه جنايت‌ها يعني تهمت تقلب به جمهوري اسلامي را جبران كند، متذكر شد: قطعا صدور چنين نامه‌هايي آب به آسيب دشمن ريختن است و موجب ترغيب و تشويق دشمن و سران فتنه به ادامه جنايت خود مي‌شود.

رئيس مركز اسناد انقلاب اسلامي خطاب به محسن رضايي تاكيد كرد: بعد از نامه يا بيانيه سياسي خواهيد ديد كه سران فتنه جرات بيشتري پيدا خاهند كرد و آمريكا جنايتكار اميدوار و دشمنان اسلام و امام حسين پرو تر خواهند شد.

وي در پايان تاكيد كرد: آقاي رضايي بايد بداند نوشتن چنين نامه سياسي وحدت ملي را كه در روز چهارشنبه تبلور پيدا كرد به هم خواهد زد از اين رو از وي مي‌خواهيم از اين اقدامات خود دست برداشته و به دامن ملت بپيوندد.