هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 14 اسفند 1395 ساعت 06:14 2017-3-4 06:14:44
شناسه خبر : 267093
بسمه تعالی
 
رهبر معظم انقلاب اسلامی ایران
حضرت آیت ا... العظمی امام خامنه ای  دامه افاضه
 
موضوع: استعانت از آن مقام در احقاق حقوق و حل بحران مالی و تنگنای معیشتی سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین
 
سلام علیکم ،  احتراما به عرض میرسانیم که ما سپرده گذاران موسسه اعتباری کاسپین دارای مجوز فعالیت از بانک مرکزی،  قریب به سه ماه است که از دریافت سود و اصل سپرده های خود محروم  و کلیه حسابهای ما مسدود و بلوکه است و در بحران تامین مخارج زندگی هستیم و متضرر زیانهای مالی عدیده شده ایم، لذا از انجام تعهدات مالی و مخارج زندگی، قاصریم و تا کنون علیرغم مراجعات پیاپی جمعیت دو میلیونی مشتریان به موسسه ، توصیه به صبرتوسط بانک مرکزی تا حل مشکلات نقدینگی و اداری و ادغام تعاونی های زیر مجموعه، شده ایم.
 
متاسفانه بانک مرکزی ، علیرغم وظیفه مدیریت و ساماندهی و نظارت موسسات مالی، ما را به مراجعه به خود موسسه کاسپین، حواله کرده و از پذیرش تعهدات خود، نسبت به مجوز صادره به موسسه کاسپین، طفره میرود و خود را از عدم نظارت کافی در ایجاد کسری نقدینگی آن موسسه اعتباری و تعاونی های ذیربط، مبرا و معاف میداند. 
 
اکنون این جمعیت دو میلیونی سپرده گذاران کاسپین، بلاتکلیف مسیول پاسخگوی خود هستند و در زیر آوار فشار اقتصادی ، روز بروز، دفن میشوند. 
 
علیرغم تجمعات اعتراضی متعدد و خود جوش، در مراکز مجلس و ریاست جمهوری و بانک مرکزی و ساختمان مرکزی موسسه  و گرفتن قول بررسی و حل مشکل، تاکنون موفق به احقاق حقوقمان، نشدیم.  و اکنون ما قربانی عدم نظارت و مدیریت بانک مرکزی در صدور مجوز و ساماندهی بهینه و نیز عدم شفافیت حسابهای موسسه، و اختلافات داخلی تعاونی های تجمیعی در موسسه اعتباری کاسپین، شده ایم. 
 
لازم به ذکر است که درخواست و کلیه مستندات ما که حاکی بر حقانیت ماست، به مجلس داده شده ، و در متن نامه ارسالی نماینده محترم آقای قاضی پور به بانک مرکزی، بدان استناد و صحه گذاری شده است، که به پیوست، تقدیم است.
 
از رهبر معظم انقلاب، عاجزانه، استدعای رسیدگی و حل این بحران خانمانسوز، در جهت کسب احقاق حقوقمان را داریم و انتظار دادخواهی از این جمع مظلوم ، که امنیت مالی و اجتماعی آنان در مخاطره است را طالبیم. 
 
 
                                    با احترام
                                                                         و من ا... توفیق و هو المستعان