هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1396
ساعت 06:02
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 00:45 2017-2-15 00:45:47
شناسه خبر : 266174
وزیر دفاع آمریکا اخیرا طرح توقف یک کشتی ایرانی و تجسس آن با هدف یافتن تسلیحات ارسالی به یمن را مورد بررسی قرار داده است.
تسنیم: هفته گذشته، جیمز ماتیس، وزیر دفاع آمریکا این موضوع را مورد بررسی قرار داده است که آیا نیروی دریایی آمریکا می تواند ضمن ردیابی و متوقف کردن یک کشتی ایرانی، وارد آن شده و به تجسس آن برای یافتن تسلیحاتی که احتمالا برای حوثی های یمن فرستاده می شود، بپردازد؟ اما کشتی ایران در آب های بین المللی قرار داشته است.
 
توقف احتمالی کشتی ایرانی به نظر همراستا با دستورات ترامپ و تاکید وی در جلسات با ماتیس، وزیر دفاع و تیلرسون، وزیر خارجه بر سرکوب فعالیت‌‌های ایران در منطقه بوده است.
 
ماتیس در نهایت تصمیم می گیرد که این عملیات را دست کم در حال حاضر کنار بگذارد. اکنون این نگرانی وجود دارد در صورتی که دولت ترامپ -که در روزهای اولیه شروع به کار خود یک اقدام نظامی نافرجام در یمن را تجربه کرده است- به صورت ناگهانی وارد یک درگیری نظامی با نیروی دریایی ایران شود، چه اتفاقی خواهد افتاد؟
 
مسلما آمریکا حق قانونی برای ضبط یک کشتی در آبهای بین‌المللی را نداشته و این مسئله به معنی آغاز جنگ خواهد بود. اگر این اقدام از سوی کشوری دیگر علیه آمریکا و یا متحدان وی صورت گیرد یک تهاجم کاملا توجیه ناپذیر خواهد بود. هرچند صرفنظر کردن از طرح حمله به کشتی‌های ایرانی تصمیم خوبی است اما به نظر می‌سد علت اصلی آن  افشای نقشه وی بوده است.


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms