هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 28 مرداد 1396
ساعت 17:47
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 27 بهمن 1395 ساعت 00:16 2017-2-15 00:16:56
شناسه خبر : 266160
ستاره شناسان موفق به کشف یک ابر زمین و 60 سیاره جدید دیگر در نزدیکی زمین شده اند که بسیاری از آنها می توانند دارای حیات باشند.
ستاره شناسان موفق به کشف یک ابر زمین و 60 سیاره جدید دیگر در نزدیکی زمین شده اند که بسیاری از آنها می توانند دارای حیات باشند.
به گزارش میزان، ایرنا به نقل از روزنامه ایندیپندنت نوشت: گروهی از دانشمندان بین المللی نیز 54 سیاره بالقوه کشف کرده اند که با احتساب آن، محققان در مجموع 114 سیاره کشف کرده اند.
 
به گفته محققان، دستکم برخی از این سیاره ها می توانند شبیه زمین باشند و ویژگی هایی برای حیات دارند. 
 
یکی از سیاره های فراخورشیدی، یک 'ابر-زمین' داغ است که سطح سنگی دارد و در چهارمین سیستم ستاره ای نزدیک به سیستم زمین قرار دارد.
 
این سیاره که به Gliese 411-b معروف است، نشان می دهد که تمامی ستاره های نزدیک به خورشید ما احتمالا دارای سیاره هایی هستند که به دور آنها می چرخند و می توانند بسیار شبیه به زمین باشند و شرایطی برای حمایت از حیات در فضای خارج از زمین داشته باشند.
 
این نتایج حاصل تقریبا 61 هزار عملیات رصد هزار و 600 ستاره است که در عرض یک دوره 20 ساله توسط ستاره شناسان آمریکایی و با استفاده از تلسکوپ Keck-I در آمریکا انجام شده است.
 
محققان خاطر نشان کردند که این سیاره های جدید همچنین به آنها در درک بهتر تشکیل فرآیندهای سیستم های سیاره ای کمک می کند و اهداف جالبی برای تلاش های آتی هستند تا بتوان سیاره ها را به طور مستقیم به تصور درآورد. 


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms