هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 مهر 1396
ساعت 06:25
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 26 بهمن 1395 ساعت 11:18 2017-2-14 11:18:45
شناسه خبر : 266108
رئیس صندوق بین‌المللی پول درباره سیاست‌های پولی رئیس‌ جمهوری آمریکا در آینده هشدار داد.
رئیس صندوق بین‌المللی پول درباره سیاست‌های پولی رئیس‌ جمهوری آمریکا در آینده هشدار داد.
 
به گزارشز یورونیوز، ریستین لاگارد، مدیر کل صندوق بین المللی پول می گوید دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا فقط در کوتاه مدت برای اقتصاد این کشور خوب است.
 
کریستین لاگارد که برای شرکت در نشست جهانی دولت ها در دبی شرکت کرده بود نشستی که در آن تصمیم گیرندگان اقتصادی از سراسر جهان شرکت می کنند و امسال حدود چهار هزار نفر به ویژه افراد سرشناسی مانند رئیس بانک جهانی و خود کریستین لاگارد شرکت کرده بودند در سخنانی به بررسی چشم انداز اقتصاد آمریکا در زمان ریاست جمهوری آمریکا پرداخت و گفت بر اساس آنچه که ما می دانیم آمریکا رشد اقتصادی خوبی خواهد داشت. احتمال دارد در نظام مالیاتی آمریکا اصلاحاتی انجام گیرد، ممکن است در بخش های زیر ساختی سرمایه گذاری های بیشتری انجام گیرد.در نتیجه بسیار محتمل به نظر می رسد که رشد اقتصادی آمریکا رو به افزایش باشد.
 
اما مدیر کل صندوق بین المللی به این حقیقت نیز اشاره می کند که رشد اقتصادی آمریکا نمی تواند در دراز مدت ادامه یابد. وی در همین خصوص درباره سیاست حمایت گرایی اقتصادی(حمایت از ‏‏صنایع و تولیدات داخلی ‏از ‏طریق ‏افزایش تعرفه های گمرکی ‏بر ‏کالا، تجهیزات و خدمات ‏وارداتی)‏ که دولت دونالد ترامپ در پیش گرفته است هشدار داد و گفت این سیاست برای اقتصاد جهان به ویژه در زمینه تامین مالی پیامدهای ناگواری دارد.
 
وی در توجیه این هشدار خود افزود وجود دلاری قوی به همراه افزایش نرخ سود بانکی در آمریکا و به طور خلاصه سیاست محدود سازی عرضه پول در آمریکا چیزی است که باید اقتصاد جهان منتظر آن باشد.
 
کریستین لاگارد در ادامه سخنان خود درباره انتخاباتی که قرار است امسال در برخی از کشورهای اروپایی از جمله فرانسه ، آلمان وهلند برگزار شود ونتایج آن هشدار داد.
 
نشست جهانی حکومت ها امسال درشرایط ویژه ای در امارات عربی متحده برگزار شد. تصمیم گیرندگان جهان در چارچوب این نشست در این جا گرد هم آمده اند تا در باره راههای فائق آمدن بر چالش هایی که دولت های جهان از نظر سیاسی ، اقتصادی و اجتماعی اکنون با آن مواجه هستند رایزنی کنند.
 


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms