هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 6 خرداد 1397
ساعت 08:04
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 بهمن 1395 ساعت 21:57 2017-2-13 21:57:37
شناسه خبر : 266078
رئیس جمور مصر پس از دیدار با رئیس جمهور لبنان در قاهره گفت که این کشور آماده همکاری با ارتش لبنان و مبارزه علیه تروریسم است.
رئیس جمور مصر پس از دیدار با رئیس جمهور لبنان در قاهره گفت که این کشور آماده همکاری با ارتش لبنان و مبارزه علیه تروریسم است.

به گزارش تسنیم، عبدالفتاح السیسی، رئیس‌جمهور مصر، از آمادگی قاهره برای همکاری با ارتش لبنان و مبارزه علیه تروریسم خبر داده است.

 

سیسی روز دوشنبه در نشست خبری مشترک با میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان، که در قاهره به سر می‌برد، از آمادگی کشورش جهت همکاری و حمایت از ارتش لبنان و سایر دستگاه‌های امنیتی این کشور در راستای مبارزه علیه تروریسم خبر داد.

 

وی بدون اشاره به نحوۀ این حمایت نظامی، دربارۀ گفتگوهای خود با عون در قاهره گفت: «گفتگوهای ما پیرامون برخی از مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی مورد توجه دو کشور، به‌ویژه مبارزه علیه تروریسم، بحران سوریه و پناه‌جویان در لبنان صورت گرفت.»

 

سیسی افزود: «ما باور داریم که دو کشور باید برای مقابله با خطرات تروریسم همکاری کنند و از همین رو من آمادگی مصر را برای حمایت از ارتش لبنان و سایر دستگاه‌های امنیتی این کشور اعلام کردم.»

 

میشل عون که پس از تصدی پست ریاست جمهوری در ماه اکتبر سال گذشتۀ میلادی، در اولین سفر خود به قاهره به سر می‌برد، از نقش مصر در جهان عرب تقدیر کرد و گفت قاهره می‌تواند روند حل‌وفصل بحران در کشورهایی نظیر سوریه را تسهیل کند.

 

عون در این نشست خبری گفت: «امیدها برای ایفای نقش مصر بالاست. مصر با ایفای نقشی اعتدالی ... می‌تواند طرح ابتکاری نجات عربی را بر اساس استراتژی مبارزه علیه تروریسم به راه اندازد.»

 

عون همچنین بعد از قاهره، عازم امان، پایتخت اردن، می‌شود. قرار است عون با مقامات عالی‌رتبه سیاسی و مذهبی در مصر دیدار کند.

 

عون که یک مسیحی مارونی است، با حمایت جنبش مقاومت لبنان، حزب‌الله، و پس از دو سال بن‌بست سیاسی در لبنان، برای پست ریاست جمهوری انتخاب شد.

 

رئیس‌جمهور لبنان ماه گذشته نیز به عربستان سعودی سفر کرد و در آنجا مقامات ریاض را قانع کرد تا بسته کمک نظامی معلق 3 میلیارد دلاری را به بیروت اعطا کند. وی همچنین پس از آن عازم قطر شد.

 

به گفته کارشناسان، سفرهای خارجی عون باهدف ترمیم روابط آسیب‌دیدۀ لبنان با برخی کشورهای عربی و جلب حمایت‌های آنان از بیروت صورت گرفته استx