هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 25 بهمن 1395 ساعت 21:50 2017-2-13 21:50:35
شناسه خبر : 266075
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با خزانه توافق کرده‌ایم حقوق کارمندان حداکثر تا ۲۰ اسفند و یارانه اسفند چند روز زودتر پرداخت شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه گفت: با خزانه توافق کرده‌ایم حقوق کارمندان حداکثر تا ۲۰ اسفند و یارانه اسفند چند روز زودتر پرداخت شود.

به گزارش تسنیم، محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت و رئیس سازمان برنامه و بودجه در برنامه گفتگوی ویژه خبری شبکه دو سیما درباره اقدامات دولت در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی گفت: با تشکیل ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی، 24 سیاست در 12 برنامه تلخیص و مسئولان آن برای پاسخگویی مشخص شدند.

 

وی گفت: از 24 سیاست، 12 برنامه، 56 طرح و 200 پروژه تعریف شد.

 

نوبخت افزود: به دلیل محدودیت منابع در اختصاص پول به این پروژه ها، اولویت رعایت شده است.

 

وی گفت: در طرح پرداخت 16 هزار میلیارد تومان تسهیلات برای فعال کردن 7500 واحد صنعتی، تا کنون 14 هزار و 800 میلیارد تومان به حدود 20 هزار واحد صنعتی تعطیل یا نیمه تعطیل به عنوان سرمایه در گردش یا تکمیل شدن واحدهای نیمه کاره پرداخت شده است.

 

معاون رئیس جمهور افزود: البته کل واحدهای صنعتی،90 هزار واحد است اما منابع به واحدهایی که امکان فعال شدن دارند پرداخت شده است.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه اضافه کرد: نیازهای واحدهای صنعتی چند برابر مبلغ اختصاص یافته به این طرح است و ما به اندازه وسعمان به این واحدها تسهیلات می دهیم.

 

نوبخت گفت: برای مردمی کردن اقتصاد نیز امسال دو هزار و 529 پروژه به ارزش 19 هزار میلیارد تومان به بخش خصوصی با عنوان مشارکت واگذار شده است.

 

وی افزود: قصد دولت فروش همه این پروژه‌ها نیست بلکه واگذاری، تحرک بخشی، تکمیل یا بهره برداری از طرح‌های تکمیل شده است.

 

نوبخت گفت: برای برون‌گرایی اقتصاد نیز در جهت سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تسهیلات لازم از صندوق توسعه ملی به صورت ارزی و ریالی به صادرکنندگان برای بهبود وضع صادرات پرداخت شده است.

 

وی افزود: نتیجه این اقدام، مثبت شدن تراز تجاری کشور در 10 ماهه نخست امسال است.

 

معاون رئیس جمهور گفت: صادرات فقط مربوط به بخش صنعت نیست بلکه در بخش های کشاورزی و نفت نیز موفق شدیم تولید را افزایش دهیم.

نوبخت با بیان اینکه افزایش تولید در جهت اقتصاد مقاومتی است افزود: در شش ماهه نخست امسال رشد اقتصادی کشور با نفت شش و نیم درصد و بدون نفت چهار و نیم درصد افزایش یافته است.

 

وی گفت: به جای متمرکز کردن دولت در تولید و صادرات، مردم را به مشارکت آورده‌ایم.

 

نوبخت با بیان اینکه بهبود اقتصاد باید افزون بر مردمی بودن، عدالت محور باشد افزود: در این زمینه ضریب جینی را بهبود داده‌ایم و این ضریب اکنون حدود 12 است در حالی که در سال 89 پانزده بود.

 

وی گفت: برون گرایی، درون گرایی، مردمی بودن و عدالت محوری اقتصاد باید از راه دانش بنیانی انجام شود تا آثار آن را در اقتصاد ببینیم.

 

معاون رئیس‌جمهور افزود: رشد اقتصاد باید دانش بنیان باشد و بر این اساس، سه هزار شرکت دانش بنیان تأسیس کرده‌ایم.

 

نوبخت گفت: به جای ثبت شرکت های معمولی به شرکت های دانش بنیان اولویت داده ایم.

 

وی درباره وجود نگاه اقتصاد مقاومتی در بدنه دولت نیز افزود: فرهنگ اقتصاد مقاومتی به تدریج گسترش می یابد.

 

نوبخت با بیان اینکه تلاش می کنیم 37 هزار میلیارد تومان تا پایان سال برای طرح های عمرانی اختصاص دهیم گفت: تا پایان دولت یازدهم دستکم چهار مرکز استان با خطوط ریلی به شبکه سراسری وصل می شوند.

 

وی دربارة میزان انطباق برنامه ششم توسعه با سیاست های اقتصاد مقاومتی، افزود: در بررسی لایحه برنامه ششم در کمیسیون تلفیق، نمایندگان مجلس شورای اسلامی هر چه مطلوب مردم بود در برنامه گذاشتند اما منابع ما محدود است.

 

معاون رئیس جمهور گفت: بر این اساس مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان، ایرادهایی را به مصوبه مجلس گرفتند.

 

نوبخت افزود: امیدواریم مجلس شورای اسلامی طوری برنامه توسعه ششم را اصلاح کند که این برنامه قابلیت اجرا داشته باشد.

 

وی گفت: شرط لازم انطباق برنامه ششم توسعه با سیاست های اقتصادی، بازنگری آن بر اساس واقعیات کشور است.

 

نوبخت افزود: 26 بهمن یارانه ها پرداخت می شود و عیدی و حقوق بهمن نیز تا پیش از اتمام این ماه پرداخت خواهد شد.

 

وی گفت: با خزانه توافق کرده‌ایم حقوق کارمندان حداکثر تا 20 اسفند و یارانه اسفند چند روز زودتر پرداخت شود.

 

رئیس سازمان برنامه و بودجه افزود: 2700 میلیارد تومان برای پاداش و حق التدریس معلمان تا ابتدای سال 95 به حساب آموزش و پرورش واریز و مبلغی نیز برای بازنشستگان سال 95 به این وزارتخانه پرداخت شد اما پاداش معلمانی که امسال بازنشسته شده اند باقی مانده است.

 

نوبخت گفت: در سال آینده هزار میلیارد تومان برای افزایش حقوق بازنشستگان اختصاص دادیم که مجلس شورای اسلامی حدود 2500 میلیارد تومان به آن افزود.

 

وی افزود: البته نمایندگان مجلس محدودیت استفاده از این منابع را برای کسانی که بیش از دو میلیون تومان حقوق می گیرند ایجاد کرده اند اما دولت می خواهد این محدودیت برداشته شود و بقیه بازنشستگان نیز مشمول این افزایش حقوق شوند. 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x