هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 آذر 1399
ساعت 12:19
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 دى 1388 ساعت 19:22
دوشنبه 7 دى 1388 22:52 ساعت
2009-12-28 19:22:47
شناسه خبر : 26498

معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت ارشاد به دليل چاپ مطلبي تحت عنوان "ممانعت از سخنراني خاتمي، "خودجوش يا ...!؟" در روزنامه روز دوشنبه هفتم ديماه آفتاب يزد، به اين روزنامه تذكر داد.

به گزارش ايسنا، روابط عمومي معاونت امور مطبوعاتي و اطلاع‌رساني وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در اطلاعيه‌اي اعلام كرد: علت اين تذكر، چاپ مطلبي تحت عنوان "ممانعت از سخنراني خاتمي،‌ "خودجوش يا ...!؟" در آن شماره از روزنامه است كه در اين مطلب، سعي در القاء توهمات منتشره از سوي ضدانقلاب نموده است.

بنا بر اعلام، در متن تذكر اداره كل مطبوعات و خبرگزاري‌هاي داخلي خطاب به روزنامه آفتاب يزد آمده است: "در حالي كه عده‌اي اغتشاشگر با بي‌حرمتي به مراسم عزاداري حسيني (ع) در تهران به ترور، آشوب و وارد آوردن خسارت به جان و مال مردم عزادار و آتش زدن به امول عمومي اقدام كرده بودند، بدون اشاره به اين حوادث زشت و بدون آگاهي دادن به مخاطب نسبت به اين اعمال ضدامنيتي، به بهانه سخنراني مذكور مرتكب القائات زير شده است:

1- عدم انعكاس شايسته برگزاري باشكوه و تاريخي مراسم عزاداري حسيني (ع) در سراسر كشور و تقليل اين حماسه ملي و مذهبي به رويدادي حقير كه آن را در سطح "درگيري‌هاي تعدادي از تريبون‌داران، وعاظ و مداحان سرشناس و حتي خطباي نماز جمعه عليه اصلاح‌طلبان و سران اين جبهه" معرفي مي‌كند.

2- القاي اين ذهنيت كه ايجاد بلوا و تشنج در جامعه توسط طرفداران دولت انجام مي‌شود.

3-حمايت از سخنان مذكور كه با عبارات دوپهلو و تنش‌آفريني مانند: "مرام حسين (ع) اين بود كه بايد ايستاد ولو اينكه او را خارجي و خروج‌كننده عليه اميرالمومنين بدانند" موجب وهن قيام عاشورا و تشنج‌آفريني در بين علاقه‌مندان به آن حضرت و نظام اسلامي كشورمان گرديده است."

در اين تذكر تصريح شده است: از آنجا كه انعكاس دگرگونه اين رويدادها و تحريف واقعيت‌هاي جامعه به شيوه فوق مغاير با رسالت‌هاي مطبوعاتي مندرج در ماده 2 قانون مطبوعات مي‌باشد، لذا انگيزه آن روزنامه از عدم اجراي رسالت مطبوعاتي خود و بلكه حركت خلاف آن، روشن نيست.

بر اساس اين گزارش انجام رسالت مطبوعاتي مطابق ماده 2 و تبصره مربوطه و همچنين مراعات كامل قانون مطبوعات، وظيفه‌اي قابل اغماض نمي‌باشد، بلكه طبق ماده 35 تخلف از مقررات اين قانون جرم است.