هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 8 مهر 1399
ساعت 02:13
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 3 بهمن 1395 ساعت 16:55
يكشنبه 3 بهمن 1395 16:48 ساعت
2017-1-22 16:55:37
شناسه خبر : 264435
در روزهای گذشته اپلیکیشن طاقچه اقدام به انتشار آثار جشنواره داستان کوتاه بهرام صادقی در این نرم افزار موبایلی کرده است. نویسنده ای که روایت هایی در خصوص بهایی بودنش وجود دارد. در همین خصوص بامدیر اپیلیکشن کتابخوانی که این آثار را منتشر کرده گفتگو کردیم.
در روزهای گذشته اپلیکیشن طاقچه اقدام به انتشار آثار جشنواره داستان کوتاه بهرام صادقی در این نرم افزار موبایلی کرده است. نویسنده ای که روایت هایی در خصوص بهایی بودنش وجود دارد. در همین خصوص بامدیر اپیلیکشن کتابخوانی که این آثار را منتشر کرده گفتگو کردیم.
گروه فرهنگی رجانیوز: در روزهای گذشته یکی از اپلیکیشن های موبایلی اقدام به انتشار آثار جشنواره داستان کوتاه بهرام صادقی در این نرم افزار موبایلی کرده است. حال آنکه مواردی وجود دارد که اشاره به بهایی بودن این نویسنده می کند. 
 
 حسن محمودی(نویسنده) در وبلاگ خود رسماً به اینکه با این نویسنده در محله بهایی‌ها همسایه بوده است، اشاره کرده بود. علاوه بر اینها سایت‌های طرفدار بهاییت به صراحت از بهرام صادقی بعنوان یکی از نام‌آوران بهاییت یاد کرده‌اند که همه اینها هیچ شکی درباره بهایی بودن صادقی باقی نمی‌گذارد. 
 
رجانیوز برای مشخص شدن علت توجه به این نویسنده در این اپلیکیشن  موبایلی با محمد صدوقی مدیر این مجموعه گفتگو کرده است.
 
 
صدوقی در خصوص انتشار آثار جایزه داستان کوتاه بهرام صادقی در «طاقچه» گفت: ما از آن جهت که این یک جایزده ادبی بود و البته با مطالعه ای که در خصوص او داشتم خیلی چیزی مبنی بر اثبات بهایی بودن وی پیدا نکردم و ما این را یک بحث کاملاً ادبی و فرهنگی دیدیم.
 
وی افزود: جایزه های متعددی در کشور ما برگزار می شوند که نام افراد مختلفی با گرایشات متفاوت بر روی آن ها هست. این را گمان نمی کنم خیلی به گذشته آن فرد و اعتقادات او ارتباط داشته باشد. 
 
 
مدیر اپلیکیشن «طاقچه» در پاسخ به این پرسش که این حرکت موجب ترویج و بزرگداشت وی می شود گفت: به نظر ما این کار بزرگداشت معنا نمی شود و این صرفاً یک جایزه ادبی است که توسط یک جمعی برگزار می شود و ما با برگزار کننده های این جشنواره تعامل داشتیم و این را به عنوان یک رسالت فرهنگی دیدیم.
 
محمد صدوقی در خصوص اینکه آیا تاکنون وزارت ارشاد ممانعتی از این حرکت داشته یا نه افزود: تا الآن وزارت ارشاد اعلامی مبنی بر منع انتشار این ها به ما اعلام نکرده و همین داستان ها در سایت خود این جشنواره هم منتشر شده و آن جا هم وزارت ارشاد مانع نشده است.
 
وی در خاتمه گفت: ما این آمادگی را داریم تا در صورتی که منعی به صورت قانونی در خصوص انتشار این آثار ایجاد شد از نشر آن ها خودداری کنیم چرا که ما ذیل قوانین جمهوری اسلامی فعالیت می کنیم و سوابق ما نیز نشان می دهد که کاملاً به رعایت قانون اهتمام داشته ایم. 
 


دیدگاه کاربران

ارشاد؟!؟!!
ارشاد کجا بود برادر! خواب خواب تنهاترین وظیفه و هویت ارشاد برگزاری کنسرت است و بس و توهین به مراجع با بی اعتنایی به انان

یعنی شما واقعاً متوجه نمیشید که اسم جایزه ادبی به نام این باباست ولی بزرگداشت نیست ؟؟؟؟

قطعاً انتشار این داستان ها باعث مشهور تر شدن بهرام صادقی میشه و کاملاً ترویج اون هست.

عجیبه که این اپلیکیشن توی خندوانه تبلیغ شده بعد از شهرتش برای این کار استفاده می کنه