هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 شهريور 1398
ساعت 02:22
به روز شده در :
شنبه 2 بهمن 1395 ساعت 17:22 2017-1-21 17:22:11
شناسه خبر : 264362
مرتضی محمودی

سرزمین آزمون و خطا

پرده اول : باید ساختمانی ۱۷ طبقه فروبریزد ، آتشنشانها زیر آوار بمانند ، مردم ازدحام کنند و مانع امدادرسانی شوند. باید صفحات تلگرام و اینستاگرام به مقایسه رفتار غیرفرهنگی مردم سرزمینم با مردم هند و آلمان بپردازند تا دست آخر همه دست روی دست بزنند و تازه یادشان بیافتد که انسانیت را فدای سلفیهای خبرسازشان کرده اند و حالا پشیمان از رفتارشان سخن از فرهنگ سازی و رعایت حق مردم میکنند و برای آتش نشانان عزیزما شمع اندوه روشن میکنند.
 
اول فکر میکردید ، از قوه عاقله بهره میبردید و کاری نمیکردید که امروز صدها نفر را به دردسر و مصیبت گرفتارکنید!
 
پرده دوم :باید انتخابات شورای شهری برسد. باید مردمی که تا چند روز قبل از مشکلات شهر میگفتند ،از ضعف مدیریت میگفتند و از نبود نیروهای متخصص در شورا و شهرداری گله میکردند و مدعی تغییر هستند رای بدهند و خروجی آرای آنها بشود تعدادی هنرمند، ورزشکار ، پهلوان ،سیاستمدار و سرمایه دار ..بعد بنشینند عزا بگیرند که چرا مشکلات شهر حل نمیشود..
 
اول فکر میکردید ، از قوه عاقله بهره میبردید و کاری نمیکردید که امروز صدها نفر را به دردسر و مصیبت گرفتارکنید!
 
پرده سوم : باید انتخابات ریاست جمهوری برگزار شود . باید مردم سرزمینم چشمهایشان راببندند ، عقلشان را بدهند به دست چند شبکه ماهواره ای و تلگرامی ، فقط ظاهر اتفاقات را ببینند و حتی لحظه ای به تاریخ و عبرتهایش رجوع نکنند. باید افرادی بیایند و مردم سرزمینم را فریب دهند و مردم سرزمینم نیز فرق بین انسانهای مومن و پاک را با سیاستمداران پیر و دغل باز ندانند ..فردای انتخابات برسد و کسانی بشوند مدافع حق مردم سرزمینم که ۳ سال و نیم عزت ، آبرو و معیشت آنهارا اسیر قدرت طلبی و آرزوهای بربادرفته خود کنند و تازه بعد از این همه رکود و گرفتاری به جایی برسند که ۲۰سال قبل بودند . باید این انتخاب انجام میشد تا همه امروز دست روی دست بزنند و از ضعف دولت بنالند...
 
اول فکر میکردید ، از قوه عاقله بهره میبردید و کاری نمیکردید که امروز خودتان و صدها نفر را به دردسر و مصیبت گرفتارکنید!
 
نمیدانم چه زمانی مردم سرزمینم دست از آزمون و خطا برمیدارند و با تکیه بر سرمایه های معنویت و عقلانیت که هم در دین ما و هم در تمدن ما نهفته است بهترین تصمیمها را برای لحظه های سرنوشت ساز خواهند گرفت.
 
قربانی شدن آتش نشانان فداکار ما گوشه ای از بی توجهی به وظیفه و تصمیم گیری به موقع در لحظه های حساس است..