هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 6 ارديبهشت 1397
ساعت 21:52
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 22 دى 1395 ساعت 01:01 2017-1-11 01:01:42
شناسه خبر : 263853

گفتنی است که اخبار منتشر شده تاکنون حکایت از وضعیت نامناسب دیگری می دهد چرا که اولاً امریکا نپذیرفته که برجام را نقض کرده است؛ این مسئله به معنی فرورفتن هر چه بیشتر در مکانیزم حل اختلاف برجام خواهد بود که نتیجه آن تنها بازگشت تمامی تحریم هایی است که لغو مشروط شده اند؛
گفتنی است که اخبار منتشر شده تاکنون حکایت از وضعیت نامناسب دیگری می دهد چرا که اولاً امریکا نپذیرفته که برجام را نقض کرده است؛ این مسئله به معنی فرورفتن هر چه بیشتر در مکانیزم حل اختلاف برجام خواهد بود که نتیجه آن تنها بازگشت تمامی تحریم هایی است که لغو مشروط شده اند؛
گروه بین‌الملل-رجانیوز: نشست کمیسیون مشترک برجام که به درخواست ایران و برای بررسی نقض برجام توسط آمریکا با تمدید قانون آیسا تشکیل شده بود، با صدور یک بیانیه مطبوعاتی به کار خود خاتمه داد.
 
به گزارش رجانیوز در این نشست نمایندگان کشورمان ضمن ارائه شرحی از بدعهدی‌های آمریکا در یک سال اخیر، با ارائه مستندات حقوقی تمدید قانون آیسا را مغایر با تعهدات آمریکا در قالب برجام دانستند. 
 
 هیات آمریکایی نیز با تاکید مجدد بر پایبندی کامل این کشور به برجام، عنوان کرد که با اقدامات انجام شده از سوی دولت، هیچ تاثیر عملی بر قانون مزبور مترتب نبوده و لذا نفس تصویب این قانون در کنگره آمریکا مشکلی برای تعهدات برجامی این کشور ایجاد نمی‌کند. 
 
نمایندگان سایر دولت‌های عضو کمیسیون نیز با جدی قلمداد کردن نگرانی ایران، خواستار اقدامات آمریکا در جهت بلااثر ماندن این قانون و شفاف‌سازی کامل در این زمینه شدند.
 
 
ناگفته نماند که وال‌استریت ژورنال اعلام کرده است ایرانی‌ها توافق کرده‌اند که تعهداتی فراتر از برجام را بپذیرند و به رغم تعیین سقف ۳۰۰ کیلوگرمی برای نگهداری اورانیوم در داخل خاک ایران، نمایندگان دولت ایران با رسیدن این مقدار به کم‌تر از ۲۰۰ کیلوگرم موافقت کرده‌اند.
 
عباس عراقچي رئيس هيات كشورمان در جلسه امروز كميسيون مشترك در این باره  گفت امروز كميسيون مشترك در پايان جلسه خود همچنين با طرح ايران براي پاكسازي رسوبات از تاسيسات غني سازي نظنز موافقت كرد. وي گفت بر اساس اين طرح كليه رسوبات مواد غني شده كه از لوله ها بيرون آورده مي شوند از شمول ٣٠٠ كيلو ذخاير مواد غني شده ايران خارج شده و بدين ترتيب ايران قادر خواهد بود مواد بيشتري را غني سازي كند. عراقچي اضافه كرد اين مصوبه كميسيون مشترك كه محصول ماه ها مذاكرات كارشناسي توسط متخصصين سازمان انرژي اتمي كشورمان است پس از ترجمه در سايت وزارت امور خارجه درج خواهد شد.
 
 
 
گفتنی است که اخبار منتشر شده تاکنون حکایت از وضعیت نامناسب دیگری می دهد چرا که اولاً امریکا نپذیرفته که برجام را نقض کرده است؛ این مسئله به معنی فرورفتن هر چه بیشتر در مکانیزم حل اختلاف برجام خواهد بود که نتیجه آن تنها بازگشت تمامی تحریم هایی است که لغو مشروط شده اند؛ ثانیاً در برابر وضع معماری تحریم ها هم‌پیمانان آمریکا تنها به یک بیانیه مطبوعاتی اکتفا کرده و در نهایت نیز نگرانی‌های ایران را تنها جدی! تلقی کردند ثالثاً اخبار منتشر شده در رسانه های خارجی مبنی بر عقب نشینی های جدید تیم مذاکره کننده کشورمان در زمینه کاهش ذخایر اورانیوم در داخل کشور به کم تر از 200 کیلوگرم نیز در صورت صحت، هم خلاف برجام محسوب می‌شود و هم سندی دیگر بر تداوم رویکرد انفعالی در برابر نتایجی در حد و اندازه های تقریباً هیچ!


 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
نرم افزار حسابداری سپیدار همکاران سیستم 81022222-021
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x