هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 9 خرداد 1396
ساعت 03:45
به روز شده در :

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 11 دى 1395 ساعت 17:02 2016-12-31 17:02:36
شناسه خبر : 263106
در حالیکه 15 ماه از نامه سرگشاده و اعتراضی چهار وزیر دولت یازدهم به رئیس جمهور در اعتراض به ناهماهنگی ها در تصمیم گیری دولت وهمچنین تکه پرانی های زنگنه و نعمت زاده در مساله کرسنت می گذرد هنوز اختلاقات وزرای کابینه در بزنگاه های سیاسی و اقتصادی خود را نشان میدهد.
در حالیکه 15 ماه از نامه سرگشاده و اعتراضی چهار وزیر دولت یازدهم به رئیس جمهور در اعتراض به ناهماهنگی ها در تصمیم گیری دولت وهمچنین تکه پرانی های زنگنه و نعمت زاده در مساله کرسنت می گذرد هنوز اختلاقات وزرای کابینه در بزنگاه های سیاسی و اقتصادی خود را نشان میدهد.
 گروه سیاسی - رجانیوز؛ در جلسه علنی روز شنبه مجلس شورای اسلامی بررسی ماده ای از لایحه برنامه ششم توسعه در خصوص تعیین نرخ خوراک پتروشیمی ها در دستور کار صحن علنی مجلس قرار گرفت. 
 
به گزارش رجانیوز، زنگنه پیرامون تخفیف دولت برای خوراک پتروشیمی ها گفت: اگر قیمت خوراک پتروشیمی ها زیاد است چرا برای دریافت خوراک صف کشیده اند شرکت های پتروشیمی بین ۴۰ تا ۵۰ درصد سود دارند.
 
زنگنه ضمن انتقاد از اظهارات وزیر صنعت در مورد زیاد بودن قیمت خوراک پتروشیمی ها تاکید کرد: من مسئول بخش پتروشیمی هستم و وزیر صنعت طبق قانون هیچ مسئولیتی در این بخش ندارد، اینکه آقای نعمت زاده یک زمان مدیرعامل پتروشیمی بوده و الان دوست دارد در امور مربوط به پتروشیمی دخالت کند بحث دیگری است، ایشان مسئولیتی ندارد.
 
این رویارویی صریح سکاندار 65 ساله وزارت نفت در مقابل نعمت زاده وزیر 72ساله صنعت در حالی انجام شد که رئیس جمهور در جلسه علنی مجلس برای گرفتن رای اعتماد نعمت زاده  را به عنوان "پدرپتروشیمی" کشور معرفی کرده بود!
 
هر چند بسیاری از صاحب نظران معتقدند عضویت وزیر صنعت در هیات مدیره 19 شرکت خصوصی و ذی نفع بودن او در پتروشیمی باعث بسیاری از اظهار نظرهای او در مورد خوراک ارزان پتروشیمی بوده است اما نمی توان از اختلافات وزرای سالخورده دولت با یکدیگر و حتی اختلاف با رئیس جمهور در حوزه های مختلف به راحتی گذشت، اختلافاتی که نتایجی چون وضعیت رکود رنج آور، بیکاری و افزایش لجام گسیخته قیمت ها را در پی داشته است.
 
وزیر نفت: نعمت‌زاده عوام است؛ الکی حرف می‌زند
 
نعمت زاده و زنگنه در مورد مساله حاشیه ساز و خسارت زای کرسنت نیز روبه روی یکدیگر قرار گرفته بودند.
 
اظهارات نعمت‌زاده درباره جریمه ۱۸ میلیارد دلاری کشور در پرونده کرسنت، گاف بزرگی علیه دولت یازدهم محسوب می‌شد و هنوز هم مسئولان دولتی خصوصاً زنگنه بابت این گاف، از نعمت‌زاده دلخورند.
 
به گفته هفته نامه 9دی زنگنه در پاسخ به افشاگری نعمت زاده در مورد کرسنت در جمع فعالان رسانه‌ای اصلاح‌طلب واکنش تندی نشان داده و گفته بود:«نعمت‌زاده عوام هم یک بار صحبت کرد گفت ۱۸ میلیارد دلار جریمه شدیم. اصلاً از کجا آورد، الکی یک چیزی گفت. این رقم را که اعلام کرد کار به جاهای خیلی باریک رسید.»
 
نامه وزرا و گلایه از رئیس جمهور و وضعیت اقتصادی 
 
حدود 15ماه پیش نیز چهاروزیر دولت یازدهم در اقدامی خارج عرف  عجیب نامه ای علنی از وضعیت عدم هماهنگی تیم اقتصادی کشور و وضعیت وخیم رکود به روحانی نوشتند و نشان دادند که کابینه سهمیه ای که ناشی از ائتلاف نامتوازن تیم کارگزران سازندگی و اصلاح طلبان تشکیل شده است حتی در جلسات هیات دولت نمی توانند مشکلات موجود را حل کنند و باید نامه سرگشاده به رئیس دولتی که در هفته دوبار با او جلسه دارند نوشته و اینگونه نظرات خود را به رئیس جمهور برسانند.
 
 
 
به نظر میرسد بی برنامگی اقتصادی روحانی و باورناپذیری شخص او در پوشیدن لباس ریاست جمهوری ریشه بسیاری از مشکلات و سردرگمی های اقتصادی امروز باشد که رئیس جمهور یک بار از عبور از رکود خبر میدهد و چندماه بعد وزرای او از وضعیت فاجعه بار رکود گلایه میکنند.
 
صالحی نه وزیراقتصاد است، نه وزیر خارجه، نه رئیس بانک مرکزی!
 
در موضوعات دیگر نیز همچون بدعهدی آمریکایی ها و نقض شدن برجام مشابه این اتفاقات افتاد و وقتی دکترصالحی که با قسم های معروف دین خود به برجام را هم پرداخته بود به بدعهدی آمریکایی ها گلایه کرد رئیس جمهور با ادبیاتی تند نشان داد که هماهنگی لازم در تیم دولت بر سر مسائل جاری نیز وجود ندارد. رئیس جمهور خطاب به صالحی گفته بود:"  ایشان وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی نیست، وزیر خارجه هم الآن نیست، ایشان مسئول سازمان انرژی اتمی است"


 

 

 

 

دروپال طراحی سایت