هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 مهر 1400
ساعت 17:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 25 آذر 1388 ساعت 20:23
چهارشنبه 25 آذر 1388 23:53 ساعت
2009-12-16 20:23:28
شناسه خبر : 26031

رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام تاكيد كرد:حفظ اصل ولايت فقيه و جايگاه رهبري از ضروريات است و همگان بايد در اين مسير حركت كنند.

به گزارش روابط عمومي مجمع تشخيص مصلحت نظام هاشمي رفسنجاني در ديدار جمعي از روحانيون و وعاظ ـ كه در آستانه ماه محرم صورت گرفت ـ افزود: وضعيت امروز دنيا با گذشته تفاوت كرده است؛ نسل امروز با اتكا به از بين رفتن انحصارهاي رسانه‌اي آگاه و مطلع است و در آينده نيز مطلع‌تر خواهد بود و ما نيز بايد تلاش كنيم متناسب با زمان مسائل را براي آن‌ها تبيين كنيم.

وي تصريح كرد: بايد به گونه‌اي با مردم رفتار شود تا آن‌ها احساس كنند نظام به دنبال احقاق حق آن‌ها و حفظ كرامت‌شان است.

وي ادامه داد: قانون اساسي در فصول مربوط به تبيين حقوق مردم بسيار خوب تدوين شده است و مسوولان بايد تلاش كنند تا با اجراي كامل آن؛ اعتماد جامعه را تقويت نمايند.

رييس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: منافقين از ابتداي انقلاب تلاش مي‌كردند هر شخصيت روحاني كه در انحرافات عقيدتي آن‌ها، همراهي‌شان نمي‌كنند را حذف فيزيكي و شخصيتي نمايند و امروز نيز در پوشش‌هاي ديگر در حال فعاليت هستند.

وي تاكيد كرد:حفظ اصل ولايت فقيه و جايگاه رهبري از ضروريات است و همگان بايد در اين مسير حركت كنند و با شناختي كه از رهبري دارم با تدبير ايشان به شرط همكاري ديگران مشكلات سياسي واقتصادي قابل حل است و بايد فعالان عرصه سياسي كشور به دور از هرگونه تندروي، ايشان را در اين مسير ياري دهند.

وي با انتقاد از برخي افراد و احزاب و گروه‌هاي سياسي كه با انحصارگرايي و برخورد حذفي مانعي مهم در رسيدن جامعه به حد تعادل هستند تصريح كرد: اگر برخي فكر كنند با ارعاب و فضاسازي مي‌توانند مسائل را حل نمايند در اشتباهند و اگر هم به صورت ظاهري آن را حل كنند پس از گذشت زمان كوتاهي آن موضوع وسيع‌تر از گذشته مطرح خواهد شد.

هاشمي رفسنجاني با خطاب قراردادن فعالان عرصه سياست در كشور به ويژه قشر روحانيت گفت: مردم را زير پرچم اسلام، متحد نگه داريم و نگذاريم اهداف اصلي انقلاب اسلامي در پس منازعات سياسي گم شود.

وي افزود: براساس آموزه‌هاي امام(ره)، حركت در كنار مردم مهمترين عامل پايداري نظام است وهمگان بايد قدر انقلاب اسلامي را بدانند و با تنگ‌نظري و كوته‌بيني اين فرصت عظيم و تاريخي را زايل نكنند.

وي محرم و واقعه عاشورا را بهترين پايگاه براي شناخت ظالم و حمايت از مظلوم عنوان كرد و گفت: امروز پس از گذشت 1400 سال عمق و اهميت اين واقعه براي همگان روشن شده است.

رييس مجلس خبرگان رهبري در جواب جمعي از حضار كه اجازه جواب به اظهارات آقايان يزدي و حسينيان و زيارتي (حميد روحاني) را خواستند، گفت: سال‌هاست كه جواب من به آقاي يزدي درخواست شفا براي ايشان است و ارسال سلام.

وي افزود:متاسفانه ايشان براثر مشكلات جسمي گاهي دچار عصبانيت مي‌شود و عجولانه اعلام نظر مي‌كند.

وي تصريح كرد: افرادي هم هستند كه شهرت خويش را از راه اهانت به ديگران مي‌خواهند كه جواب اين‌گونه افراد هم سكوت است و دعا براي هدايت‌شان.

در ابتداي اين ديدار حجت‌الاسلام والمسلمين رستگاري به نمايندگي از جمعيت حاضر با انتقاد از وضعيت فعلي رواج شايعه و تهمت بر ضد شخصيت‌هاي موثر در انقلاب اسلامي و ياران اصلي امام، گفت: ثمره صبر، صلابت و اتكا به خداوند تحقق وعده الهي در مورد پيروزي حق برباطل است.

وي با اشاره به واقعه عظيم عاشورا تأكيد كرد: حرمت‌شكني نسبت به امام حسين(ع) و خانواده‌اش مصيبت عظيم واقعه‌ عاشورا بود و تدبير در اين واقعه درس‌هاي بزرگي به همراه دارد.