هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 28 شهريور 1400
ساعت 11:42
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 24 آبان 1395 ساعت 12:12
دوشنبه 24 آبان 1395 12:11 ساعت
2016-11-14 12:12:44
شناسه خبر : 259890
در ادامه انتشار خبرها مبنی بر خشونت‌ها ضد شیعیان نیجریه، رسانه‌ها در خبری فوری گزارش دادند نیروهای امنیتی این کشور به شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین حسینی تیراندازی کردند.

پرس تی وی:  نیروهای امنیتی نیجریه به شرکت‌کنندگان در مراسم اربعین حسینی در این کشور آفریقایی تیراندازی کرده‌اند.

 

آذرماه سال گذشته بود که ارتش نیجریه با یورش به منزل رهبر شیعیان نیجریه صدها هوادار و فدایی او را کشت و سپس او را که به شدت مجروح شده بود، به بیمارستان نظامی ایالت کادونا منتقل کرده بود(جزئیات بیشتر).

 

با گذشت چند ماه از بازداشت شیخ زکزکی، بهمن ماه سال گذشته بود که «محمد ابراهیم زکزکی» تنها پسر باقی مانده شیخ زکزکی رهبر شیعیان نیجریه در بیانیه‌ای، با دعوت از مردم نیجیریه برای انتشار پیام «جنبش اسلامی نیجریه» ارتش این کشور را مسبب اصلی جنایت کشتار شیعیان دانست.

 

وی در ادامه تأکید کرده بود: ارتش نیجریه مسئول حفظ جان شهرواندان کشور است و از سویی نیز این ارتش نیجریه است که مسبب اصلی این جنایت شنیع بود و در حالی که بسیاری از برادران و خواهران ما به قتل رسیدند و جسدشان تکه تکه شد، خانه هایشان تخریب و به مقدساتشان اهانت شد و از سویی بسیاری از مردم ما در بازداشت به سر می‌برند، مسببان این جنایت آزادانه در حال راه رفتن هستند(جزئیات بیشتر).

 

حالا امروز دوشنبه و در تازه‌ترین خبرها درباره خشونت‌ها علیه شیعیان نیجریه‌ای، رسانه‌ها از حمله به حاضران در مراسم اربعین خبر می‌دهند.

 

پرس‌تی‌وی در خبری فوری گزارش داده است که نیروهای امنیتی نیجریه به مسلمانان حاضر در مراسم اربعین تیراندازی کردند.

این شبکه خبری به جزئیات بیشتری درباره حمله به حاضران در مراسم اربعین حسینی اشاره نکرده است.