هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 8 بهمن 1399
ساعت 10:25
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 12 آبان 1395 ساعت 16:51
چهارشنبه 12 آبان 1395 16:16 ساعت
2016-11-2 16:51:36
شناسه خبر : 259203
به فرموده حضرت امام خمینی(ره)،  رهبر ما آن طفل 13 ساله‌ای است که نارنجک بر کمر بست و زیر تانک رفت؛ حالا ماجرای شجاعت و دلاورمردی این نوجوان میهن را از کتاب‌های درسی بردارند؛ مردم که فراموششان نمی‌شود. شهید فهمیده را از کتاب‌ها درآوردند، باشد؛ همین شهید روی بیلبوردهای شهر امام رضا(ع) امروز یادآوری می‌کند، هر آنچه داریم را از چه کسانی داریم.
به فرموده حضرت امام خمینی(ره)، رهبر ما آن طفل 13 ساله‌ای است که نارنجک بر کمر بست و زیر تانک رفت؛ حالا ماجرای شجاعت و دلاورمردی این نوجوان میهن را از کتاب‌های درسی بردارند؛ مردم که فراموششان نمی‌شود. شهید فهمیده را از کتاب‌ها درآوردند، باشد؛ همین شهید روی بیلبوردهای شهر امام رضا(ع) امروز یادآوری می‌کند، هر آنچه داریم را از چه کسانی داریم.
گروه اجتماعی - رجانیوز: بیلبوردهای سطح شهر مشهد مدتی است که حرف و حدیث‌هایی را به همراه داشته چه بیلبوردهای مربوط به محرم و چه بیلبوردهای مناسبتی هفته استکبارستیزی، اما آنچه باعث شده این بیلبوردها جلب توجه کند استفاده از ادبیات مردمی و تصاویر ساده اما گویا بوده است. که نظرات موافق و مخالف را به همراه داشته است.  بیلبوردهای محرم متهم به نزدیک ساختن چهره‌هایی چون عمرسعد وشمر به شخصیت‌های امروز جامعه بودند و بیلبوردهای امروز بازتاب هایی به جهت استفاده از ادبیات صریح، تند و ... را در پی داشتند. 
 
ضرورت افشای ماهیت استکباری آمریکا 
 
رییس اداره تبلیغات فرهنگی سازمان فرهنگی شهرداری مشهد، در خصوص این بیلبوردها گفت: افشای ماهیت آمریکا در اشکال مختلف ضروری است و ایام ۱۳آبان بهترین زمان برای بازخوانی ادبیات ضد استکباری انقلاب اسلامی است.
 
حجت فقیه افزود: با توجه به تحولات سیاسی منطقه و جنگ رسانه‌ای دشمن امروز وظیفه ما به مراتب سخت‌تر و با اهمیت از گذشته است.
 
وی ادامه داد: باید حماسه مردم در مقابله با استکبار زنده نگه داشته شده و این روحیه استکبارستیزی به تصویر کشیده شود. نباید بگذاریم مردم فراموششان شود که دولت آمریکا چه جنایاتی را مرتکب شده، این دولت همان دولتی است که به بزرگ و کوچک رحم نکرد و ایرباس ایرانی را با مسافران بی گناهش سرنگون ساخت و در پی آن به مسبب این جنایت، مدال افتخار داد.
 
وی در پاسخ به جریانات رسانه ای در واکنش و بازتاب این بیلبوردها؛ گفت: شهر مشهد به جهت حضور زایران مختلف از داخل و خارج از کشور می توان ادعا کرد یک رسانه بین المللی است، در اغلب تبلیغات فرهنگی بیلبوردها از زمان شروع که مربوط به خرداد ماه می شود شاهد جریان سازی داخلی و خارجی آن هستیم مثلا بیلبوردهای به مناسبت روز قدس تا کشور هلند خبر داشتیم که استفاده شده است.
 
این فعال فرهنگی با اشاره به استفاده از زبان مردمی در این بیلبوردها گفت: با مردم باید با زبان خودشان سخن گفت؛ وقتی آمریکا در اجرای برجام دبه کرده است باید کلی جملات بزرگ و پرطمطراق سر هم کنیم تا  نشان دهیم این دولت سر حرف خودش نایستاده است! خب یک جمله کافی است؛ هم رسا است و هم به زبان مردم نزدیک است به عقیده من بهره‌گیری مناسب از زبان مردمی در این بیلبوردها درست و به‌جا بوده است.
 
 
آمریکا هنوز هم دشمن ما است
 
یک عضو شورای اسلامی شهر مشهد نیز در واکنش به بیلبوردهای بازخوانی جنایات آمریکا در هفته استکبارستیزی گفت: آمریکا دشمن ما است و این برای ما فرقی نکرده است؛ چه آن موقع که عده‌ای به آمریکا خوش‌بین بودند و چه امروز که به برجام خوش‌بین هستند و چه فردا که به کاغذپاره‌های برجام خوش‌بین خواهند بود. 
 
خلیل  موحدی محصل، گفت: امریکا، انگلیس و اسرائیل مظهر کفر هستند و گفتمان ما از ابتدای انقلاب تا به امروز تغییری نکرده و همان گفتمان استکبارستیزی است. از اینرو وظیفه همه نهادهای حکومتی و دولتی است که برای توسعه و پیشبرد گفتمان انقلاب تلاش کنند.
 
وی با اشاره به اینکه جهاد با کفر هر روز سنگری تازه می‌یابد؛ گفت: گاه باید سلاح در دست گرفت و رودرروی دشمن مبارزه کرد؛ گاهی باید زبانی مبارزه کرد گاه با قلم و گاهی با همین بیلبوردها و اطلاع‌رسانی های اینچنینی می توان مبارزه کرد و دشمن را رسوا ساخت.
 
موحدی با این توضیح که برای تبلیغ گفتمان انقلاب باید ابزار و شکل ارائه ما محتوایی باشد و نه تنها به صورت نمادین گفت: وقتی نتوانیم محتوا را منتقل گفتیم و به مفاهمه برسیم اینطور می‌شود که اوباما برود کنار مجسمه چگوآرا که سال‌ها برای مبارزه با آمریکا تلاش کرد؛ عکس بیندازد یا در ژاپن،  استفاده از بمب اتم و کشتار 250 هزار نفر بیگناه را به نحوی حق آمریکا خوانده و توجیه کند.
 
 
«فهمیده»  یادآوری می کند
 
موحدی نسبت به ورود گفتمان منافقان به کشور هشدار داد و گفت: یکی از صفات منافقان این است که هم در جبهه مؤمنین هستند و هم در جبهه کفر، این افراد در نهایت سعی می‌کنند؛ بستر سلطه کفر را فراهم ‌آورند. اما بدانند که موفق نخواهند شد.
 
وی افزود: به فرموده حضرت امام خمینی(ره)،  رهبر ما آن طفل 13 ساله‌ای است که نارنجک بر کمر بست و زیر تانک رفت؛ حالا ماجرای شجاعت و دلاورمردی این نوجوان میهن را از کتاب‌های درسی بردارند؛ مردم که فراموششان نمی‌شود. شهید فهمیده را از کتاب‌ها درآوردند، باشد؛ همین شهید روی بیلبوردهای شهر امام رضا(ع) امروز یادآوری می‌کند، هر آنچه داریم را از چه کسانی داریم.

آلبوم تصاویردیدگاه کاربران

خداوند به طارح و مدیران این طرح اجر بزرگی خواهد داد انشاالله...به امید ادامه این روال در دیگر شهر ها

خداوند شما مشهدی ها را از این دشمنان داخلی و پست و فرومایه که مایه ننگ ملت ایرانند را حفظ کند . امیدوارم دیگر شهرها هم الگو برداری کنند .اینها همیشه در ذهن ملت باقی میماند . بسیار عالی است .