هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 1 اسفند 1396
ساعت 09:04
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 28 مهر 1395 ساعت 10:18 2016-10-19 10:18:25
شناسه خبر : 258072
رقابت کنونی میان دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باید نهایت و قله دستاوردهای عقلانیتی دانست که آقای سریع‌القلم از آن به عنوان الگو نام می‌برد؛ رقابتی میان فساد اخلاقی و جنسی با فساد سیاسی و اقتصادی؛ رقابتی میان مادر تروریسم معاصر با اسطوره شهوت‌رانی و ناسزاگویی.
رقابت کنونی میان دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باید نهایت و قله دستاوردهای عقلانیتی دانست که آقای سریع‌القلم از آن به عنوان الگو نام می‌برد؛ رقابتی میان فساد اخلاقی و جنسی با فساد سیاسی و اقتصادی؛ رقابتی میان مادر تروریسم معاصر با اسطوره شهوت‌رانی و ناسزاگویی.
مهدی خانعلی‌زاده - رجانیوز:  حاشیه‎های رقابت‎های انتخابات ریاست جمهوری  2016  امریکا آنقدر داغ و فوق‌العاده بوده است که بسیاری از تحلیلگران رسانه و سیاست، این رقابت‎ها را در تاریخ سیاست امریکا بی سابقه بدانند اما شاید فراتر از این حاشیه‎های پرهیاهو و پشت این گردوغبار، باید از واقعیتی سخن گفت که می‌توان آن را حقیقت عریان شده اندیشه «لیبرال - دموکراسی» قلمداد کرد.
 
اندیشه «لیبرال دموکراسی » به دنبال ارائه مدلی است برای اداره جامعه و اکنون این مدل بدون هیچ مانعی با همه ساز و برگ و ظرایف و لطایفش در بطن امریکا جاری شده است. ایالات متحده نه تنها جامعه خود را با این اندیشه اداره می‎کند؛ بلکه آن را به کمک «سربازان بی‌نام و با نام این اندیشه» در همه جهان به عنوان مدلی مطلوب تبلیغ کرده و دنیا را به اجرای آن فرا می‎خواند.
 
اما نکته جالب توجه اینجاست که حالا و با نمایان شدن روی دیگر این مدل در انتخابات مهمترین منادی «اندیشه لیبرال - دموکراسی» یعنی ایالات متحده امریکا، مبلغین این ایده در داخل و خارج از کشور، ترجیح داده اند خود را در پس هیاهوی دعوای کلینتون - ترامپ پنهان کنند تا مجبور نباشند درباره روی دیگر سکه «لیبرال دموکراسی » که حالا عریان تر از هر زمانی خود را به نمایش گذاشته است، اظهارنظر کنند.
 
رقابت کنونی میان دو نامزد اصلی انتخابات ریاست جمهوری آمریکا را باید نهایت و قله دستاوردهای عقلانیتی دانست که منادیان لیبرال - دموکراسی از آن به عنوان الگو نام می‌برند؛ رقابتی میان فساد اخلاقی و جنسی با فساد سیاسی و اقتصادی؛ رقابتی میان مادر تروریسم معاصر با اسطوره شهوت‌رانی و ناسزاگویی.
 
 
محمود سریع‌القلم برای اهالی سیاست، چهره آشنایی است؛ استاد روابط بین‌الملل دانشگاه شهید بهشتی که تالیفات مطرحی در زمینه علل آنچه «عقب‌ماندگی سیاسی در ایران و عدم توسعه یافتگی مردم کشور در دوران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی» می‌نامد، دارد و سال‌هاست که به حسن روحانی، مشاوره می‌دهد. 
 
یکی از پروژه‌های تبلیغاتی و رسانه‌ای آقای سریع‌القلم، ارائه مطالب زنجیره‌ای تحت عنوان «سی ویژگی...» است که در آن با هدف تبلیغ مدل لیبرال دموکرات، عموما سنت‌ها و اخلاقیات مردم ایران دستاویز تهاجم نظری و بعضا تمسخر به منظور معرفی کردن آنها به عنوان دلایل اصلی عدم توسعه ایران قرار گرفته است.
 
وی که سال‌های طولانی را در کشور ایالات متحده زندگی و تحصیل کرده، با مقایسه آنچه جامعه آرمانی آمریکا می‌نامد با جامعه سنتی و اخلاقی ایران، ویژگی‌های اجتماعی مردم در غرب را به عنوان الگوهای برتری که منجر به توسعه و پیشرفت یک کشور می‌شوند و به طور دقیق، «عقلانیت آمریکایی» را بر سر «سنت ایرانی» می‌کوبد.
 
اکنون این درخواست از آقای سریع‌القلم وجود دارد که نسخه‌ای از توصیه‌های سی‌گانه خود را که تاکنون همیشه درباره تبیین «ایرانی مطلوب» از نظر ایشان بوده، به توصیف و روایت «سی ویژگی آمریکایی مطلوب» اختصاص دهد تا مشخص شود یک جامعه عقلانی به منظور دستیابی به توسعه همه‌جانبه اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و اجتماعی که نهایتا منجر به برگزیدن سیاستمدارانی در تراز شهروندان می‌شود، دارای چه ویژگی‌ها و خصوصیات بارزی است؛ چرا که شاید هیچ رقابت سیاسی در آمریکا نتوانسته باشد مانند رقابت اخیر بر سر تصاحب کرسی ریاست جمهوری این کشور، واقعیات اجتماعی و علایق مردم آمریکا را برای دنیا فاش کند.
 
آنچه در ادامه می‌آید، یک فهرست پیشنهادی برای دکتر سریع‌القلم است تا با استفاده از آن بتواند شرایط «یک آمریکایی مطلوب و عقلانی» را مشخص کند و نسخه‌ای برای مردم این کشور تدارک ببیند؛ همانطور که تاکنون برای مردم ایران تدارک دیده است.
 
سی ویژگی آمریکایی مطلوب
 
1- بسیار علاقه‌مند است و تلاش می‌کند تا به اندام جنسی بدن زنان دست بزند (+)
2- شهرت و محبوبیت را عاملی برای انجام موجه هر کار غیراخلاقی می‌داند (+)
3- به دنبال تهاجم نظامی و جنگ  است (+)
4- به مسائل بی‌اهمیتی نظیر خیانت‌های مکرر شوهر خود اهمیت نمی‌دهد (+)
5- اعتقادی به برابری انسان‌ها ندارد و غیرهموطنان را موجودات موذی خطاب می‌کند (+)
6- به لزوم آزادی مصرف مواد مخدر باور دارد (+)
7- اهمیت دادن به مسائل محیط زیستی را یک حقه‌بازی برای تخریب اقتصاد آمریکا می‌داند (+)
8- به ندرت به دنبال گفتگو است و جنگ را اصلی‌ترین عامل برقرار صلح می‌داند (+)
9- اشتیاق فراوانی به ارتباط جنسی با زنان متاهل دارد (+)
10- حامی تولید جنگ‌افزارهای کشتار جمعی هسته‌ای است (+)
11- ایجاد نهادهای حمایتی از کارگران را گداپروری و مانع توسعه می‌داند (+)
12- شکنجه متهمان را امری مناسب ارزیابی می‌کند (+)
13- از تخریب خانه‌های مردم در فلسطین حمایت می‌کند (+)
14- احداث دیوار برای حفاظت از ارزش‌های آمریکا را می‌پسندد (+)
15- تاکید می‌کند که مسلمانان تروریست هستند (+)
16- حامی تروریست‌هاست و به دنبال تامین مالی آنهاست (+)
17- از بمباران دیگر کشورها لذت می‌برد (+)
18- فساد اقتصادی را مساله نامناسبی نمی‌داند (+)
19- برای دست‌یابی به قدرت، زنان را قربانی خشونت می‌کند (+)
20- همیشه منتظر لحظه مناسب برای تهاجم نظامی به ایران است (+)
21- گم شدن ناگهانی اسناد را راهکار خوبی برای تبرئه شدن از فسادهای اداری می‌داند (+)
22- از سوی نهادهای بین‌المللی، عنوان فاسدترین فرد جهان را دریافت می‌کند (+)
23- اهمیتی برای امنیت ملی قائل نیست (+)
24- برقراری ارتباط ویژه با کشورهای حامی تروریسم را یک اصل می‌داند (+)
25- برای وضعیت آموزشی دانش‌آموزان، ارزشی قائل نیست (+)
26- تقلب در رقابت‌های سیاسی را ارزشمند می‌داند (+)
27- ابایی از فحاشی به دیگران به منظور کسب موفقیت ندارد (+) 
28- در برابر فساد و تقلب، از مصونیت آهنین برخوردار است (+)
29-بهداشت و خدمات درمانی برای مردم را چندان با اهمیت نمی‌داند (+)
30- در حالی که متاهل است، به دنبال دستمالی زنان دیگر است (+)     مهدی خانعلی‌زاده


دیدگاه کاربران

احسنتم؛... همه این ویژگی‌ها برآمده از روح شیطانی و ابلیس مابانه شیطان بزرگ است که در اغلب آمریکایی ها مثل خون جریان دارد. اما قابل تاسف آن جا است که برخی با شناسنامه مسلمانی‌ درصدد انتقال این ویروس های خطرناک فرهنگ آمریکایی به هموطنان خود هستند!!

جالب بود خندیدیم ... ولی خدا شفاتون بده

یک نتکته بسیار شاخص رو که هردو نامزاد به شدت مورد حمایت قرار میدادند روفاموش کردین
تمام قد از حقوق همجنس بازان که خداوند سه عذاب بر قومی که اینکاره بودند نازل فرموده، دفاع نموده و رژیم غاصب صهیونیستی را میپرستند!!
ا ایشان محشور باد هرآنکه دوستشان دارد انشاا..

ترامپ در جواب سئوال نظرتان در مورد بازی در فیلمهای پورن همسرتان چیست ؟
گفت این شغل قبلی همسرم بوده و به من ارتباطی ندارد- این فقط یک عکس العمل نبود بلکه یک جواب صادقانه برگرفته از فرهنگ امریکایی است که خیلی معنی دارد

ظاهرا همه اینها را سریع النوکر هم در باطنش وجود دارد هر چند به زبان نیاورد .این افراد مانند گندابی هستند که هر روز متعفن تر میشوند .خب این حیوان بر حسن روحانی مشورت میدهد. واویلا.

احسنت...عالی بود... حمایت از همجنس بازی هم باید به این لیست اضافه میکردید

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 

تبلیغات متنی در رجانیوز 09197136882
صرافی ستاره سهیل
۵۴۵۰۶ - ۰۲۱

 

 

x