هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
پنجشنبه، 23 مرداد 1399
ساعت 19:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 14 مهر 1395 ساعت 18:08
چهارشنبه 14 مهر 1395 17:55 ساعت
2016-10-5 18:08:20
شناسه خبر : 257092
انتشار خبر درج عکس سرگرده گروهک منافقین در نشریه انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف موجب واکنش رسانه ها، نمایندگان مجلس و نهادهای امنیتی شد. پس از این اتفاق دانشگاه شریف در بیانیه ای اعلام کرد انجمن ارتباطی با دانشگاه ندارد، ادعایی که برای اثبات آن نیاز به اقدام قاطع مسئولین دانشگاه صنعتی شریف است.
انتشار خبر درج عکس سرگرده گروهک منافقین در نشریه انجمن فارغ التحصیلان دانشگاه شریف موجب واکنش رسانه ها، نمایندگان مجلس و نهادهای امنیتی شد. پس از این اتفاق دانشگاه شریف در بیانیه ای اعلام کرد انجمن ارتباطی با دانشگاه ندارد، ادعایی که برای اثبات آن نیاز به اقدام قاطع مسئولین دانشگاه صنعتی شریف است.

گروه سیاسی- رجانیوز : انتشار خبر چاپ عکس مریم رجوی، سرکرده ی گروهک منافقین در ویژه نامه ای که به مناسبت گردهمایی فارغ التحصیلان دورهفتمی این دانشگاه برگزار شد واکنش های زیادی را در پی داشت . 

 

«محمود فتوحی» رئیس دانشگاه صنعتی شریف در رابطه با انتشار این عکس اظهار داشت: انجمن فارغ‌التحصیلان دانشگاه زیرنظر مسئولان دانشگاه نیست و همه ساله مراسمی را برگزار می‌کند که نام فارغ‌التحصیلان همان سال را در نشریه منتشر می‌‌کند ولی امسال متاسفانه عکس مریم رجوی سرکرده گروهک منافقین نیز که ظاهرا فارغ‌التحصیل دانشگاه شریف بوده در این نشریه منتشر شده است.

 

وی افزود: ما به محض اینکه از پخش تعدادی از این نشریه در میان دانشجویان مطلع شدیم دستور دادیم جلوی پخش نشریه گرفته شده و نشریات پخش شده نیز جمع‌آوری شود.

 

فتوحی با  اعلام اینکه دستگاه های امنیتی در حال بررسی موضوع هستند،  گفت: دفتر انجمن فارغ‌التحصیلان در دانشگاه صنعتی شریف تعطیل شد ولی متاسفانه این کار صورت گرفته و دانشگاه این مسئله را محکوم می‌کند و در حال پیگیری موضوع هم هستیم.

 

 

همچنین حجت‌الاسلام محمدنژاد مسئول نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه شریف در این رابطه اظهار داشت: هنوز جزئیات این مساله را نمی‌دانیم اما اگر انتشار تصویر مریم رجوی تعمدی باشد قطعا با عوامل برخورد خواهد شد. فعلا نمی‌توان قضاوتی کرد زیرا هنوز نمی‌دانیم منتشر کنندگان این تصویر تعمدی در کار داشته‌اند یا از روی سهل انگاری این کار رخ داده است.
 
پس از انتشار این خبر 33نفر از نمایندگان مجلس، با ارائه تذکر کتبی به وزیر علوم، خواستار توضیح درباره علت چاپ عکس سرکرده منافقین در ویژه‌نامه فارغ‌التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف شدند.
در تذکر این نمایندگان تأکید شده است: افتخار دانشگاه شریف، چهره‌هایی همچون شهید حاج محسن وزوایی رتبه اول رشته شیمی و از فرماندهان اطلاعات و عملیات لشکر محمد رسول الله(ص) است.

 

پیش از این نیز انجمن فارغ التحصیلان،در بهمن 94 تصویر مریم رجوی را در ویژه نامه خود درج کرده بود و در سایه تساهل و تسامح که رویکرد غالب وزارت علوم در دولت یازدهم است، هیچ واکنشی به این موضوع از طرف مسئولین دانشگاه صورت نگرفت.

 
 
پس از رسانه ای شدن این موضوع، روابط عمومی دانشگاه ضمن محکوم کردن این حرکت در بیانیه ای اعلام کرد انجمن ارتباط سازمانی و تشکیلاتی با دانشگاه ندارد، ادعایی که با آنچه که در اساسنامه انجمن آمده است مغایرت دارد. در این اساسنامه در تبصره2 ماده یک صراحتا اشاره شده که انجمن تشکیلاتی است وابسته با دانشگاه و یا اینکه در بند 2 ماده 8 گفته شده رئیس دانشگاه عضو و ریاست هیئت امنای انجمن را برعهده دارد.
 
در بین اثرگذاران این انجمن، اسامی افرادی همچون علینقی مشایخی و اکبر ترکان به چشم می خورد.
 
فارغ از اینکه نوع ارتباط بین دانشگاه و انجمن به چه صورت است و تاثیر گذاری مسئولین دانشگاه در تصمیم گیری های انجمن به چه میزان است، لازم است مسئولین دانشگاه برای اثبات ادعای خود در رابطه با اینکه انجمن ارتباط سازمانی و تشكيلاتی با دانشگاه صنعتی شریف نداشته گام هایی بردارند. گام هایی که شائبه هرگونه ارتباط را به طور کامل برطرف سازد. چگونه است که یک ساختمان چند طبقه در بهترین نقطه دانشگاه در اختیار انجمن قرار می گیرد و  یا اینکه اطلاعات تمامی فارغ التحصیلان بدون هیچ محدودیتی در دسترس انجمن است تا هرگونه استفاده یا سواستفاده ای از آن بشود.
 
گفتنی است در روز های آینده ابعاد جدیدی از فعالیت های این انجمن منتشر خواهد شد.


دیدگاه کاربران

وزارت علوم باید پاسخگوباشد

همه تصاویر قدیمیند ولی عکس رجوی ملعون جدیده و این از عمدی بودن کار حکایت دارد

سلام علیکم، واقعاً این چه مسخره بازی هست که در مملکت ما وجود داره؟ آقا فارغ التحصیل شدی برو دیگه، برو داخل اجتماع و به مملکتت خدمت کن دیگه این انجمنها و دور هم جمع شدنها چه سودی برای مملکت داره؟ این همه امکانات را در اختیار یک عده قرار دادند که هیچ نفعی برای کشور نداره. باور کنید هیچ جای دنیا چنین کاری نمیشه و هر کس فارغ التحصیل شد دیگه میره دنبال کار خودش و دانشگاه ها هم چنین امکاناتی در اختیار هیچکس قرار نمیدند.

دولت تدبیرتدبیردیگری راروکرده واقعاخجالت آوره

سخنگوی دولت:
تقصیردولت قبله

خیلی جالبه.اخبار مربوط به این پسمانده ها زنجیر وار دارد رسانه ای می شود.همایش فرانسه حمایت آل سعود, حواشی پخش موضع گیری جناب منتظری واین داستان جدید که نکته ایست عکس روز این شخص در کنار عکس های قدیمی بقیه. همه باید دیدبان قوی ودلسوزی باشند بعید است این آخرین خبر از این ها باشد باید نقشه راه آن ها شناسایی شود.

بعد از هجمه مطرح شدن جدید منافقین تو دنیا !کاملا مشخص است شیطنت احمقانه بوده .....اما بدانید ابتدا دولت محکوم ولی بعد مسئله را اینقدر کش می دهندکه لوث بشه !!!!وشاید هم برای انحراف از برجام بی خاصیت وحقوق حرومی هاست !!!

یک نکته‌ی بسیار بسیار مهم را نمیدانم چرا کسی پررنگ نمی‌کند:

مریم رجوی خائن حتی فارغ التحصیل نشده است. یعنی این کار خیلی فجیعتر از آن است که در نگاه اول به نظر می‌رسد. تکرار می‌کنم: طرف دانشجو بوده ولی فارغ التحصیل نشده. حالا غیر از مرض چه چیز باید پشت این داستان باشد من نمی‌دانم.

آقا صفا، شما از مریم رجوی عکس قدیمی داری؟؟؟؟
این برخوردها فقط باعث مطرح شدن بیشتر گروهک رجوی میشه. یه عکس که اینقدر جار و جنجال نداره. خوب فارغ التحصیل شریف بوده.
معاویه هم صحابه ی پیامبر بوده، تاریخ رو که عوض نمیشه کرد. اعمال بعدش که تاثیری در تاریخ نداره.

اگه فارغ التحصیل شده.... شده دیگه.... من نمیدونم از چی اونا میترسین.....

این دفعه دومشونه کاملا مشخصه عمدیه. وزارت اطلاعات باید وارد بشه البته اگه...

قطعا عمدی بوده... دوبار چاپ کردن عکس یه خائن منافق سهل انگاریه؟؟
این چه وضعشه؟؟ مثل ماها در دفاع از نظام و انقلاب بخوایم با نامه نگاری و طومار نویسی یه سری احمق و منافق رو محکوم کنیم باید صدجا پاسخ بدیم که چرا اینکارو کردیم و سین جیم شیم اما اینها آزاد آزاد!!

بخاطر این رای چمع کنند این همه امکانات را در اختیار یک عده قرارمیدهند عکس این پلید ملعون رو از روی عمد انتشار دادند شرم نمیکنید میگید شاید سهل انگاری باشه قطعا تو این مملکت بهشون نمگین بالا چشمتوتون چیه ؟ شما تو اون دنیا که نمیتونید جوابگوی خون شهدا باشید برید همگی ابگوشت بز باش بخورید............

خب معلومه دیگه .دانشگاه و انجمن باهم دارن نون میخورن.دستشونم باهم تو یه جانونیه(کاسه).این لقمه میگیره به اون میده اون لقمه می گیره به این میده(پس باهم بی اتباطم نیستن)..حالا بحثمون باید اینجاباشه که این نون ها ی تازه رو (پول، امکانات ، موقعیت ، بهترین محل،و از همه مهمتر حمایت دستگاه های قدرتمند؛ انتشاراتیها،و همه نوع امکانات برای پیشبرد اهدافشون)از کجا می یارن.چون نه سنگکه نه تافتونه نه لواشه و نه فانتزی.یعنی منظورم اینه که نونشون (همون حمایت)نمونه داخلی نداره به عبارتی خارجیه(حالا درسته تمامی امکانات برای تهیه ی نون و پخت اون داخل ایران مونتاژ میشه اما مهندسیش باکیه؟حالا بهتون میگم آخرش).حالا از کدوم خارجی باید پرسید اینجا جای تأمّل داره.سرتون رو به درد نیارم اگه از من بخوایید بپرسید به نظر من باید برید از کسی بپرسید که به مریم رجوی نون میداد.

این یعنی نفوذ دیگه شاخ و دم نداره که

در این موضوع که منافقین با دستور و پول عربستان وارد معرکه فتنه آتی ایران شده اند شکی نیست اما بخشی از حساسیت زدایی از این گروهک مزدور بر گردن خود ماست که بجای نام کامل دانشگاه "شهید مجید شریف واقفی" نام دانشگاه شریف را بکار می بریم، بهتر است حداقل در ورودی دانشگاه تابلویی مناسب داستان تغییر ایدئولوژیک و کشتن مجید شریف واقفی به جرم نپذیرفتن ترک اسلام نصب شود و ما هم تیتر بزنیم "دانشگاه شهید مجید شریف واقفی" یا علی.