هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 9 اسفند 1399
ساعت 00:56
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 23 شهريور 1395 ساعت 16:48
سه شنبه 23 شهريور 1395 16:37 ساعت
2016-9-13 16:48:01
شناسه خبر : 254709
سایت خبرآنلاین به عنوان سایت معاون مطبوعاتی دولت یازدهم، سایت انتخاب و روزنامه وقایع اتفاقیه در حالی به کپی کردن این مطلب از روی دست هم اقدام کردند که به تصریح این سخنان از سوی این نماینده در فایل صوتی آن جلسه دسترتسی نداشتند.

، بعد از انتشار گزارشی از سخنان حجت‌الاسلام مازنی در جشن زادروز هنرمندان پیشکسوت ‌‌‌با تیتر «روضه را از امام حسین(ع) و کنسرت را از امام حسن(ع) آموختیم» انتقادات گسترده‌ای از سوی مردم به این اظهارات ایجاد شد. 

در ادامه این موج اعتراضی حجت‌الاسلام احمد مازنی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با ارسال متنی از نقد منصفانه چند روز گذشته در واکنش به سخنانش تشکر نمود.

 

پس از آن حاج منصور ارضی در سخنان صریحی که در روز عرفه ایراد کرد به انتقاد از اظهارات این نماینده پرداخت و همین بهانه‌ای شد برای ایجاد یک حرکت هماهنگ رسانه‌ای از مطبوعات و سایت‌های اصلاح‌طلب و مدافع دولت که وظیفه خود می‌دیدند از این نماینده لیست امیدی تهران دفاع نمیاند.

 

آنچه در این بین عجیب و غیرقابل توجیه بود نسبت دادن «تحریف سخنان» این نماینده مجلس بود. اتهامی که حتی در جوابیه این عضو کمیسیون فرهنگی هم وجود نداشت. حجت‌الاسلام مازنی در متن توضیحاتی که بعد از شدت گرفتن انتقادات  داده بود سخنی از تحریف حرف‌هایش نگفت و تنها به توضیح نیت واقعی‌اش از بیان آن سخنان شبهه‌برانگیز اکتفا کرد و اظهار داشت از «نقد منصفانه اهل دل به ویژه جوانان با صفا تشکر و استقبال می‌کنم».

 

سایت خبرآنلاین به عنوان سایت معاون مطبوعاتی دولت یازدهم، سایت انتخاب و روزنامه وقایع اتفاقیه در حالی به کپی کردن این مطلب از روی دست هم اقدام کردند که به تصریح این سخنان از سوی این نماینده اصلاح طلب مجلس در صوتی که در ادامه می شنوید توجه نداشتند.

 

همچنین کانال خبری وابسته به معاون مطبوعاتی بدون داشتن اندکی سواد رسانه‌ای و تسلط به جستجو و مرور آرشیو خبرگزاری‌ها و منابع رسمی اینترنتی به دروغ‌گویی پرداخته و مدعی شد خبرگزاری فارس متن جوابیه احمد مازنی را منتشر ننموده است.

 

 

 فارس با پوزش از مخاطبان برای بازنشر مجدد این سخنان فایل صوتی اظهارات وی را منتشر می‌نماید:

 

حجت الاسلام احمد مازنی: اگر ما می‌گوییم در جامعه اسلامی هم روضه‌خوانی می‌خواهیم و هم جایی برای اجرای کنسرت؛ این رفتار را از امام حسن و امام حسین آموختیم. من خواهش می‌کنم از کسانی که مدعی دین هستند، کاتولیک‌تر از پاپ نباشند

 

.:اشکال در بارگذاری پخش کننده:.

13950623000617.mp3 | دانلود فایل

 

 

متن اظهرات این عضو کمسیون فررهنگی مجلس هم به شرح ذیل در ادامه می‌آید:

 

 

اخیرا در صحبت‌هایی که داشتم، به عنوان نماینده مجلس و عضو کمیسیون فرهنگی، گفتم مردم به همان اندازه که نیاز به روضه دارند، نیاز به برنامه‌های شاد و مفرح هم دارند، از جمله کنسرت.

 

بعضی از دوستان به من انتقاد کردند و گفتند روضه در مقام قیاس با کنسرت؟ خب چرا قیاس کردی؟

 

خب هر چیزی جای خودش دارد؛ لازم می‌دانم همین جا توضیح بدهم که اگر رسانه‌ها هم می‌خواهند منعکس بکنند، این توضیح را هم منعکس کنند.

چند روز دیگر روز عرفه و روز نهم ماه ذیحجه است؛ روز بسیار بزرگی است؛ مسروق خادم امام حسن و امام حسین می‌گوید روز عرفه رفتم به منزل امام حسین (ع) دیدم خود امام روزه‌دار است، هر کس آنجا نشسته روزه‌دار است و مشغول تلاوت قرآن و دعا هستند.

 

بعد رفتم دیدن امام حسن (ع)، به منزل امام حسن (ع). دیدم آنجا نه از روزه خبری است و نه از تلاوت قرآن و دعا. بلکه شیرینی و میوه و شربت و مشغول تبریکات و تهنیت هستند.

 

دو تا امام؛ امام حسن و امام حسین. می‌گوید من تعجب کردم؛ این حیرت و تفاوت رفتار از این دو امام را چه جور تعبیر کنم؟

 

می‌گوید خدمت امام (ع) رسیدم و عرض کردم، آقاجان چیه که منزل برادر شما، خودش و همه روزه‌دار و در حال خواندن دعا و قرآن؛ و منزل شما همه مشغول شربت و شیرینی و شاید کیک هم بوده که می‌توانستند در آنجا کیک را هم ببرند و هم بخوردند.

 

پرسیدند، فرق رفتار شما چیه؟ امام (ع)‌ فرمودند ما امام همه مردم هستیم؛ مردم شهروند درجه یک و درجه دو و خودی و غیرخودی. خودی و غیرخودی مال دوست و دشمن است که باید دوست و دشمن را بشناسد؛ ما امام همه مردم هستیم؛ امروز بعضی از مردم روزه‌دار هستند و می‌خواهند به ثواب روزه امروز برسند و دعا و قرآن بخوانند.

 

ما در این روز تقسیم کار کردیم. برادرم حسین برای کسانی که می‌خواهند امروز دعا و قرآن بخوانند. بعضی از مردم می‌خواهند در یک روز، روز عرفه، عید را شاد باشند و بگویند و بخندند، شیرینی بخورند، شربت بخورند، چایی بخورند به تعبیر من. من در منزلم این گونه رفتار کردم تا آنهایی که روزه‌دار نیستند، راحت باشند. 

 

پس اگر ما می‌گوییم در جامعه اسلامی هم روضه‌خوانی می‌خواهیم و هم جایی برای اجرای کنسرت؛ این رفتار را از امام حسن و امام حسین آموختیم. من خواهش می‌کنم از کسانی که مدعی دین هستند، کاتولیک‌تر از پاپ نباشند و از امام حسن و امام حسین جلوتر حرکت نکنند. چون جلوتر و  عقب‌تر از امام حرکت کردن هر دو غلط است. باید پا به پای امام حرکت کنیم.