هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 11 شهريور 1395 ساعت 14:38
پنجشنبه 11 شهريور 1395 14:37 ساعت
2016-9-1 14:38:53
شناسه خبر : 253640

تبیین: حجت الاسلام روانبخش با بیان اینکه در صورت برخورد نکردن با منکرات، ناهنجاری ها با گذشت زمان در جامعه عادی میشوند،اظهار داشت: یک زمانی برای شهرهای مذهبی قداستی قائل بودند و بعضی کارها در قم، مشهد وشیراز صورت نمیگرفت  ولی الان آیت الله اعلم الهدی محکوم است که چرا جلوی کنسرت در مشهد گرفته است.

 

به گزارش خبرنگار تبیین، حجت الاسلام روانبخش، عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) در جمع تعدادی از اساتید و دانش پژوهان موسسه امام خمینی (ره) با اشاره به ناهنجاری های موجود در جامعه ، گفت: کتاب «آزادی یا توطئه» به بعضی از کارهای سیاسی و فرهنگی که اصلاح طلبان در دوره 8 ساله خود انجام داده اند پرداخته است.

 

وی ادامه داد: با توجه به فضای امروز که یک دهه از آن زمان گذشته است انسان باید یک بازنگری کند تا ببیند فضا چگونه شده است .

حجت الاسلام روانبخش با اشاره به کتاب« دریغا که ایران ویران شود» نوشته پروفسور فرامرز رفیع پور، درباره مسائل فرهنگی، گفت: بخاطر رشد کردن و زندگی کردن در همین محیط بعضی از مسائل  برای ما هم عادی شده است.


عضو هیئت علمی موسسه امام خمینی(ره) با بیان اینکه باید مراقب بود تا ناهنجاری ها به هنجار تبدیل نشود، گفت: پروفسوررفیع پوردر کتاب خود میگوید اگر منکرات به مرور زمان به هنجار تبدیل شد دیگر نمیتوان با آن ناهنجاری برخورد و نهی از منکر کرد چون اکثر مردم طرفدار آن پیدیده می شود . مثلا پدیده بدحجابی و بی حجابی تا فراگیر نشده است با ید با آن برخورد کرد اما اگر عمده مردم باورهای آنها تغییر کند دیگر نمیتوان با آن منکر برخورد کرد بلکه وقتی نهی از منکر کنید دیگران نیز از تو شاکی میشوند.

 

حجت الاسلام روانبخش به خاطره رفیع پور در آلمان اشاره میکند که وقتی ایشان برای تحصیل در آلمان بوده و پدیده هم جنس بازی تازه در آمریکا رواج پیدا کرده بوده به استادش یادآورمیشود که مواظب باشید تا این فرهنگ از آمریکا به آلمان نفوذ نکند، استادش در جواب این حرف میگوید نه خیر آلمان یک کشور مذهبی است و متمدن و پیشرفته است تحت تاثیر اینها قرار نمیگیرد ولی 5 سال بعد آن استاد بهمن گفت حق با تو بود و این تفکر هم جنس بازی در آلمان گسترش یافته .

 

وی با تاکید بر اینکه چون ما در این فضا داریم رشد میکنیم به نفوذ ناهنجاری ها  توجه نمیکنیم، یادآور شد: وقتی در سال 81 در بعضی از نقاط تهران پدیده سگ بازی دیده شد  به بعضی از مسئولین فرهنگی آن زمان تذکر داده شد که با این ناهنجاری برخورد کنید تا فراگیر نشده است، ولی آن مسئولین توجهی به این مقولات نداشتند وهیچ برخوردی با آن معضل فرهنگی نکردند و الان این پدیده به عنوان یک مساله عادی تبدیل شده .

 


حجت الاسلام روانبخش با بیان اینکه در صورت برخورد نکردن با منکرات، ناهنجاری ها با گذشت زمان در جامعه عادی میشوند، گفت: یک وقتی برای شهرهای مذهبی قداستی قائل بودند و بعضی کارها در قم، مشهد وشیراز صورت نمیگرفت  ولی الان آیت الله اعلم الهدی محکوم است که چرا جلوی کنسرت در مشهد گرفته است.


وی با اظهار تعجب از سکوت حوزه علمیه دراین قضیه، ابراز داشت: به جای اینکه بزرگان و حوزه علمیه از این بزرگ مرد حمایت کنند، بالای ده روزنامه شروع به انتقاد از ایشان کرده اند و تیتر اول زده که چرا قانون باید محلی اجراء بشود همچنین مجلس علاوه برآنکه از امام جمعه مشهد حمایت نکرد،

متاسفانه نائب رئیس مجلس از عقب نشینی وزارت ارشاد انتقاد کرده وقائل به حریم نداشتن حرم امام رضا علیه السلام شده است

وی با اشاره به حساسیت دولت دربرگزاری و تعطیل نشدن کنسرت ها، گفت: در زمانی که دولت هیچ توجهی به تعطیلی کارخانجات و بیکاری افراد نمی کند اکثریت مسئولین دولت حساسیت و توجه خود را متوجه  لغو کمتراز یک درصد کنسرت ها کرده و به نظریه پردازی مشغول شده اند تا جایی که یکی از مشاوران رئیس جمهور گفته لغو کنسرت در مشهد اغتشاش فرهنگی است.

 

حجت الاسلام روانبخش در پایان با تاکید برلزوم برنامه ریزی فرهنگی از سوی حوزه علمیه ، اظهار داشت:  الان که بعضی از منکرات تبدیل به هنجار شده است و به قول مقام معظم رهبری یک ولنگاری فرهنگی حاکم است و مسئولین دولتی هیچ واکنشی قرار نیست انجام بدهند و لازم است حوزه علمیه حداقل در مسائل فرهنگی دست به کار بشود و برای حل مشکلات فرهنگی یک برنامه ریزی انجام بدهند.
پایان.