هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 4 آذر 1399
ساعت 13:04
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 3 شهريور 1395 ساعت 13:12
چهارشنبه 3 شهريور 1395 13:08 ساعت
2016-8-24 13:12:21
شناسه خبر : 252846
ماجرای بهداد سلیمی و شب آخر مسابقات وزنه برداری المپیک ریو، همچنان یکی از سوژه‌های داغ رسانه‌های جهان است.
ماجرای بهداد سلیمی و شب آخر مسابقات وزنه برداری المپیک ریو، همچنان یکی از سوژه‌های داغ رسانه‌های جهان است.

به گزارش رجانیوز و به نقل از تسنیم، قهرمان دسته فوق‌سنگین المپیک لندن در المپیک ریو اسیر تصمیم‌های عجیب هیات ژوری شد و در نهایت با حذف در بخش دو ضرب به مدال نرسید. اعتراض‌های گسترده به تصمیم‌های عجیب هیات ژوری این مسابقه، بازتاب گسترده‌ای در رسانه‌های جهان داشت.

 

روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی با تیتر "هواداران معترض ایرانی سایت فدراسیون جهانی وزنه‌برداری را هک کردند" نوشت:

هواداران ایران که به تصمیم داورها در رد کردن وزنه یکی از امیدهای اصلی آن‌ها برای کسب مدال طلا در ریو معترض بودند، پای کامپیوترهایشان را به این اعتراض‌ها باز کردند. سایت رسمی فدراسیون بین‌المللی وزنه برداری برای چند روز از دسترس خارج بود و این فدراسیون اعلام کرد سایتش توسط هواداران ایرانی هک شده.

 

این حمله بعد از تصمیم جنجالی هیات ژوری در رد کردن وزنه بهداد سلیمی قهرمان المپیک لندن در حرکت دو ضرب انجام شد؛ تصمیمی که موجب شد این ورزشکار بعد از شکست رکورد جهان در حرکت یک ضرب، به مدال نرسد. یکی از دلایل عصبانیت هواداران ایرانی حضور یک عراقی در هیات ژوری بود. 

 

بهداد سلیمی به دادگاه عالی حکمیت ورزش شکایت کرد اما CAS شکایت او را را رد کرد. خشم هواداران ایرانی در تمام شبکه‌های اجتماعی دیده می‌شود: در فیسبوک کاریکاتوری که در آن هیات ژوری با بند اجازه نمی‌دهند بهداد سلیمی وزنه را بالای سرش ببرد، دست به دست می‌شود. در اینستاگرام هزاران کامنت با هشتگ "عدالت برای بهداد" دیده می‌شود. 

 

یک سخنگوی فدراسیون جهانی از صحبت درباره این واکنش‌ها خودداری کرد اما گفت اگر به فدراسیون جهانی یا ارکان آن حمله شود، مسئله سریعا بررسی می‌شود.