هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 25 مرداد 1399
ساعت 15:55
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 1 شهريور 1395 ساعت 15:39
دوشنبه 1 شهريور 1395 15:35 ساعت
2016-8-22 15:39:16
شناسه خبر : 252548
قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به منظور احیای بخشی از اراضی شمالغرب کشور در محدوده رودخانه ارس با قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) سپاه همکاری می کند.
به گزارش روابط عمومی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص)، معاون هماهنگ کننده و معاون امور اراضی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) به همراه فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی کوثر و معاون هماهنگ کننده نمایندگی ولی فقیه در قرارگاه طی سفری یک روزه به آذربایجان غربی از اراضی مشهور به آراز سه در محدوده رودخانه ارس که به همت قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) سپاه و با همکاری جهاد کشاورزی در حال آماده سازی است، بازدید کردند.
 
بر اساس این گزارش پس از بازدید، عصر روز یکشنبه سی و یکم مردادماه در شهرستان ارومیه نشستی مشترک میان مسئولان قرارگاه خاتم الانبیاء(ص) و فرماندهان قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) برگزار شد.
 
در این نشست فرمانده قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) ضمن تشکر از حضور معاونین قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) و فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی کوثر، گزارشی از وضعیت امنیتی، فرهنگی و اقتصادی شمالغرب کشور ارائه کرد و گفت: برای حفظ امنیت در منطقه تنها توجه به ابعاد نظامی و امنیتی کافی نیست و باید برای ایجاد امنیت پایدار در منطقه شمالغرب به ابعاد اقتصادی و فرهنگی توجه ویژه شود.
 
سردار محمد تقی اوصانلو افزود: ایجاد اشتغال برای جوانان منطقه منجر به افزایش ضریب امنیت در منطقه می شود که بر اساس این امر قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) چند سالی است که با همکاری جهاد کشاورزی به دنبال احیای اراضی قابل کشت در منطقه شمالغرب کشور و شمال استان آذربایجان غربی است و در این زمینه نیز تجارب ارزشمندی به دست آمده است.
 
وی از مسئولان قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) خواست تا در طرح انتقال آب برسر زمین های قابل کشت و احیای این اراضی مشارکت داشته باشند و قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) را در اجرای این امر مهم یاری رسانند.
 
معاون هماهنگ کننده قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) ضمن تقدیر از اقدامات قرارگاه حمزه در تلاش برای احیای اراضی قابل کشت در مناطق آراز یک، دو و سه از همکاری و مشارکت قرارگاه خاتم در این امر مهم استقبال کرد و گفت: اقدامات صورت گرفته در بحث احیای اراضی از سوی قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی می باشد که این نشان از جامع نگری فرماندهان این قرارگاه است.
 
سردار سالار آبنوش با اشاره به بازدید از اراضی محدوده رودخانه ارس اظهار کرد: ورود به بحث کشاورزی و احیای اراضی دو روی سکه دارد که یک روی آن به نحو شایسته در حال انجام است و آن هم آماده سازی اراضی و استقرار خطوط انتقال آب می باشد اما روی دوم نحوه واگذاری زمین جهت بهره برداری به مردم است که باید بهترین شیوه را در نظر بگیرید.
 
وی افزود: تلاش کنید بهترین شیوه را برای حضور مردم در این طرح اجرا کنید که الگو و نمونه ای برای دیگر استانها باشید.
 
وی با بیان اینکه تعاملات بسیار خوبی میان قرارگاه با وزرات خانه ها وجود دارد، اظهار کرد: وزارت نیرو به دلیل ضرورت ایجاد امنیت پایدار با تامین آب از اینگونه اقدامات حمایت کند که قطعا در جلسات مشترک فرمانده قرارگاه با وزیر نیرو به این موضوع مهم نیز پرداخته خواهد شد.
 
فرمانده قرارگاه محرومیت زدایی کوثر نیز در این نشست با بیان اینکه متاسفانه علی رغم اختصاص بودجه برای انجام پروژه های محرومیت زدایی در استان آذربایجان غربی هنوز تعدادی از آن اجرا نشده است، اظهار کرد: ضروری است کمیسیون محرومیت زدایی با محوریت قرارگاه حمزه سیدالشهدا(ع) در استان شکل بگیرد تا پروژه های باقی مانده اجرا و از مشکلات مردم منطقه کاسته شود.
 
سردار سیدضیاء الدین حزنی افزود: طی همکاری و مشارکت قرارگاه سازندگی کوثر با کمیته امداد امام خمینی (ره)، احداث پنج هزار خانه برای محرومین دو استان آذربایجان غربی و کردستان  در نظر گرفته شده است که انجام این اقدام نیز می تواند در ایجاد امنیت پایدار در منطقه موثر باشد.
 
معاون امور اراضی کشاورزی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) نیز در این نشست گفت: اهداف قرارگاه از مشارکت در احیای اراضی، اشتغالزایی، شکوفایی اقتصادی، تولید محصولات کشاورزی، محرومیت زدایی و در کنار آن ایجاد امنیت پایدار است که بحمدالله همکاری خیلی خوبی بین نهادها صورت گرفته است تا بتوانیم در مناطق کمتر توسعه یافته، این طرح را اجرایی کنیم.
 
مسعود پرستاری با بیان اینکه از ابتدای اجرای طرح احیاء و توسعه کشاورزی که تا پیش از ایجاد معاونت امور اراضی کشاورزی در قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء(ص) زیر نظر قرارگاه محرومیت زدایی کوثر انجام می شد، برای بیش از 20 هزار نفر در کل کشور اشتغالزایی صورت گرفته است، گفت: خوزستان، آذربایجان غربی، کرمان، سیستان و بلوچستان و لرستان از جمله استان هایی هستند که این طرح در آنها در حال اجراست.