هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 31 مرداد 1395 ساعت 18:57
يكشنبه 31 مرداد 1395 18:52 ساعت
2016-8-21 18:57:26
شناسه خبر : 252454
همه مدیرانمان ذخایر این نظام هستند و سال ها زحمت کشیده اند، ما باید از تمام ذخایرمان حفاظت کنیم، تمام مدیرانمان چه مدیرانی که استعفا داده اند و چه کسانی که الان دارند زحمت می کشند همگی ذخایر نظام هستند.شاید خیلی ها تصورشان این بوده که کار من این است که از صبح بگردم داخل سایت ها و ببینم چه کسی علیه دولت حرف می زند و بنده بیایم و جواب آن فرد را بدهم که بنده همچین وظیفه ای را ندارم.انقدر مسائل سخیف است که گاهی اوقات این مطالب را در تیراژ وسیعی در فضای مجازی استفاده می کنند
همه مدیرانمان ذخایر این نظام هستند و سال ها زحمت کشیده اند، ما باید از تمام ذخایرمان حفاظت کنیم، تمام مدیرانمان چه مدیرانی که استعفا داده اند و چه کسانی که الان دارند زحمت می کشند همگی ذخایر نظام هستند.شاید خیلی ها تصورشان این بوده که کار من این است که از صبح بگردم داخل سایت ها و ببینم چه کسی علیه دولت حرف می زند و بنده بیایم و جواب آن فرد را بدهم که بنده همچین وظیفه ای را ندارم.انقدر مسائل سخیف است که گاهی اوقات این مطالب را در تیراژ وسیعی در فضای مجازی استفاده می کنند

 گروه سیاسی-رجانیوز: محمد باقر نوبخت سخنگوی دولت یازدهم شب گذشته در بخشی از برنامه نگاه یک با اشاره به آخرین وضعیت پرونده حقوق های نجومی و اقدامی که دولت انجام داده است گفت: «هیچ کسی در این‌باره به قوه قضاییه نرفت چرا که حقوق‌ها غیرمتعارف بود اما غیرقانونی نبود»!

 

به گزارش رجانیوز در شرایطی که بیش از دو ماه از باز شدن پرونده فساد مدیران دولتی در خصوص حقوق های دریافتی می گذرد محمد باقر نوبخت شب گذشته با حضور در برنامه نگاه یک طی سخنانی با اشاره به برخی اعداد و ارقام مبنی بر اینکه 1000 نفر شناسایی شدند که حقوق غیرمتعارف دریافت می‌کرده‌اند، گفت: «این تعداد کاملا غلط است چرا که 1000 نفر مورد بررسی قرار گرفتند که از این تعداد فقط 3 درصد حقوق نامتعارف داشتند نه اینکه تمامی آن‌ها حقوق‌های خارج از عرف دریافت کنند. هیچ کسی در این‌باره به قوه قضاییه نرفت چرا که حقوق‌ها غیرمتعارف بود اما غیرقانونی نبود».

 

 

به بیان دیگر این سخن مبنی بر این که تنها در 3 درصد از 1000 پرونده ای که مورد بررسی قرار گرفته تخلف صورت گرفته بوده است به این معنی است که حداقل 30 مدیر در این پرونده ها در برداشت های نامتعارف از بودجه عمومی و بیت المال مرتکب تخلف شده‌اند. با این وجود نوبخت در ادامه سخنان خود از عزل و استعفا تنها 13 نفر خبر می دهد. در واقع با 17 مدیر متخلف هیچ برخوردی صورت نگرفته است.

 

وی در این باره با بیان اینکه 13 نفر در رابطه با فیش‌های حقوقی تحت عنوان استعفا و یا عزل برکنار شدند، افزود: «مصوبات خاصی وجود داشته که امکان افزایش حقوق و ایجاد چنین پرداخت‌هایی را فراهم آورده است».

 

اما در شرایطی نوبخت معتقد است که تنها 30 مدیر مرتکب تخلف شده اند که پیش از این رئیس جمهور در سفر استانی خود به کرمانشاه در جمع مردم اعلام کرده بود: «۸ میلیون حقوق بگیر اعم از بازنشسته و شاغل در کشور وجود دارند که تنها حدود ۱۰۰، ۲۰۰ و یا ۳۰۰ نفر از آنان تخلف کرده اند و بقیه مدیران پاک و زحمتکش هستند؛ بنابراین نباید تخلف چند صد نفر را تعمیم دهیم».

 

نوبخت در پاسخ به این سوال که انتقادی مطرح شده است که شما اخیرا از یکی افرادی که حقوق نامتعارف دریافت کرده با بیان این اصطلاح که ایشان جز ذخایر نظام بوده حمایت کردید و ایا این نقد را بر خود قبول دارید؟ گفت: «این را کی گفتم؟ کجا گفتم؟ چطور گفتم؟ در یک روز تودیع و معارفه که نیم ساعت صحبت می شود شما یک کلمه از یک صحبت نیم ساعته و آن منتقدی که کارش فقط این است بگردد ببیند کجا یک ضعفی وجود دارد و فردا در روزنامه اش بزند، در آنجا توضیح داده شد که منابع ما در کشور شامل دو بخش منابع ارزی و ذخایر انسانی است».

 

وی افزود: «همه مدیرانمان ذخایر این نظام هستند و سال ها زحمت کشیده اند، ما باید از تمام ذخایرمان حفاظت کنیم، تمام مدیرانمان چه مدیرانی که استعفا داده اند و چه کسانی که الان دارند زحمت می کشند همگی ذخایر نظام هستند.شاید خیلی ها تصورشان این بوده که کار من این است که از صبح بگردم داخل سایت ها و ببینم چه کسی علیه دولت حرف می زند و بنده بیایم و جواب آن فرد را بدهم که بنده همچین وظیفه ای را ندارم.انقدر مسائل سخیف است که گاهی اوقات این مطالب را در تیراژ وسیعی در فضای مجازی استفاده می کنند».

 

اما در حالی همچنان نوبخت معتقد است که تمامی مدیران کشور از جمله متخلفان و مفسدان اقتصادی ذخیره نظام هستند که مقام معظم رهبری در خطبه های نماز عید فطر خود فعل این افراد را «خیانت به آرمان های انقلاب» معرفی کرده و فرموده بودند:

 

 

« این برداشت‌ها نامشروع است، این برداشت‌ها گناه است، این برداشت‌ها خیانت به آرمانهای انقلاب اسلامی است. قطعاً در گذشته کوتاهی‌هایی شده است، غفلتهایی شده است، بایستی جبران بشود؛ این‌جور نباشد که ما سروصدا بکنیم و بعد قضایا را تمام بکنیم و بکلّی به دست فراموشی بسپریم؛ باید دنبال بشود. خوشبختانه رئیس جمهور محترم و رؤسای محترم دو قوّه‌ی دیگر، متعهّد شده‌اند که این مسئله را دنبال کنند؛ باید با جدیّت دنبال بشود؛ دریافتهای نامشروع باید برگردانده بشود، و اگر کسانی بی‌قانونی کرده‌اند مجازات بشوند، و اگر سوءاستفاده‌ی از قانون هم شده است بایستی اینها  را از این کارها برکنار بکنند؛ اینها کسانی نیستند که لیاقت این را داشته باشند که در این مراکز قرار بگیرند».

 دیدگاه کاربران

آقای نوبخت .ننگ با رنگ پاک نمیشود.شایدبرای حضرتعالی ذخیره باشندامابرای ملت سم مهلک بوده وهستند

جناب آقای نوبخت هرکس تنها قاضی رفت راضی برگشت سخن بنده و امثال بنده این است که چرا دریک نظام در پرداخت حقوق دولتیان اینقدر باید اختلاف و فاصله باشد آیا واقعا آن کارگر و یا کارمند دون پایه کمترین خدمت را به نظام می کنند که باید حقوقهای پایین رابگیرند آیا تابحال فکر کرده ای که اگر رفتگر شهرداری نباشد چه برسر سلامت و آرامش مردم میرود

چشم قوه قضاییه روشن . مدعی العموم این بین کجا رفته و چکاره است؟

گاهی موقع ها اگه یه چیزی زیادی تو ذخیره بمونه میپوسه و گندش تماپ عالم رو بر میداره

دولت تدبیر و امید يعني همين ديگه. همه چي رو توجیه كردن و از هيچ توجيهي ابا نداشتن. اينطور كه معلومه فقط مردم ذخيره نيستن و بايد فقط مدعيان سفره نشين انقلاب باشند

در ابتدای سال آقای نوبخت وقتی خواستند حقوق بازنشتگان را افزایش دهند تصمیم گرفتند تا حقوق ها بدون در نظر گرفتن تخصص ها و تجربه ها وسطح تحصیلات به هم نزدیک گردد ولی در حقوق های نجومی لاپوشانی می کنند

کلمه الحق یراد به الباطل