هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 مرداد 1395 ساعت 11:25
چهارشنبه 20 مرداد 1395 11:00 ساعت
2016-8-10 11:25:38
شناسه خبر : 250877
در این مستند که سخن و شکایتی که این مادر شهید در این گزارش تصویری از قطع درخت مزار فرزندش داشت مرا به یاد قطع درخت سدر مرقد مطهرامام حسین (علیه‌السلام) توسط متوکل عباسی لعنت‌الله علیه انداخت.
در این مستند که سخن و شکایتی که این مادر شهید در این گزارش تصویری از قطع درخت مزار فرزندش داشت مرا به یاد قطع درخت سدر مرقد مطهرامام حسین (علیه‌السلام) توسط متوکل عباسی لعنت‌الله علیه انداخت.
گروه فرهنگی رجانیوز: سردار سید محمد باقرزاده فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح پس از انتشار مستند تخریب بهشت با موضوع یکسان‌سازی قبور شهدا در رسانه‌ها و فضای مجازی، یادداشتی منتشر کرد.
 
به گزارش رجانیوز، سردار باقرزاده نوشت: «در این مستند که سخن و شکایتی که این مادر شهید در این گزارش تصویری از قطع درخت مزار فرزندش داشت مرا به یاد قطع درخت سدر مرقد مطهرامام حسین (علیه‌السلام) توسط متوکل عباسی لعنت‌الله علیه انداخت. امیدوارم متولیان یکسان‌سازی قبور بیش از این با احساسات و عواطف خانواده‌های مظلوم شهدا بازی نکنند و همه چیز را از زاویه سنگ و نمای ظاهر نبینند؛ اگر چنین باشد پس کوخ‌هایی که در آن شهید نشو و نما کرده است هم می‌بایست سامان می‌یافت؛ که البته چنین نشد! و سرانجام این معماران هستند که باید بگویند که معماری غیر از آن است که باید برای مردم باشد؟!»
 
 
لازم به ذکر است مدتی است طرحی با هدف نوسازی قبور مطهر شهدا در حال اجرا شدن است که موجب تخریب قبور و حذف آثار به جای مانده از شهدا به عنوان بخشی از مهمترین میراث فرهنگی 8 سال دفاع مقدس گشته است. متاسفانه این طرح این طرح علی رغم  اعتراضات خانواده های شهدا و امت حزب الله همچنان ادامه دارد.
روز گذشته انتشار مستند «تخریب بهشت» با موضوع تخریب قبور شهداء به بهانه یکسان سازی قبور شهدای بهشت زهرا (سلام الله علیها) با استقبال کاربران شبکه های فضای مجازی مواجه شد.
در این مستند که در ادامه آنرا می بینید، به تخریب این میراث بزرگ معنوی انقلاب اسلامی اعتراض شده است.

یکسان سازی مزار .mp4 | دانلود فیلم