هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 26 تير 1395 ساعت 19:30
شنبه 26 تير 1395 19:23 ساعت
2016-7-16 19:30:19
شناسه خبر : 247572
تیم ملی والیبال جوانان ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا ژاپن را شکست داد و سهمیه مسابقات جهانی را کسب کرد.
پیروزی سخت اما شیرین ایران مقابل ژاپن

شاگردان عطایی فینالیست و جهانی شدند

تیم ملی والیبال جوانان ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا ژاپن را شکست داد و سهمیه مسابقات جهانی را کسب کرد.

به گزارش  رجانیوز و به نقل از فارس، تیم ملی والیبال جوانان ایران در هفتمین مسابقه خود در رقابت های قهرمانی آسیا از ساعت 17 به وقت محلی با پیراهن سفید به مصاف مشکی پوشان ژاپن رفت و توانست با نتیجه 3 بر یک و با امتیازهای 25 بر 16، 25 بر 16، 29 بر 31  و 25 بر 19 حریف خود را مغلوب کند و ضمن رسیدن به فینال این دوره از رقابت ها برای یازدهمین بار جواز حضور در رقابت های جهانی که به میزبانی جمهوری چک برگزار می شود را هم به دست بیاورند. بهروز عطایی برای شروع این مسابقه جواد کریمی، اسماعیل طالبی، امیرحسین اسفندیار، اسماعیل مسافر، طیب عینی، علی اصغر مجرد و رسول آقچه لی را روانه میدان کرد. داورانی از عربستان و تایلند قضاوت این مسابقه را برعهده داشتند.
 

تیم ایران بازی را خوب کرد و توانست برتر از حریف خود باشد تا اینکه در امتیاز 8 بر 5 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول رفتند. ژاپنی ها اشتباهات زیادی در زدن سرویس داشتند و در طرف مقابل شاگردان عطایی در توپ گیری های عقب زمین عملکرد خوبی داشتند. جوانان ایران با حملات خوب خود که حاصل توپ گیری های عقب زمین بود توانستند نتیجه بازی را 16 بر 12 کنند تا بازهم تیم ها به وقت استراحت فنی بروند. با وجود اینکه جو سالن کاملاً به سود ژاپنی ها بود، اما برخی حرکات شاگردان عطایی گاهاً تشویق تماشاگران را به همراه داشت. سرویس های بی نقص جواد کریمی و امیرحسین اسفندیار موجب شد تا اختلاف بیش از پیش شده و این ست را ایران با نتیجه 25 بر 16 به سود خود تمام کند.
 

ست دوم هم تغییری در ترکیب ایران ایجاد نشد. شاگردان عطایی این ست را بهتر از ست قبل آغاز کردند تا سرمربی ژاپن در امتیاز 4 بر صفر به سود ایران مجبور شود درخواست وقت استراحت فنی کند. هماهنگی عالی بین بازیکنان ایران موجب شد وقفه ای که سرمربی ژاپن ایجاد کرد و تعویض هایی که انجام داد بی ثمر باشد و در امتیاز 8 بر 3 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی اول بروند. روند رو به رشد جوانان ایران ادامه پیدا کرد تا اینکه امتیاز 11 بر 4 شد و بازهم سرمربی ژاپن درخواست وقت استراحت کرد. زدن سرویس های هدفدار و حمایت از مهاجم و مدافع در تیم ایران به خوبی اجرا شد، اما ژاپنی ها دست از تلاش برنداشتند و نتیجه بازی را 11 بر 7 کردند تا این بار عطایی درخواست وقت استراحت کند و نکاتی را به بازیکنانش تذکر دهد. تک دفاع عالی از اصغر مجرد امتیاز 16 را برای ایران به ارمغان آورد تا در امتیاز 16 بر 9 به سود ایران تیم ها به وقت استراحت فنی دوم بروند. ست دوم را هم ایران با نتیجه 25 بر 16 به سود خود تمام کرد.

نخستین امتیاز ست سوم را هم ایران گرفت. کارت قرمزی که داور به تیم ایران داد موجب شد تا ژاپنی ها برای اولین بار در این مسابقه از ایران پیش بیفتند و نتیجه بازی 6 بر 5 به سود آنها شود؛ همین برتری تا امتیاز 8 بر 7 هم ادامه داشت تا این بار تیم ها با برتری ژاپنی ها به وقت استراحت فنی اول بروند. بازی در این ست برای ایران در حال گره خوردن بود و ژاپنی ها با تعویض پاسور خود شرایط بهتری نسبت به ست های گذشته داشتند، اما برتری آنها چندان ادامه نداشت و در امتیاز 14 بر 13 ایران توانست از حریف پیش بیافتد. برگشت توپ کم نظیر از جواد کریمی از پشت نیمکت ذخیره ها و در ادامه ناکامی ژاپنی ها در حمله و اسپک تمام کننده اسنفدیار امتیاز 16 را برای ایران به ارمغان آورد تا تیم ها در امتیاز 16 بر 14 به سود ایران به وقت استراحت فنی دوم بروند. ژاپنی ها در امتیاز 23 بر 22 از ایران پیش افتادند تا بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کند و در ادامه این ایران بود که توانست در امتیاز 25 بر 24 از حریف جلو بیافتد. این ست با نتیجه 31 بر 29 به سود ژاپن تمام شد تا نخستین ست باخته شاگردان عطایی در این دوره از رقابت ها ثبت شود.
 

جوانان ایران ست چهارم را با قدرت آغاز کردند و تیم ها در امتیاز 8 بر 6 به سود شاگردان عطایی به وقت استراحت اول رفتند. پاسور دوم ژاپنی ها در این ست در ترکیب اولیه قرار گرفت. درامتیاز 9 بر 6 سرمربی ژاپن بازهم درخواست وقت استراحت کرد، چراکه نمی خواست اختلاف تیم ها بیشتر شود. در امتیاز 16 بر 12 به سود ایران بود که تیم ها به وقت استراحت دوم رفتند. شاگردان عطایی این ست را پر قدرت بازی کردند، اما ژاپنی ها هم دست از تلاش برنداشتند. زمانی که نتیجه بازی 16 بر 18 شد بهروز عطایی درخواست وقت استراحت کرد تا مانع امتیازگیری ژاپنی ها شود. هرچند داور در این مسابقه بیشتر هوای ژاپنی ها را داشت، اما شاگردان عطایی توجهی به این موضوع نداشتند. این ست با نتیجه 25 بر 19  به سود ایران خاتمه پیدا کرد.

شاگردان عطایی از شش مسابقه قبلی خود شش پیروزی 3 بر صفر برابر ترکمنستان، قطر، هنگ کنگ، سریلانکا، کره جنوبی و قزاقستان در کارنامه داشتند. جوانان ایران در هشتمین مسابقه خود فردا در بازی فینال باید با برنده بازی تیم های کره جنوبی و چین که امروز برگزار می شود، دیدار کند. هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی جوانان زیر 20 سال آسیا از شنبه 19 تا یکشنبه 27 تیرماه سال 95 به میزبان چین تایپه برگزار می شود.