هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 15 تير 1395 ساعت 11:15
سه شنبه 15 تير 1395 11:12 ساعت
2016-7-5 11:15:31
شناسه خبر : 246620
تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدار انتخابی المپیک ریو با اختلاف 25 امتیاز مقابل یونان شکست خورد.
تیم ملی بسکتبال ایران در اولین دیدار انتخابی المپیک ریو با اختلاف 25 امتیاز مقابل یونان شکست خورد.

به  گزارش رجانیوز و به نقل از ورزش سه، اولین دیدار تیم ملی بسکتبال ایران در راه کسب جواز حضور در المپیک ریو با شکست 78 بر 53 مقابل یونان همراه بود. این مسابقات جدی ترین تورنمنت ایران بعد از کنار گذاشتن صمد نیکخواه بهرامی، مهدی کامرانی و حامد آفاق محسوب می شد که سرمربی آلمانی ایران عدنان دورقی، سجاد مشایخی، فرید اصلانی، محمد حسن زاده، بهنام یخچالی، آرمان زنگنه، امیر صدیقی، اوشین ساهاکیان، اصغر کاردوست، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی و حامد حدادی را با خود به تورین ایتالیا برده بود.


برد مقابل یونان تا حد زیادی دور از دسترس به نظر می آمد اما ایران تنها در کوارتر اول توانست بازی نزدیکی را ارائه دهد و در ادامه نمایش شاگردان بائرمن آنقدر پایین تر از سطح مسابقه بود که سرمربی یونانی ها هم به بازیکنان ذخیره خود در نیمه دوم بازی داد. با این حال حامد حدادی مثل همیشه ستاره ایران بود و بهنام یخچالی در پرتاب های 3 امتیازی روز امیدوار کننده ای را پشت سر گذاشت. محمد جمشیدی هم در کسب امتیاز عملکرد مطلوبی نسبت به سایر بازیکنان داشت اما اشتباهات فردی و تیمی از یک طرف و بازی خوب یونانی ها از طرف دیگر بازی را از همان ابتدا به سود حریف کرد.


ایران از اواسط نیمه دوم انگیزه ابتدایی را از دست داد به طوریکه انگار شکست را پذیرفته بود و یونانی ها هم به ستاره های خود استراحت دادند. ایران در دومین بازی انتخابی المپیک فردا شب از ساعت 20:30 باید رو در روی مکزیک برود، تیمی که برد مقابل آنها از هر حریف دیگری محتمل تر است و شاید بازیکنان در اواسط بازی انرژی خود را برای آن دیدار ذخیره کردند و تمام تمرکز خود را روی بازی با یونان نگذاشتند. با این حال برد در دومین دیدار مقابل مکزیک که دور از دسترس هم نیست می تواند ایران را در تورنمنت امیدوار نگه دارد.