هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 اسفند 1398
ساعت 15:47
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 8 تير 1395 ساعت 11:09
سه شنبه 8 تير 1395 11:08 ساعت
2016-6-28 11:09:23
شناسه خبر : 245974
«رجب دیب»، سرتیپ بازنشسته و کارشناس نظامی سوریه در گفت‌وگو با فارس در دمشق درگیری‌های حلب را نبرد استراتژیک واقعی و برگه برنده‌ای برای آزادسازی کامل سوریه از گروه‌های تروریستی و نابودی طرح آمریکا و اسرائیل در به فرسایش کشیدن قدرت مقاومت در جنگ سوریه توصیف کرد.
 
وی افزود: از همین رو بر اساس راهبرد نظامی ارتش سوریه و متحدانش در مبارزه با تروریسم، جبهه حلب در اولویت دستور کار آنها برای پاکسازی مناطق آلوده به تروریست‌ها قرار گرفت.
 
دیب با دشوار خواندن نبرد حلب تصریح کرد: درگیری‌های حلب نمونه شدیدترین جنگ‌های شهری است چون در میدان پهن و گسترده‌ای جریان ندارد، آن هم به دلیل اینکه نیمی از آن به دست ارتش سوریه و متحدانش و نیمه دیگر تحت سیطره داعش و متحدانش است.
 
کارشناس نظامی سوریه تصریح کرد: اولویتی که برای ورود به نبرد سرنوشت ساز حلب لازم بوده و پیروزی را به نفع ارتش سوریه یکسره خواهد کرد، قطع کامل خطوط امداد‌رسانی از خاک ترکیه است، به گونه‌ای که توان و امکانات شبه نظامیان تروریست را برای مقاومت به تحلیل برده و آن زمان پیروزی نهایی در حلب به دست خواهد آمد.
 
وی افزود: فرماندهان ارتش سوریه، مستشاران نظامی ایران، فرماندهان مقاومت حزب الله و مستشاران روس که در اتاق عملیات حلب گرد هم آمده‌اند قادرند با طراحی نقشه‌های دقیق و به اجرا گذاشتن آن، نبرد حلب را به نفع دولت سوریه یکسره کنند.
 
دیب گفت: با توجه به اینکه نبرد حلب به دلیل هماهنگی سطح بالای ارتش سوریه و متحدان آن شامل ایران و مقاومت حزب الله، شاهد تشدید و توسعه دامنه درگیری‌هاست و از پشتیبانی نیروی هوایی سوریه و روسیه و نقش اطلاعاتی هر کدام از آنها برخوردار است، به زودی بشارت پیروزی در این میدان را می‌دهیم.
 
وی تاکید کرد: همه ارکان جبهه مقاومت همچون جبهه تدمر، عزم خود را برای آزادسازی این منطقه جزم کرده‌اند .