هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 5 بهمن 1399
ساعت 00:08
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 7 تير 1395 ساعت 17:43
دوشنبه 7 تير 1395 17:41 ساعت
2016-6-27 17:43:25
شناسه خبر : 245943
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: غیرفعال کردن کارت سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث که قرار بود از اول تیرماه اجرا شود، به دلیل عدم تکمیل برخی زیرساخت‌‌های تحت وب، به ۱۹ تیرماه امسال موکول شد‌‌.
رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: غیرفعال کردن کارت سوخت ناوگان دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث که قرار بود از اول تیرماه اجرا شود، به دلیل عدم تکمیل برخی زیرساخت‌‌های تحت وب، به ۱۹ تیرماه امسال موکول شد‌‌.

به گزارش فارس، مهدی نیکدار، درباره سهمیه سوخت ناوگان عمومی جاده‌ای دیزلی که فاقد بیمه شخص ثالث هستند، اظهار داشت: پیش از این مصوبه‌ای‌ مبنی بر اینکه کارت سهمیه سوخت خودروهای دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث‌ غیرفعال شود.

 

وی ادامه داد: ابتدا مقرر شد، این قانون اوایل خرداد‌ماه امسال اجرایی شود، اما‌ تصمیم گرفته شد که ‌یک ماه به دارندگان این ناوگان مهلت و اخطار داده شود ‌‌و پس از ‌آن از ابتدای تیر ماه کارت سوخت آ‌نها غیرفعال شود.

 

نیکدار افزود: اما برنامه‌های تحت وب که باید مجموعه‌های دست اندرکار در اختصاص سهمیه سوخت آنها را ساماندهی کنند، در ابتدای تیرماه‌ به طور کامل آماده و تکمیل نشد‌، بنابراین برنامه‌ریزی شد که کارت سوخت این ناوگان که فاقد بیمه شخص ثالث هستند،‌ پس از ایام عید سعید فطر امسال (از 19 تیرماه) غیرفعال و سهمیه سوخت آنها قطع شود.

 

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت گفت: چندین ارگان در این سیستم باید به یکدیگر متصل شوند، نیروی انتظامی، شرکت پالایش و پخش فرآورده‌‌های نفتی‌، بیمه ایران، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت و سازمان راهداری در این سیستم با یکدیگر هماهنگ می‌شوند، ضمن آن که شرکت توسعه ناجی (تعاونی ناجا) مقداری مشکل داشت که به تازگی رفع شده است.

 

نیکدار افزود: هفته گذشته جلسه‌ای برای هماهنگی بیشتر برگزار کردیم و تقریباً هماهنگی نهایی در حال انجام است و این موضوع پس از عید سعید فطر عملیاتی می‌شود.

 

رئیس ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت بیان کرد: طبق آخرین آمار در حال حاضر حدود 53 هزار دستگاه ناوگان عمومی جاده‌ای وجود دارد که بیمه شخص ثالث ندارند که روزانه حدود 3 میلیون لیتر سوخت مصرف می‌کنند و معادل حدود 3 میلیارد تومان خواهد بود که در صورت حذف این سهمیه این میزان سوخت ذخیره می‌شود.

 

نیکدار افزود: البته در این مدت تا عید سعید فطر ممکن است، تعدادی از این ناوگان مشکلات بیمه شخص ثالث خود را حل کنند، اما به نظر می‌رسد اغلب این ناوگان که بیمه شخص ثالث ندارند‌، اصلاً دیگر وجود خارجی ندارند ‌و زمین‌گیر شده‌اند و فقط از کارت سوخت آن استفاده می‌‌کنند که قطعاً با اجرای این مصوبه، تا عید سعید فطر از شبکه دریافت سوخت، خارج می‌شوند.

 

به گزارش فارس بر اساس آ‌مار اولیه تعداد 90 هزار خودروی دیزلی فاقد بیمه شخص ثالث داریم که تاکنون 52 هزار دستگاه از این ناوگان سوخت دریافت کرده‌اند.

 

‌این 52 هزار دستگاه ناوگان روزانه 3 میلیارد تومان سوخت دریافت کردند که اگر کارت سوخت آنها به دلیل عدم نداشتن بیمه شخص ثالث غیرفعال شود روزانه 3 میلیارد تومان صرفه‌جویی برای دولت خواهد بود.

 

در حال حاضر اگر ناوگان دیزلی، بیمه شخص ثالث نداشته باشد به محض ورود کارت سوخت به دستگاه‌ نازل پیغام اخطار داده شود که باید بیمه شخص ثالث خود را فعال کند که تا عید سعید فطر امسال‌ مهلت دارند این کار را انجام دهند و پس از آن کارت سوخت غیرفعال می‌شود.

 

‌اجرای این پروژه در راستای غیرفعال شدن کارت سوخت ناوگانی است که فعالیت نمی‌کنند و یا اسقاط شده‌اند، اما از کارت سوخت آنها استفاده می‌شود.