هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 5 خرداد 1395 ساعت 19:01
چهارشنبه 5 خرداد 1395 18:55 ساعت
2016-5-25 19:01:00
شناسه خبر : 242911
معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تا الان روند پیشرفت باز شدن سوئیفت‌ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.
معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی گفت: تا الان روند پیشرفت باز شدن سوئیفت‌ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.

 به گزارش نسیم آنلاین، محمد خزاعی عصر امروز در جمع خبرنگاران در حاشیه همایش بین المللی فرصت‌های طلایی حمل و نقل و ترانزیت در منطقه ویژه اقتصادی سرخس اظهار داشت: منطقه ویژه اقتصادی سرخس پتانسیل بسیار بالایی برای توسعه استان خراسان دارد و بر روی ترانزیت شرق کشور اثرگذار است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی بیان کرد: اگر تبدیل منطقه ویژه اقتصادی سرخس به آزاد توسط مسئولان مناطق آزاد کشور تائید بشود این مسئله یک گام رو به جلو خواهد بود.

خزاعی درباره بهبود فضای کسب و کار در کشور گفت: بهبود فضای کسب و کار در کشور یکی از برنامه‌های در دستور کار وزارت اقتصاد و دارایی است که اقدامات بسیار خوبی انجام شده است.

وی افزود: کمیته ویژه‌ای برای بهبود فضای کسب و کار در کشور در وزارت اقتصاد تشکیل شده و بسیاری از مجوزهایی که باید صادر شود شناسایی شده‌اند و بسیاری از آنها برطرف شده و سعی شده تا مسیر ساده‌تر شود.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی با اشاره به رونق تولید در کشور باتوجه به بندهای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی ابلاغی مقام معظم رهبری گفت: تسهیلات و امکاناتی که بتواند سبب شود سرمایه‌گذاران داخلی در درجه اول کار خود را انجام دهند از ملاک‌های بسیار مهم رونق تولید در کشور است.

خزاعی ادامه داد: تسهیلات و امکانات به سرمایه‌گذاران داخلی برای رونق تولید در کشور به نقش بانک‌ها در این زمینه برمی‌گردد؛ پدیده آوردن امکاناتی که سرمایه‌گذاران داخلی بتوانند به صورت مشارکت از منابع مالی خارجی استفاده کنند که نتیجه آن سبب افزایش صادرات بشود، ترویج و تشویق صادرات و دادن جوایز صادراتی کمک می‌کند به اینکه چرخه رونق تولید در کشور به حرکت در بیاید.

وی عنوان کرد: کفایت سرمایه برای سرمایه‌گذاران داخلی یک امر بسیار مهم است.

معاون وزیر امور اقتصاد و دارایی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار تسنیم درباره رفع مشکل تبادلات مالی با بانک‌های خارجی گفت: سوئیفت‌ها باز شده است البته نه در آن حدی که ما انتظار داشتیم.

خزاعی تصریح کرد: سوئیفت‌ها باز شده است ولی آن طوری که دوستان در بانک مرکزی و وزارت امورخارجه می‌گفتند این مسئله یک مقداری زمانبر است تا به آن حدی که مورد نیاز است، برسد.

وی در پایان گفت: تا الان روند پیشرفت باز شدن سوئیفت‌ها در حد انتظار نبود که دوستان وزارت خارجه نیز اعلام کردند و امیدواریم به آن چیزی که مدنظر ما است، برسد.