هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
يكشنبه، 30 تير 1398
ساعت 01:16
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 12 آبان 1388 ساعت 13:59 2009-11-3 13:59:15
شناسه خبر : 23682
حمیدرضا شریعتمداری: او در حوادث اخیر جزو طراحان پشت صحنه‌ی ماجرای فتنه در قم بوده و علاوه بر تحریک برخی روحانیون، مستقیماً در اغتشاشات خیابانی با لباس روحانیت حاضر شد. حمایت‌های ویژه آقای نواب علی‌رغم اعتراض برخی اساتید متدین دانشگاه باعث ایجاد حاشیه‌ی امن برای او شده است.

جمعی از طلاب و فضلای حوزه علمیه قم در نامه‌ای سرگشاده به آیت‌الله مهدوی‌کنی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز تهران از ادامه حضور عوامل فتنه قم و حوادث پس از انتخابات در جایگاه‌های مدیریتی مرکز مطالعات ادیان و مذاهب و دانشگاه ادیان قم که تحت مدیریت حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز اداره می‌شود، گلایه کرده و خواستار اقدام مهدوی‌کنی شدند.

به گزارش رجانیوز در این نامه که اسامی امضاکنندگان آن نزد سایت محفوظ می‎باشد، آمده است:

جامعه روحانیت مبارز به عنوان یکی از مهمترین تشکل‌های روحانیت در طول سال‌های انقلاب اسلامی، نقش ممتازی را در دفاع از انقلاب اسلامی و محوریت آن یعنی ولایت فقیه ایفا کرده است.

اگر چه در انتخابات اخیر و فتنه‌ی پس از آن چند صدایی موجود در جامعه روحانیت مبارز عده ای از مؤمنان و دوستداران انقلاب را نگران کرد اما یقیناً انتخابات عرصه‌ی انتخاب آزاد است وهر کسی بر مبنای حجت شرعی حق دارد کسی را برگزیند؛ از این‌رو نمی توان به برخی از اعضای جامعه که به نماینده‌ی طیف اصولگرایی رأی ندادند، خرده گرفت.

آنچه باعث نگرانی شده است، مواضع برخی از اعضا در همراهی جریان فتنه و مخالفان نظام و انقلاب است که به یکی از مهم‌ترین این موارد اشاره می شود.

همانطور که حضرتعالی نیز مستحضرید معاون سیاسی آن تشکل یعنی حجت‌الاسلام سید ابوالحسن نواب مدیر مرکز مطالعات ادیان و مذاهب و دانشگاه ادیان قم نیز می‌باشند. با این حال، تعدادی از دوستان و همفکران آقای نواب در این مرکز در حوادث اخیر علاوه بر شرکت در اغتشاشات، در تحریک برخی روحانیون علیه نظام و رهبری نقش مهمی را ایفا کردند وعلی‌رغم اعتراض گسترده‌ی بسیاری از علما، اساتید و طلاب حوزه، نه تنها واکنشی از سوی جناب آقای نواب مشاهده نشد بلکه این افراد در سمت‌های خود ابقا و همچنان مشغول توطئه‌چینی علیه نظام اسلامی هستند که به مواردی اشاره می شود:

1- حجت ا الاسلام حمیدرضا شریعتمداری: وی رییس دانشکده شیعه شناسی دانشگاه ادیان و از نزدیک‌ترین یاران وهمفکران آقای نواب است. او در حوادث اخیر جزو طراحان پشت صحنه‌ی ماجرای فتنه در قم بوده و علاوه بر تحریک برخی روحانیون و دیدار با برخی علما برای ایجاد تقابل بین نظام و مراجع، مستقیماً در اغتشاشات خیابانی با لباس روحانیت حاضر شده که عکس آن نیز ارائه می گردد. حمایت‌های ویژه آقای نواب از این شخص علی‌رغم اعتراض برخی اساتید متدین دانشگاه باعث ایجاد حاشیه‌ی امن برای نامبرده شده است.

2- دکتر محمد ذبیحی: وی عضو هیئت مؤسس مرکز مطالعات ادیان و از همفکران آقای نواب است. او به دلیل نقش مستقیم در آشوب‌های قم و تحریک علیه نظام و رهبری مدتی را در بازداشت به‌سر برد.

3- حجت‌الاسلام عبدالرحیم سلیمانی: وی از اساتید مطرح مؤسسه ادیان و مذاهب است که علاوه بر شرکت در اغتشاشات اخیر، در تحریک مردم علیه نظام نقش ویژه ای داشت که نهایتاً در بهشت زهرا به جرم تحریک مردم و شعار علیه مسئولین نظام بازداشت شد.

4- از دیگر همکاران جناب حجت السلام نواب در این مرکز که نقش مهمی در حوادث اخیر داشتند، می توان به آقایان داوود فیرحی، مهدی مهریزی و مسعود ادیب اشاره کرد.

با توجه به سوابق این افراد ورفتارهای خلاف شرع و عرف آنان از آقای نواب انتظار می رفت که از حریم ولایت فقیه وانقلاب اسلامی دفاع کرده و از اینگونه رفتارها اعلام برائت کند ولی پس از گذشت چند ماه از این حوادث این اتفاق نیافتاده است.

آقای نواب، معاون سیاسی جامعه روحانیت مبارز نیز هست، در حالی که ادامه این رفتار و حضور ممکن است موجب تضعیف نقش جامعه روحانیت در اذهان مردم انقلابی ایران شود.

لذا ما امیدواریم حضرتعالی که از چهره های شاخص انقلاب وروحانیت هستید، با برخورد انقلابی از حریم ولایت فقیه ورهبری دفاع کنید.