هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 11 آذر 1399
ساعت 00:07
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 اسفند 1394 ساعت 18:38
يكشنبه 9 اسفند 1394 18:37 ساعت
2016-2-28 18:38:42
شناسه خبر : 235905
رئیس مجلس گفت: خوشبختانه اولین دستور کار مجلس دهم قانون برنامه ششم توسعه می‌شود و بعید می‌دانم مجلس فعلی فرصت کند آن را بررسی کند.

تسنیم: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی عصر امروز در بازدید از ستاد انتخابات کشور و در جمع خبرنگاران با اشاره به برگزاری انتخابات 7 اسفند، گفت: با تلاش دست اندرکاران انتخابات و به خصوص وزارت کشور در ابتدای ثبت‌نام تا به امروز که شاهد این تلاش‌ها بودیم انتخابات با شکوهی در کشور برگزار شد که سرمایه ملی و ارزشمندی برای کشور است.

وی افزود: باید به وزیر کشور، وزارت کشور و ستاد انتخابات و همه دست‌اندرکاران در بخش‌های مختلف و همچنین شما دوستان و رسانه‌ها که در انعکاس اخبار تلاش‌ کردید و کار بسیار خوبی سامان یافت، تقدیر کرد. مسیر کار به گونه‌ای بود که احساس می‌شد این تلاش‌ها باعث اطمینان جامعه است و آرامشی در جامعه در این انتخابات احساس می‌کند.

لاریجانی گفت: کار ارزشمندی است که هم انتخابات سالم و هم انعکاس آن باعث اطمینان بخشی بیشتر جامعه شد.

رئیس مجلس با اشاره به دلیل حضور خود در ستاد انتخابات کشور گفت: امروز توفیق داشتم برای عرض خسته نباشید به عزیزان و دست‌اندرکاران انتخابات از نزدیک شاهد زحمات آنها باشم. امیدوارم این انتخابات باعث خیر و برکت و پیشرفت کشور شود و مسیر پیشرفت کشور را هموارتر سازد.

وی خاطرنشان کرد: پس از حل و فصل مسئله هسته‌ای فضای جدیدی برای کشور به دست آمده و این انتخابات فضای تنفسی جدیدی برای حرکت در عرصه اقتصادی است.

لاریجانی ادامه داد: همه همت مجلس دهم به حوزه اقتصاد و آبادانی کشور معطوف شود و سلایق سیاسی به جای کشمکش به مسائل اصلی کشور معطوف شوند.

رئیس مجلس در پاسخ به سوالی درباره علت شکست اصول‌گرایان و احتمال باقی‌ ماندن وی در جایگاه ریاست مجلس با توجه به نتیجه انتخابات مجلس دهم، گفت: بنده به رجا‌ل‌ الغیب نیستم که پیش‌بینی کنم، اما اینکه مردم با حضور جدی خودشان صحنه جدیدی را برای مشارکت خلق کردند، ارزشمند است.

وی ضمن درخواست از رسانه‌ها تاکید کرد: خواهش بنده این است که این مسئله را تبدیل به یک کشمکش سیاسی نکنند و این حضور باعث همدلی و پیشرفت کشور شود.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه رای معنادار مردم به اصلاح‌طلبان در مجلس و ترکیب مجلس خبرگان، گفت: فکر می‌کنم گردش نیروها در کشور امر مبارکی است. اینکه مردم براساس سلایق مختلف‌شان شرایط کشور و اینکه چه نوع نیرویی برای این مرحله کشور نیازمند است، تصمیم گرفتند باید به آن احترام گذاشت و سپاسگذار بود، زیرا مردم همواره با فراست انتخاب می‌کنند.

رئیس مجلس گفت: بنده مجددا تاکید می‌کنم نتیجه انتخابات به عنوان سرمایه‌ای برای حرکت آینده کشور است، لذا رسانه‌ها نیز این امر را پشتیبانی کنند تا این امر به وحدت جامعه و نه ایجاد تفرقه کمک کند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه مجلس آینده را چگونه ارزیابی می‌کنید؟ گفت: بنده اکنون از ترکیب مجلس محاسبه دقیقی ندارم، اما فکر می‌کنم یک بلوغ سیاسی هم در جامعه و هم در کاندیدهایی که از گروه‌های مختلف هستند به وجود آمده که مسئله اصلی کشور حل مشکلات اقتصادی کشور است و سلایق مختلف نیز برای حل این مسئله جمع شوند، لذا این‌گونه مسائل نباید تبدیل به دعواهای حیدری نعمتی شود، هر کسی که وارد صحن مجلس می‌شود باید ماموریت اصلی خود را تشخیص دهد تا خدمات خوبی ارائه کند.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه به نظر شما علت تغییر ترکیب مجلس عملکرد ضعیف مجلس نهم نبود، گفت: اگر سابقه انتخابات مجلس را بررسی کنید، می‌بینید در هر مجلسی حدود دو سوم نمایندگان تغییر کردند، بنابراین این‌ حادثه عجیبی نیست که ترکیب مجلس تغییر کرده است.

رئیس مجلس در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه مجلس دهم چگونه باید اولویت‌های کشور را پیگیری کند؟ خاطرنشان کرد: ابتدا باید اراده همگی معطوف به مسئله اصلی کشور شود و سپس در پی ساماندهی‌ مسائل کشور کار کنند، اقتصاد مقاومتی که رهبری تاکید کردند اگر مبنا قرار گیرد و این راه نجات کشور است که باعث افزایش تولید ملی می‌شود، لذا باید به این مسائل پرداخته شود.

وی افزود: خوشبختانه اولین دستور کار مجلس دهم قانون برنامه ششم توسعه می‌شود و بعید می‌دانم مجلس فعلی فرصت کند آن را بررسی کند، شاید هم مناسب باشد اولین کار مجلس دهم بررسی برنامه ششم باشد تا این حرکت جدید با انرژی جدید همراه شود.

لاریجانی در پاسخ به سوال دیگری درباره اینکه چرا نتایج انتخابات مجلس قم هنوز اعلام نشده؟ گفت: این سوال را باید از وزیر کشور پرسید.