هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 آذر 1399
ساعت 22:31
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 اسفند 1394 ساعت 17:30
يكشنبه 9 اسفند 1394 17:29 ساعت
2016-2-28 17:30:25
شناسه خبر : 235894
«توفیق عکاشه» نماینده جنجالی پارلمان مصر امروز یکشنبه به محض ورود به صحن پارلمان از سوی یکی از نمایندگانی که از دیدار او با سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره خشمگین بود، هدف حمله با کفش قرار گرفت.

تسنیم: حاضرین در جلسه امروز پارلمان با مشاهده حمله «کمال احمد» نماینده پارلمان با کفش به سمت عکاشه غافلگیر شدند و به دنبال آن دکتر «علی عبدالعال» رئیس پارلمان هر دو نماینده را از جلسه اخراج کرد.

بر اساس این گزارش، عکاشه امروز به همراه تعدادی از کارکنان شبکه ماهواره ای خود به داخل پارلمان آمد و ناگهان با هجوم یکی از نمایندگان پارلمان به سمت عکاشه که وی را با کفش مورد کتک کاری قرار داد، غافلگیر شدند.

پایگاه «رادیو اسرائیل» دو روز پیش گزارش داد که «حاییم کورن» سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره روز چهارشنبه گذشته با «توفیق عکاشه» عضو پارلمان مصر در منزل وی دیدار و درباره فرصت های همکاری دوجانبه در زمینه های اقتصادی، کشاورزی و آموزشی گفت وگو کرد.

بر اساس این گزارش، این دیدار در منزل عکاشه و بنا به دعوت وی در فضایی مثبت و صمیمی برگزار شد و طی آن دو طرف توافق کردند که این دیدارها و گفت وگوها درباره موضوعات فوق الذکر ادامه داشته باشد.

از سوی دیگر منابع صهیونیستی گزارش دادند که «حازم خیرت» سفیر جدید مصر در تل آویو روز پنج شنبه گذشته در یک مراسم رسمی در مقر روسای رژیم صهیونیستی واقع در قدس اشغالی، با ریولین دیدار و استوارنامه خود را تقدیم وی کرد.

بر اساس این گزارش، سفیر جدید مصر پس از گذشت 3 سال از احضار سفیر قبلی این کشور از تل آویو که در پی تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه صورت گرفت، از روز پنج شنبه رسما فعالیت خود را آغاز کرد.

این در حالی است که از زمان روی کار آمدن عبدالفتاح السیسی در مصر، روابط این کشور با رژیم صهیونیستی که در زمان محمد مرسی رئیس جمهور منتسب به جماعت اخوان المسلمین تیره شده بود، بار دیگر تقویت شده است تا حدی که برخی مسئولان این رژیم از السیسی به عنوان گنج دوم استراتژیک اسرائیل پس از حسنی مبارک یاد می کنند.

در همین رابطه اخیرا اظهارات یکی از وزرای کابینه رژیم صهیونیستی درباره روابط صمیمانه و هماهنگی های امنیتی بیشتر بین این رژیم و مصر و اقدام این کشور به تخریب تونل های غزه بنا به درخواست تل آویو، خشم برخی از مقامات مصر را برانگیخت و به دنبال آن رسانه های خبری گزارش دادند که سفر قریب الوقوع بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به قاهره به تعویق افتاده است زیرا در شرایط کنونی مصر این قبیل اظهارات مقامات صهیونیست و سفر نتانیاهو به قاهره خشم معارضین السیسی را تشدید خواهد کرد.

ارجاع عکاشه به کمیته تحقیقات ویژه

نمایندگان پارلمان مصر امروز یکشنبه در جلسه خود تصمیم گرفتند که توفیق عکاشه را برای اجرای تحقیقات درباره دیدار وی با سفیر رژیم صهیونیستی در قاهره، به کمیته تحقیقات ویژه ارجاع دهند.

این در حالی است که عکاشه اعلام کرده است که بزودی برای دیدار با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی به تل آویو می رود.

ترور یک افسر مصری در شمال سینا

افراد مسلح ناشناس صبح امروز یکشنبه یک افسر نیروهای امنیت مصری را در مقابل منزلش در شهر العریش واقع در استان شمال سینا ترور کردند.

وزارت کشور مصر در بیانیه ای اعلام کرد که در ساعات اولیه صبح امروز یکشنبه سرگرد عبدالله خلیل عبدالجواد از نیروهای اداره امنیت شمال سینا، ترور شد.

بر پایه این گزارش، چند فردی که نقاب به چهره داشتند به سمت این افسر مصری در مقابل منزلش واقع العریش تیراندازی کردند که باعث کشته شدن وی شد.

نیروهای ارتش و پلیس مصر از روز شنبه حملات امنیتی و نظامی گسترده ای را در مناطق مختلف شمال سینا آغاز کرده و شمار زیادی را بازداشت و برخی از مناطق را بمباران کرده اند.

این در حالی است که شب گذشته گروه «ولایت سینا» شاخه داعش در سینا حمله به یک خودروی نظامی ارتش مصر در جنوب رفح را که به کشته شدن دو سرباز و زخمی شدن دو نفر دیگر منجر شد، بر عهده گرفت.

از سپتامبر سال 2013 میلادی تا کنون نیروهای مشترک ارتش و پلیس مصر حملات گسترده نظامی علیه گروههای مسلح در  شمال سینا آغاز کرده اند، اما انفجارهای تروریستی در این استان همچنان قربانی می گیرد.

در سال 2015 نزدیک به 63 مورد حمله در سینا علیه نیروهای ارتش و پلیس، قضات و نیروهای حافظ صلح در سینا رخ داد و گذشته از آن هواپیمای مسافربری روسیه در اواخر اکتبر گذشته در سینا سقوط کرد که طی آن 224 نفر جان باختند و گروه تروریستی داعش اعلام کرد که با بمب گذاری در این هواپیما باعث سقوط آن شده است.

انتهای پیام/ر