هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 3 آذر 1399
ساعت 22:17
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 9 اسفند 1394 ساعت 16:09
يكشنبه 9 اسفند 1394 15:59 ساعت
2016-2-28 16:09:44
شناسه خبر : 235869
در بسیاری از استان ها از جمله خوزستان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اصفهان، البرز، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، قم ، کرمانشاه ، گیلان ، لرستان ، مرکزی ، هرمزگان و همدان اکثریت قاطع نمایندگان راه یافته به مجلس از جریان اصولگرایی هستند
در بسیاری از استان ها از جمله خوزستان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اصفهان، البرز، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، قم ، کرمانشاه ، گیلان ، لرستان ، مرکزی ، هرمزگان و همدان اکثریت قاطع نمایندگان راه یافته به مجلس از جریان اصولگرایی هستند
گروه سیاسی – رجانیوز: رسانه های حامی دولت با مانور گسترده بر روی نتیجه انتخابات در تهران در تلاش هستند بر روی شکست اصلاح طلبان در کل کشور سرپوش بگذارند. 
این در حالی است که در بسیاری از استان ها از جمله خوزستان، خراسان رضوی ، خراسان شمالی ، آذربایجان غربی ، آذربایجان شرقی ، اصفهان، البرز، زنجان ، سمنان ، سیستان و بلوچستان ، قم ، کرمانشاه ، گیلان ، لرستان ، مرکزی ، هرمزگان و همدان اکثریت قاطع نمایندگان راه یافته به مجلس از جریان اصولگرایی هستند ، در استان هایی مانند فارس و کرمان و گلستان  و ... وضعیت رای اوری دو جریان سیاسی مشابه است  در استانی مانند خوزستان  نیز تاکنون هیچ کاندیدای اصلاح طلبی نتوانسته وارد مجلس شود.
بر اساس اخبار منتشر شده در حوزه انتخابیه اهواز شمارش آرا‌ حوزه انتخابیه اهواز پایان یافته است و به ترتیب آقایان همایون یوسفی، جواد کاظم نسب الباجی، سید شکرخدا موسوی، سیدشریف حسینی، شبیب جویجری و علی ساری حائز بیشترین آرا شده و به دور دوم راه پیدا کرده اند. 
از سه کرسی مجلس حوزه انتخابیه آبادان ،  عامر کعبی کاندیدای اصولگرای این شهر با ۲۷ هزار و ۶۸۷ رای و جلیل مختار(کاندیدای مستقل) نیز با ۲۵ هزار و ۴۱۲ رای به عنوان نماینده این حوزه انتخابیه انتخاب شدند. همچنین غلامرضا شرفی (اصول‌گرا) با ۲۳ هزار و ۳۳۵ رای و سیدمحمد مولوی(مستقل) با ۱۶ هزار و ۵۶۵ رای به مرحله دوم راه یافتند.
انتخابات حوزه ایذه و باغملک به دور دوم کشید. فرماندار ایذه در این باره گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین سیدهادی طباطبایی با کسب 25 هزار و 314 رای و هدایت‌الله خادمی با کسب 23 هزار و 599 رای به ترتیب حائز بیشترین آرا شدند و رقابت در دور دوم بین آن‌ها برگزار خواهد شد.  حجت اسلام طباطبایی از کاندیداهای اصولگرای استان خوزسان و هدایت الله خادمی به عنوان کاندیدای مستقل در انتخابات شرکت کردند.
 آقای سهراب گیلانی با کسب 36 هزار و 949 رأی از مجموع 131 هزار و 467 رأی مأخوذه در حوزه شهرستان شوشتر و گتوند و با کسب 28 درصد از کل آراء، در مرحله اول به طور قاطع به مجلس شورای اسلامی راه یافت.
وی به عنوان کاندیدای اصولگرا در انتخابات شرکت کرده بود.
فریدون حسنوند کاندیدای اصولگرای شهر اندیمشک نیز با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده این شهر در مجلس شورای اسلامی راهی بهارستان شد.
در حوزه انتخاباتی ماهشهر، امیدیه و هندیجان آقایان علی گلمرادی با کسب 17.95 درصد ارای ماخوذه و  حبیب آغاجری  با کسب 17.74 درصد ارا نفر اول و دوم این حوزه انتخابیه شدند و به دور دوم راه یافتند. گلمردای کاندیدای مستقل و آغاجری کاندیدای اصولگرای این حوزه انتخابیه بودند.
قاسم ساعدی کاندیدای اصولگرا با کسب اکثریت آرا به عنوان نماینده حوزه انتخابیه دشت آزادگان به مجلس شورای اسلامی راه یافت. عباس پاپی نیز از حوزه انتخابیه دزفول اکثریت ارا را به دست اورد و به عنوان نماینده اصولگرا راهی بهارستان شد.
از حوزه انتخابیه بهبهان و آغاجاری آقایان محمودرضا ضرغامی و حبیب اله کشت زر به دور دوم انتخابات راه پیدا کرده اند. محمودرضا ضرغامی تنها کاندیدای اصلاح طلب استان خوزستان است که به دور دوم راه پیدا کرده ، حبیب الله کشت زر نیز به صورت مستقل در این دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود.
در حوزه انتحابیه رامهرمز و رامشیر اقبال محمدیان (اصولگرا) اکثریت ارا را به دست اورد و در همان مرحله اول راهی مجلس شد.
مجید ناصری نژاد نیز که با عنوان کاندیدای اصولگرا در انتخابات حوزه انتخابیه شادگان حضور پیدا کرده بود وارد مجلش شد.
یکی دیگر از کاندیداهای اصولگرای استان خوزستان سید راضی نوری بود . وی توانست با کسب اکثریت ارا از حوزه انتخابیه شوش به بهارستان راه پیدا کند.
در حوزه انتخابیه مسجد سلیمان اما انتخابات به دور دوم کشیده شد. در دور دوم انتخابات در این حوزه انتخابیه قرار است علیرضا ورناصری (اصولگرا) و علی عسگر ظاهری (مستقل) با هم به رقابت بپردازند. 
و در اخر در حوزه انتخابیه خرمشهر علی سامری که به صورت مستقل در انتخابات شرکت کرده بود توانست در دور اول به مجلس راه پیدا کند. 
بنابراین از 18 سهمیه استان خوزستان اصولگرایان در همان مرحله اول 8 کرسی را به دست اوردند.  اصولگرایان با رقابت در دور دوم انتخابات شانس تصاحب 7 کرسی دیگر نیز دارند. از سه سهمیه باقی مانده دو سهمیه به دو کاندیدای مستقل در حوزه انتخابیه خرمشهر و آبادان تعلق دارد که در دور اول راهی بهارستان شدند و یک کرسی نیز در دور دوم انتخابات و در غیاب اصولگرایان، بین کاندیدای وابسته به جریان اصلاحات و یک کاندیدای مستقل تعیین تکلیف می شود.   
 
 


دیدگاه کاربران

زنده باد مردم غیور و فهیم و بصیر خوزستان...خوشا به حال شما...که ندای رهبرتان را لبیک گفتید...

دست مردم انقلابی خوزستان را از تهران می فشارم وبوسه می زنم. زنده و پاینده باشید

درود بر مردم قهرمان خوزستان ،

البته آقای ضرغامی که به دور دوم انتخابات بهبهان راه یافته و توسط اصلاح طلبان معرفی شده خودش رو اصلاح طلب معرفی نکرده و علی رغم معرفیش توسط اصلاحاتی ها میگه من مستقلم