هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 9 اسفند 1398
ساعت 00:12
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 27 بهمن 1394 ساعت 13:12
سه شنبه 27 بهمن 1394 13:03 ساعت
2016-2-16 13:12:17
شناسه خبر : 234757
فرمانده کل سپاه در واکنش به انتشار مطلب تأمل‌برانگیز روزنامه قانون علیه سپاه گفت: این روزنامه کار بسیار اشتباهی کرد و باید برای این کارش توبه کند و امید است که ان‌شاءالله دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.
خبرگزاری فارس: سردار سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران درباره انتخابات مجلس خبرگان رهبری و انتخابات مجلس شورای اسلامی که در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود، اظهار داشت: 37 سال از انقلاب اسلامی می‌گذرد و یکی از عوامل اصلی ماندگاری انقلاب حضور گسترده مردم پای صندوق‌های رأی است؛ که به‌طور میانگین سالی یک بار اتفاق افتاده، و به‌حمدالله مردم حضور خوب و گسترده‌ای در این عرصه داشته‌اند.
 
دفاع پرس نوشت: وی با اشاره به  تأکید رهبر معظم انقلاب اسلامی بر حضور حداکثری مردم و حتی حضور کسانی که نظام را قبول ندارند در پای صندوق‌های رأی عنوان کرد: با توجه به حساسیتی که انتخابات پیش رو دارد، به نظر می‌رسد که امسال هم مردم استقبال بی‌نظیری از انتخابات داشته باشند، و اصل مهم‌تر این است که مردم انتخاب درستی هم داشته باشند.
 
فرمانده کل سپاه در پاسخ به سوالی مبنی بر انتشار مطلبی در روزنامه قانون و نحوه انتقاد تأمل‌برانگیز این روزنامه از سپاه پاسداران در مواجهه با تفنگداران دریایی آمریکا گفت: این روزنامه کار بسیار اشتباهی انجام داده است و باید به خاطر این کارش توبه کند و امید است که ان‌شاءالله دیگر شاهد چنین مواردی نباشیم.
 
سرلشکر جعفری تأکید کرد: نام اسلام و انقلاب اسلامی در دنیا ماندگار است؛ لذا اگر دیگران از این موضوع نگران بوده و هراس دارند، این بستگی به میزان باطل بودن خودشان دارد. همواره وقتی حق جلوه می‌کند، باطل باید برود و چاره‌ای جز این نیست.
 
روزنامه قانون روز یکشنبه در یکی از یادداشت های خود با زیر سوال بردن اقدام شجاعانه اخیر نیروی دریایی در خصوص دستگیری سربازان آمریکایی اقدم به مقایسه این نهاد با داعش کرد.
 
این روزنامه اصلاح‌طلب نوشت: "در راهپیمایی های22 بهمن دو نمایش کارناوالی برای تحقیر آمریکا، یا شاید برای تحریک زیانبخش مردم آن کشور، انجام شد. یکی به زنجیر کشیدن نمادین و تعزیه مانند اسیران آمریکایی و گرداندن آنان در تهران و قم و شاید در جاهای دیگر بود و دیگری نشان دادن فیلمی در صدا و سیما از اسیران زانو زده بود که یکی از آنان می‌گریست.  نمی‌دانم تنظیم‌کنندگان آن برنامه چه فکری در سر داشته اند.  
 
نکته دیگر نشان دادن صحنه گریستن اسیری آمریکایی لابد برای تحقیر آمریکا بود.  پرسش این است که سربازی جوان که پشت گرم به ابرقدرت شماره یک جهان و آن ناوشکن ها و غول‌های دریایی و هوایی است، با چه احساسی و در چه شرایطی به گریه افتاده است. ظواهر نشان می دهد که شرایط عمومی اقدامی با قصد به گریه انداختن آنان انجام نشده است. پس چرا؟ نوع برخورد و به زانو نشاندن آنان با دست‌های نهاده بر پشت سر، که در نمایش ناهنجار قم نقش اسیر زن را هم به بازیگری زن نما و بزک کرده داده بودند، برای آن جوان می  توانست یاد آور شباهت صحنه با صحنه های اسیران آمریکایی و اروپایی با لباس نارنجی و دست نهاده بر پشت گردن  در صحنه اعدام داعش  باشد که لحظاتی بعد گردن‌شان بریده می‌شد یا تیر خلاص دریافت می‌کردند. 
 
متأسفانه آن فیلم تحقیر آمیز بیشتر حکایت از  چنین احساسی در آن سرباز داشت که با توجه به تبلیغات ایران هراسانه پیشین  و نمایش های داعشی خود را در آستانه فنا می بیند و نومیدانه به یاد خانه و خانواده و همسر و فرزند و شهر و دیار می افتد و طبیعتاً به خاطر سرنوشت شوم و محتوم خود می گرید.  گرگ دهن آلوده یوسف ندریده همین است. چرا باید نقشی را به نمایش گذاشت که عملاً مصداق  نداشته است، و آن سربازان  لحظاتی بعد دیده اند که در شرایطی حرفه ای باید پاسخگوی خطای فنی خودشان باشند، غذایشان را بخورند، هراسی نداشته باشند و پوزشی بخواهند و  روال اداری را طی کنند و بروند! پس چرا همچون دیوار نوردی‌های زیانبخش  باید به رایگان به نفرت‌آفرینی و تبلیغات ایران هراسانه کمک کرد".