هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 25 بهمن 1394 ساعت 18:58
يكشنبه 25 بهمن 1394 18:16 ساعت
2016-2-14 18:58:08
شناسه خبر : 234592
حسن روحاني هم  در واكنش به افتضاح سران فتنه در اين روز اعلام داشت: در روز 25 بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقاً در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضد انقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند.
حسن روحاني هم در واكنش به افتضاح سران فتنه در اين روز اعلام داشت: در روز 25 بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقاً در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضد انقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند.
گروه سیاسی-رجانیوز: آغاز بیداری اسلامی در کشورهای عربی در آذرماه ۱۳۸۹ منجر شد تا جریان شکست خورده در انتخابات دهم ریاست جمهوری ایران که به بهانه دروغ تقلب، مردم و کشور را در سال ۸۸ دچار خسارت های متعددی کرده بود بار دیگر با تحریک ضد انقلاب برای حضور در خیابان ها، با این استدلال که باید مانند مردم مصر، تونس و ... علیه نظام حاکم قیام کرد! دور جدید شورش خیابانی علیه جمهوری اسلامی را کلید بزد.
 
به گزارش رجانیوز تنها به فاصله ۳ روز بعد از ۲۲ بهمن ۸۹ و حضور میلیونی توده های مردم در کف خیابان در حمایت از اصل نظام و جمهوری اسلامی، در ۲۵ بهمن ماه حدود ۱۰ هزار نفر از اقلیت باقی مانده حامیان موسوی و کروبی که البته بخش قابل توجهی از آنان نیز نیروهای آموزش دیده منافقین، نیروهای تجزیه طلب، سلطنت طلبان و ... بودند با حضور در حد فاصل میدان انقلاب تا بزرگراه نواب و خیابان های فرعی این محدوده ضمن مختل کردن عبور و مرور مردم و آتش زدن سطل های زباله، به درگیری با نیروهای پلیس پرداخته و تمام تلاش خود را برای نشان دادن خود، انجام دادند.
 
 در واقع تحرکات مفتضحانه سبزها در این روز، همه ي توان جرياني بود كه مي خواست با الگو گيري از قيام هاي منطقه عليه ديكتاتورهاي امريكايي؛ عليه تنها نظام سياسي مستقل جهان كه بيش از سه دهه برابر استكبار و امريكا مقاومت كرده است، بشورد اما نتيجه نهايي اين اقدام، مفتضح شدن بيش از پيش اين جريان خود فروخته و ضد ملي بود.
 
 
فتنه ۲۵ بهمن سبزها از منظر دیگری نیز اهمیت داشت و آن موضع گیری تاریخی بسیاری از چهره های سیاسی بود که تا آن مقطع به این شفافیت و روشنی علیه موسوی و کروبی موضع گیری نکردند.
 
به عنوان مثال اكبر هاشمي رفسنجاني بعد از این افتضاح تاریخی موسوی و کروبی در اظهاراتی کم سابقه علیه آنها گفت:
 
"باید همه اقشار جامعه به قانون احترام بگذارند و هر اقدامی که با قانون مطابقت نداشته باشد ضربه‌زننده به مملکت و خود انسان و به فتوای امام راحل(ره) حرام است ...ما باید با درایت و وحدت کامل در برابر توطئه‌های قدرت‌های بیگانه متحد باشیم."
 
رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در ادامه گفت:  در تمام دوران پس از انقلاب اسلامی، همواره مورد هجوم امواج منفی رسانه های استکباری قرار داشته ایم چرا که آنان با انقلاب، اسلام و ملت ایران که منافع استعماری آنان را به خطر انداختند، مسئله دارند. 
 
 
علی لاریجانی رئیس‌مجلس نیز یک روز بعد در صحن علنی مجلس گفت:  آقایانی که در ایران اطلاعیه صادر کردند و در دام و تله طراحی شده آمریکا افتادند، با چه تحلیلی این کار را کردند؟
 
علی لاریجانی در آغاز نشست علنی مجلس شورای اسلامی افزود: آیا آنان قدری نیندیشیدند که چه سودی از این کار برای ملل منطقه حاصل می شود؟
 
وی گفت: آیا نباید از حمایت و وجد و سرور آمریکا، رژیم صهیونیستی، منافقین و سلطنت طلبان تنبه حاصل می کردند؛ آیا نام این کار چیزی جز گمراهی و فتنه است؟شما می دانستید که راهپیمایی 22 بهمن ملت ایران برای تقویت اراده ملت ها در پیگیری نهضت های آزادی بخش، مهم و ضروری بود، ولی آمریکا در پی راهپیمایی های تصنعی بود که اراده ملت های در حال انقلاب را سست کند و متأسفانه شما وسیله این حرکت شدید.
 
علي اكبر ناطق نوري نيز از ديگر كساني بود كه سكوت خود را بعد از مدتها شكست و در گفتگو با شبکه خبر گفت:  قوه قضائیه باید بر اساس قانون و عدالت اسلامی با مسببین این حادثه شرم ‏آور برخورد قاطع کند . کسانی که روزگاری در کنار خدمتگزاران جمهوری اسلامی ایران حضور داشتند و به نظام و انقلاب خدمت می‌کردند و امروز در مقابل ملت و نظام قرار گرفته‌اند، اگر کمترین هوش سیاسی و غیرت داشتند باید خود و اندک هوادارانشان را در روز ملی ۲۲ بهمن فرا می‌‎خواندند تا ضمن دفاع از آرمانهای امام و انقلاب و رهبری از مردم مصر و قیام ملت مصر هم حمایت می‌کردند.
 
وی افزود: این عده متاسفانه در حساس ترین شرایط منطقه خاورمیانه ، روز ۲۵ بهمن دست به کاری ضدانقلابی زدند و خوراک تبلیغاتی برای دشمنان اسلام و انقلاب فراهم کردند اما دشمنان بدانند که ملت ما مثل ۳۲ سال اخیر پای انقلاب ، اسلام ، ارمانهای امام ، رهبری و ولایت فقیه ایستاده است و همگان سخن امام را فراموش نمی کنند که می گفت اگر می خواهید کشورتان اسیب نبیند دست از ولایت فقیه برندارید."
 
حسن روحاني هم  در واكنش به افتضاح سران فتنه در اين روز اعلام داشت: در روز 25 بهمن عده معدودی به بهانه حمایت از مردم مصر و تونس به خیابان‌ها آمدند که اتفاقاً در شعارهای آنها حمایتی از مردم مصر و تونس به چشم نمی‌خورد و متاسفانه با شعارهای ضد انقلابی، موجبات خوشحالی و بهره‌برداری آمریکا، رژیم صهیونیستی و ضدانقلاب را فراهم آوردند و موجب ناراحتی قاطبه مردم شریف ایران شدند. در واقع این حرکت ضداسلامی و ضد ملی، از یک سو می‌خواست فریاد قاطعانه ملت ایران در روز 22 بهمن را تحت‌الشعاع قرار داد و از سوی دیگر وسیله‌ای برای انحراف افکار مردم منطقه از دشمنان اصلی یعنی آمریکا و رژیم صهیونیستی و شکست اخیر آنان گردد. در حالی که مردم در روز 22 بهمن به شکلی کاملاً با شکوه حمایت خود را از حرکت‌های آزادی‌خواهانه در منطقه اعلام کرده بودند، اقدامات نابخردانه و فتنه‌گرانه صورت گرفته در روز 25 بهمن تنها به نفع استکبار و ضد انقلاب بود. به دنبال این موضوع متأسفانه ما شاهد بودیم که رسانه‌های خبری در سطح جهانی به‌جای توجه دادن به رویدادهای مهم منطقه که بیش از همه برای آمریکا و اسرائیل نگران کننده بود، توجه مردم جهان را به سمت رویداد کوچکی جلب کردند که بیش از همه موجبات خشنودی آمریکا و اسرائیل را فراهم ‌کرده بود. حرکت 25 بهمن گروهی فریب خورده کاملاً محکوم است و قوه قضاییه باید براساس وظایف ذاتی خود نسبت به این حرکت ضدانقلابی اقدام نماید. 
 
همچنین وی در ادامه گفت: در این شرایط حساس منطقه‌ای که خیزش‌های مردمی با الگوگیری از انقلاب اسلامی مردم ایران آغاز شده است، هوشیاری و وحدت و انسجام مردم شریف ایران و در صحنه بودن آنان و اطاعت از رهنمودهای ولایت امر و رهبری نظام و مراعات نظم و قانون از همیشه بیشتر مورد انتظار است، که بحمدالله مردم مثل همیشه به بهترین وجه با هوشیاری و انسجام کامل در صحنه حضور دارند و گوش به فرمان مقام معظم رهبری می‌باشند. دشمنان قسم خورده و ضربه دیده از انقلاب اسلامی که به رهبری امام خمینی (ره) و مقام معظم‌ رهبری در اوج حرکت خود است، در هر فرصتی به دنبال انتقام از انقلاب هستند و می‌خواهند در وحدت مردم و نخبگان و مسئولین نظام شکاف ایجاد کنند و عظمت و ابّهت نظام اسلامی را خدشه‌دار نمایند. بیداری، ایستادگی، متانت و گوش به‌ فرمان رهبری ملت بزرگ ایران، پاسخی قاطع و کوبنده به توطئه‌های استکبار خواهد بود. 
 
محسن رضایی میز یک روز بعد گفت: ایران باید پرچمدار همه جهان اسلام باشد. آمریکا و انگلیس در واقعه حقیر دیروز می‌خواستند شبیه‌سازی کنند و ایران را شبیه به مصر جلوه دهند، ولی خودشان می‌دانند که این زمینه ها در ایران فراهم نمی شود. اینها همه هدفشان این است که بر کشور فشار آورند.
 
وی افزود: من تعجب می‌کنم که چرا موسوی و کروبی نمی‌فهمند که در این حوادث، عمله‌ای بیش نیستند و مورد سوءاستفاده آمریکا و همه بدخواهان قرار گرفته‌اند و جالب اینکه آمریکا از این عمله‌ها هم عبور کرده است. قطعنامه‌ها و گفتارهای مسئولان آمریکایی نشان می‌دهد که این آدم‌ها تنها مستمسک بوده‌اند و جریان فتنه جایی دیگر طراحی و رهبری می‌شد.آیا درست است که ما بنشینیم و تظاهرات علیه جمهوری اسلامی ایران برگزار کنند؟ آیا آنقدر عده ای نمی فهمند که ۲۵ بهمن حادثه ای در جهت منویات آمریکایی هاست؟ آیا شعور سیاسی برخی از فعالان سیاسی اینقدر نیست که بفهمند این حرکات ۱۰۰ درصد در جهت اهداف دشمنان ملت ایران است؟ آیا متوجه نمی شوند که غربی ها این حرکات را طراحی کرده اند؟