هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 4 بهمن 1394 ساعت 18:07
يكشنبه 4 بهمن 1394 18:06 ساعت
2016-1-24 18:07:32
شناسه خبر : 232715
پیشکسوت فوتبال ایران گفت: هجمه‌ای که اکنون روی محمد خاکپور و تیم ملی امید ایجاد شده، به نظر من هدایت شده است.
به گزارش فارس، تیم ملی امید ایران در رقابت‌های ملی المپیک پس از شکست مقابل ژاپن نتوانست طلسم 40 ساله نرسیدن به این رقابت‌ها را بشکند و به خانه بازگشت.
 
خداداد عزیزی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در مورد نتایج تیم ملی امید و حواشی که بعد از مسابقات انتخابی المپیک به وجود آمده، صحبت‌های زیر را انجام داد.
 
عملکرد ایران در رقابت‌های انتخابی المپیک چطور بود؟
 
تیم ما عملکرد بدی در این رقابت‌ها نداشت. ما در مقابل سوریه به پیروزی رسیدیم. مقابل قطر با وجود باخت بدشانس بودیم و مقابل چین هم پیروز میدان شدیم. در دیدار با ژاپن هم خیلی بدشانس بودیم و توپ‌های ما به گل نمی‌رفت. ما باید ژاپن را شکست می‌دادیم. در وقت اضافه همانطور که محمد خاکپور و محمد مایلی‌کهن هم اعلام کردند یک مقدار بازیکنان ما از لحاظ بدنی تحلیل یافتند. شاید آنها در دیدار قبلی خود با توجه به اینکه مقابل عربستان به میدان رفتند و تیم دوم‌شان را به میدان فرستادند توانستند بیشتر استراحت کنند و بهتر ریکاوری کنند. بازیکنان ما بیشتر تحت فشار بودند. اعتقادمن این بودکه هر تیمی گل اول را به ثمر برساند، برنده بازی می‌شود که این اتفاق برای ژاپن افتاد.
 
پس از حذف از رقابت‌های انتخابی المپیک هجمه زیادی روی محمد خاکپور به وجود آمده، در این مورد چه نظری دارید؟
 
این هجمه هدایت شده است. عده‌ای در حال سیاسی بازی هستند وگرنه 40 سال است ما به المپیک نرفته‌ایم. چه زمانی تا این اندازه روی مربی تیم ملی هجمه وارد شد که اکنون این هجمه را روی خاکپور ایجاد کردند؟
 
خیلی‌ها می‌گویند جدل لفظی بین مایلی‌کهن و کارلوس کی‌روش به مشکلات تیم امید اضافه کرد.
 
این مسئله هم روی کار تیم تاثیرگذار بود. الان هم که هجمه‌ای روی محمد خاکپور ایجاد شده، بخشی از آن به خاطر درگیری‌های مایلی‌کهن با کی‌روش بود. طرفداران کی‌روش برای کوبیدن مایلی‌کهن در حال زدن تیم ملی امید و خاکپور هستند که این کار کم‌لطفی و بی‌معرفتی است. تیم ملی امید اوت شد. مگر تیم ملی بزرگسالان ما در جام ملت‌ها اوت نشد؟ حالا این اتفاق برای تیم امید افتاد. کره شمالی، عربستان، استرالیا و .. هم حذف شدند. عجیب است که چه شده همه نگران تیم ملی امید شده‌اند؟!
 
سعید عزت‌اللهی که بازیکن جوانی است گفته چون برخی در کادرفنی تیم امید این نگاه رویشان بوده که بازیکن کی‌روش هستند در برنامه‌های تیم امید جا نداشتند. آیا شما چنین نظری دارید؟
 
عزت‌اللهی را نمی‌شناسم و در این مورد نظری ندارم!
 
به نظر شما وزارت ورزش و کمیته المپیک حمایت خوبی از این تیم کردند؟ نقش آنها را چقدر دیدید؟
 
بیاییم صادقانه صحبت کنیم. وقتی تیم ملی نتیجه نمی‌گیرد همه مقصر هستند. از رؤسای ورزش گرفته تا فدراسیون، مربیان، رسانه‌ها و پیشکسوتان همه مقصر هستیم. به دنبال مقصر نگردیم و نخواهیم خاکپور یا ... را مقصر قلمداد کنیم. تیم ملی نیاز به حمایت داشت و من فکر می‌کنم این اتفاق نیفتد. از رسانه‌ها گله می‌کنم. بعد از باخت ایران در مسابقه دوم مقابل قطر هجمه سنگینی روی خاکپور فشار آورد که نمی‌دانم این هجمه از کجا حمایت می‌شد و چه کسی خط می‌داد. می‌گفتند چرا فلان بازیکن بازی نکرده و یا... تیم ملی در آن مقطع نیاز به حمایت داشت. همه ما در این زمینه ضعیف عمل کردیم و نباید کسی را مقصر قلمداد کنیم.


کلیدواژه ها »