هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 7 مهر 1399
ساعت 10:51
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 21 دى 1394 ساعت 13:17
دوشنبه 21 دى 1394 13:08 ساعت
2016-1-11 13:17:54
شناسه خبر : 231508
رست است که آنها تخلف کرده‌اند، اما پیگیری‌هایی صورت گرفته تا این تخلفات رفع شود، کنگره آمریکا در وضع تحریم‌های جدید علیه ایران بعد از برجام تخلف کرده است ولی پیگیری شده که تخلفشان را رفع کنند، آمریکایی‌ها نامه‌ای نوشته‌اند که این تخلف را به نحوی رفع خواهند کرد و بدون شک اگر این تخلفات حل نشود، مقابله با آن صورت می‌گیرد و بر این موضوع نیز فکر شده است.
رست است که آنها تخلف کرده‌اند، اما پیگیری‌هایی صورت گرفته تا این تخلفات رفع شود، کنگره آمریکا در وضع تحریم‌های جدید علیه ایران بعد از برجام تخلف کرده است ولی پیگیری شده که تخلفشان را رفع کنند، آمریکایی‌ها نامه‌ای نوشته‌اند که این تخلف را به نحوی رفع خواهند کرد و بدون شک اگر این تخلفات حل نشود، مقابله با آن صورت می‌گیرد و بر این موضوع نیز فکر شده است.

گروه سیاسی- رجانیوز: علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در پاسخ به تذکر حمید رسایی و با حمایت تمام قد از برجام، در واکنش به نقض بندهای برجام توسط امریکا بواسطه مصوبه های اخیر کنگره و دولت امریکا، عنوان کرده است که با امریکا نامه نگاری شده تا اقدام خلاف خود را اصلاح کند! وی در مورد نحوه مبادله سوخت و اقدام خلاف نص صریح رهبر انقلاب مبنی بر مبادله چندباره سوخت نیز گفته است : اگرچه این کار، مخالف نص است ولی بالاتر از آن چیزی که فکر می‌کردیم، انجام شد. ما درصدد بودیم که نگرانی‌مان رفع شود و به همین دلیل بود که به دنبال خروج این مواد در چند مرحله بودیم.

به گزارش رجانیوز، حمید رسایی در نشست علنی امروز (دوشنبه 21 دی‌ماه) مجلس شورای اسلامی در تذکر آیین‌نامه‌ای خود با استناد به ماده 24، ضمن قرائت بند 2 نامه مقام معظم رهبری در مورد برجام گفت: ایشان در این نامه می‌فرمایند در سراسر دوره 8 ساله وضع هرگونه تحریم در هر سطح و به هر بهانه‌ای از جمله بهانه‌های تکراری و خودساخته تروریسم و حقوق بشر توسط هر یک از کشورهای طرف مذاکره نقض برجام محسوب خواهد شد و دولت موظف است طبق بند 3 مصوبه مجلس اقدامات لازم را انجام دهد.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به بند 3 مصوبه مجلس گفت: براساس این بند دولت موظف است هرگونه عدم پایبندی طرف مقابل در زمینه لغو موثر تحریم‌ها یا بازگرداندن تحریم‌های لغو شده یا وضع تحریم تحت هر عنوان دیگر را به دقت رصد کند و اقدامات متناسب در جهت احقاق حقوق انجام شود، همکاری داوطلبانه متوقف شود، توسعه سریع برنامه‌های هسته‌ای صلح‌آمیز ایران ساماندهی شود.

رسایی خطاب به رئیس مجلس افزود: آقایان ظریف، آیت‌الله آملی لاریجانی، ولایتی، شمخانی و همچنین حضرتعالی گفتید که این تحریم‌هایی که بعد از امضای برجام علیه ملت ایران اعمال شده، نقض برجام است؛ اکنون 11 تحریم دیگر در دستور کار است و منتظر هستند اراک بتون‌ریزی شود تا دیگر تحریم‌ها را اعمال کنند.

این نماینده مردم در مجلس نهم گفت: حال که همه شما که عضو کمیته نظارت بر حُسن اجرای برجام هستید، به صراحت گفته‌اید برجام نقض شده و مقام معظم رهبری نیز در بند 2 نامه خود فرموده که هرگونه تحریم جدید نقض برجام است، پس چرا بیش از این بخواهیم معطل کنیم و شاهد اقدامات روزبه‌روز علیه ایران باشیم.

وی تصریح کرد: سانتریفیوژها را جمع‌آوری کردند؛ حال اگر اراک پر شود، دیگر کاری نمی‌توان کرد. به نظر می‌رسد باید در هفته آینده از طرف وزارت امور خارجه گزارشی به مجلس ارائه شود.

در ادامه جلسه لاریجانی در پاسخ به وی گفت: درست است که آنها تخلف کرده‌اند، اما پیگیری‌هایی صورت گرفته تا این تخلفات رفع شود، کنگره آمریکا در وضع تحریم‌های جدید علیه ایران بعد از برجام تخلف کرده است ولی پیگیری شده که تخلفشان را رفع کنند، آمریکایی‌ها نامه‌ای نوشته‌اند که این تخلف را به نحوی رفع خواهند کرد و بدون شک اگر این تخلفات حل نشود، مقابله با آن صورت می‌گیرد و بر این موضوع نیز فکر شده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: نمی‌توان اگر یک تخلفی صورت گرفت، کل برجام را متوقف کرد. چرا که در خود برجام، سازوکارهایی برای این موضوع تعریف شده و بدون شک هر کاری یک رفتار متناسب با آن را می‌طلبد، چرا که هیچکس نمی‌خواهد منافع ملی به خطر بیفتند.

وی خطاب به رسایی تاکید کرد: یکی از دوستان شما گفته بود در نوشته مقام معظم رهبری آمده است مواد غنی‌شده را به صورت چندباره بفرستیم و به جای آن مواد اورانیوم طبیعی بگیریم و این اقدامی که اکنون صورت گرفته خلاف مصوبه است.

 لاریجانی افزود: زمانی که به صورت یکجا این مواد طبیعی را وارد کشور کردیم، در سطحی بالاتر از آنچه که فکر می‌کردیم صورت گرفت و اگرچه این کار، مخالف نص است ولی بالاتر از آن چیزی که فکر می‌کردیم، انجام شد. ما درصدد بودیم که نگرانی‌مان رفع شود و به همین دلیل بود که به دنبال خروج این مواد در چند مرحله بودیم.

رئیس قوه مقننه کشورمان تصریح کرد: این کار یکجا صورت گرفت و همه مواد اورانیومی مورد نیاز وارد کشور شد، لذا دلیلی نبود خروج آن به صورت چند باره باشد؛ بنابراین بالاترین از آن نوشته، انجام شد که این امر،‌مخالف نص دستور رهبری بودن نیست.
وی خطاب به رسایی گفت: من در مورد روادید اعلام کردم که تخلفی صورت گرفته و مطابق روح قانون برجام نیست و این تذکر از این جهت درست است، لیکن حل آن به گونه‌ای نیست که کل برجام متوقف شود و باید راهی که اصلاح این امر را به دنبال دارد، پیگیری شود تا منافع کشور حفظ شود و اگر نتیجه نداد اقدامی مقابل با آن صورت گیرد.دیدگاه کاربران

این مواضع ضرورت هوشیاری مردم قم را می طلبد

اگر آقای لاریجانی با سیاست خدا حافظی کنند خدمت بزرگی به انقلاب , اسلام و مردم ایران و مسلمانان جهان کرده اند .اگر کار گدشته شان مطلوب بوده که معجور خواهند بود و اگر نبوده بیش از این دینی برگردنشان گذاشته نخواهد شد.

مرگ برآمریکا
اینکه آقای لاریجانی می گوید بله آنها تخلف کردند مانامه نوشتیم یعنی نهایت ذلت ایران

چرا آقای لاریجانی اینقدر دفاع میکنه؟
واقعا منظور از این همه محافظه کاری چیست؟

بزودی انشاالله تمام مواد هسته ایی و تاسیسات هسته ایی نابود که شد
اگر اوباما هم تحریم ها رو کم کنه دولت بعدی به کلی تحریم ها رو چندین برابر خواهد کرد
البته ما به بازی موش و گربه دولت و مجلس امریکا اگاهیم
انشاالله بزودی بعد از اطمینان غرب از نابودی تاسیسات هسته ایی غرب همون بلایی که سر لیبی اورد رو دوباره تکرار خواهد کرد و این جاست که دیگه فعالیت های ایران رو در سوریه و لبنان و فلسطین و حیاط خلوتش تحمل نمیکنه
و البته با افزایش نارضایتی ها جنگ بزرگ داخلی و خارجی و نابودی سوریه اغاز خواهد شد

خداوند متعال به آبروی امام زمان عجل الله تعالی فرجه دروغگویان و وارونه جلوه دهندگان حقیت را رسوای دو عالم نماید انشاءالله و اللهم عجل لولیک الفرج

کاش می دونستم که چه نفعی این برجام برای آقای لاریجانی داره.
برای ملت که جز ذلت و حقارت چیزی نداشته و نخواهد داشت. چند امتیاز پیزوری رو هم که گرفته بودیم هم هوا کرده اند.
این برجام به دلیل نقض آشکار بسیاری از فرمایشات رهبری نامشروع است.


فیلم چارلی و کارخانه شکلات سازی را همه دیده اند.
یاد آن صحنه ای می افتم که چارلی می خواست بلیط
طلاییش را بفروشد تا مثلا چند صد یا هزار دلار پول بگیرد.
اما پدر بزرگش حرف مهمی زد:" چارلی! دربیرون پول هست. هر روز هم مبلغی
چاپ می کنند. اما از این بلیط طلایی فقط 5 تا در تمام دنیا هست . فقط یک
احمق می تواند این بلیط را با پول عوض کند. آیا تو یک احمقی؟"

حالا حکایت ما است. ملتهای بسیار محدودی هستند که با تکیه بر دانشمندان
بومی و تلاش بومی موفقیتی را در عرصه هسته ای به دست می آورند. کسی که
این موفقیت را به بهای تمام پولهای دنیا معاوضه کند قطعا یک احمق است. چه
رسد به اینکه آنهم پول خودمان است و تازه یک ذره اش را هم بیشتر نمی
دهند! تازه اصلا اگر بدهند!

لطفا یکی روح و جسم و چیزای دیگر برجام را نشان دهد که بفهمیم وقتی عقلای قوم میگند خلاف روحش هست دقیقا کجای برجام را میگند و وقتی خلاف جسمش هست کدام عضو رییسه یا سافله برجام را میگند. واقعا معادله برجام چند مجهولیه ها!

خوب می‌شه توضیح بدید «راهی که اصلاح این امر را به دنبال دارد» دقیقاً چیه آقای دکتر ؟؟؟
البته منظورم «راهی» غیر لبخنده !

اقای لاریجانی وقتی قلب راکتور را خارج کردند چه کاری خواهید کرد دیگر ابزار مقابله ندارید زهی خیال باطل

دوستان برجام نقض شد به درک؛ تحریم های جدید وضع کردند ولش کنید؛ تهدیدات و دشمنی هایشان بیش تر شد آن هم مهم نیست. صنعت هسته ای که خون دل ها براش خوردیم نابود شد به درک. مهم این است که: به روح برجام قسم! ما از رو کود عبور کردیم!!!

داری میسوزیا رجا. به هر دری میزنی دولتو تخریب کنیالبته میدونم مرد نیستی پیام م نو منتظر کنی قبلا اینکترو نکردی ولی اینو بدون زنده باد اصلاحات ورنده باد روحانی

رسایی درود بر تو...
خیلی مردی

هر دو سرباز ولايت هستند و هر كدام در جايگاه خود وظيفه خود را انجام مي دهند البته از آقاي لاريجاني انتظار بيشتري داريم كه شفاف تر باشند و اينگونه با نيرو هاي انقلابي برخورد نكنند

مردم تو رو خدا جواب این آقای لاریجانی رو تو رای هاتون مشخص کنید