هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 23 تير 1399
ساعت 22:46
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 16 دى 1394 ساعت 11:47
يكشنبه 6 فروردين 2016 11:12 ساعت
2016-1-6 11:47:17
شناسه خبر : 231146
عمر ملازهی یکی از شهدای اهل‌سنت و رزمنده گروه مقتدر «نبویون» بود. او به‌تازگی در جریان نبرد با داعش در سوریه به شهادت رسیده است.

دفاع پرس: شهید عمر ملازهی جزو اولین نفرات از جمع رزمندگان اهل سنت بود که در سوریه به شهادت رسید. عمر ملازهی یکی از شهدای گروه مقتدر «نبویون» بود. نبویون از رزمندگان اهل سنت تشکیل شده که برای دفاع از اسلام ناب محمدی(ص) عازم سوریه شده‌اند. حالا چهار فرزند عمر یتیم شده‌اند و مدتی است که روی پدر را ندیده‌اند.

پدر شهید عمر ملازهی گفت: تشکر می‌کنم از شیعیانی که برادرانه پیام تسلیتشان را به ما رساندند. عمر با میل و انتخاب خودش برای جنگ با داعش نام‌نویسی کرد. داعش گروه تکفیری است که همه مسلمانان و علما، از آن بیزارند و اقداماتش را محکوم می‌کنند. من هم فعالیت‌های داعش را محکوم می‌کنم.

پدر شهید گفت: شب قبل از شهادتش تماس گرفت و با او صحبت کردم. عمر اعتقادات قوی‌ای داشت. فرائض و واجبات را انجام می‌داد و با علما رفت‌وآمد داشت. خانواده شهید، خانواده اهل علم و از علما هستند. همسر شهید مدرس مدارس دینی است.

وی تأکید کرد: امروز رسانه‌ها از نمایش ظلم‌های داعش پر شده است. داعش مظلوم‌کشی می‌کند. بچه‌های کوچک را می‌کشد و مسلمان‌کشی می‌کند. آمریکا پشت داعش است اما ظلم پایدار نمی‌ماند. غیرت مسلمانی عمر اجازه نمی‌داد که در خانه بنشیند و قتل عام مسلمانان را نگاه کند.

ملازهی در پایان گفت: راضی هستم به رضای خدا. شهادت دست خداوند است. خداوند از نیت‌های انسان‌ها آگاه است. خوشحالم که حالا من هم پدر شهید هستم. مسلمان‌ها با هم برادرند. شیعه و سنی برادرند و هر دو مورد ظلم داعش هستند. کسی که نظری خلاف این داشته باشد، باعث تفرقه می‌شود. من به فرزندم تبریک می‌گویم که مردانه جنگیده و به شهادت رسیده است وجوانان نیکشهر را به جهاد تشویق می‌کنم تا بروند در سوریه بجنگند و از خون مسلمانان دفاع کنند.