هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 6 فروردين 1398
ساعت 19:53
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

جمعه 25 مرداد 1387 ساعت 15:52 2008-8-15 15:52:03
شناسه خبر : 231

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: ما یك لحظه هم حتی نه رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت می شناسیم و نه با مردم اسرائیل دوست هستیم.

به گزارش رجانيوز به نقل از شبكه خبر، حجت الاسلام والمسلمین سید احمد خاتمی در سخنانی در خطبه دوم نماز جمعه این هفته تهران، با اشاره به سالگرد پیروزی افتخارآفرین حزب الله لبنان در جنگ 33 روزه علیه اسرائیل گفت: این جنگ نشان داد دشمنان ملت ها در كاخ شیشه ای نشسته اند كه با قدرت، مقاومت و ایستادگی ملت ها، به سرعت شكستنی هستند.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، اظهار داشت: دشمنان نمی توانند در برابر ملتی كه سلاحشان الله اكبر، عاشورا و هیهات من الذله است، مقاومت كنند؛ آنچنان كه اسرائیل كه به عنوان ارتش چهارم دنیا محسوب می شد، در برابر یك گروه شبه نظامی، اما معتقد به باورهای الهی، از پا درآمد. چشم عبرت بینی اگر باشد، باید عبرت بگیرد.

امام جمعه موقت تهران تصریح كرد: اینكه هر روز مدام، عناصر پست و پلید اسرائیلی، ایران را تهدید كنند، مطمئن باشند راه به جایی نمی برند، این تهدیدها كهنه و بی تاثیر شده است.

سید احمد خاتمی افزود: ملت ما به این تهدیدها عادت كرده اند اما شما كه از پس یك گروه شبه نظامی برنیامدید، می خواهید با كشوری كه به فضل خدا در بهترین شرایط نظامی خود قرار دارد و با كمترین حركتی از سوی دشمن، قوی ترین و تاثیرگذارترین برخورد را خواهد داشت، مقابله كنید و ایران را تهدید می كنید؟ قطعا نمی توانید.

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری گفت: جنگ 33 روزه، معادلات منطقه ای را به كلی برهم زد و كاری كرد كه آمریكا و سران مستكبرش برای همیشه كلمه "خاورمیانه بزرگ" را از یاد بردند. این پیروزی، پیروزی ایمان، اعتقاد، خون بر شمشیر و مكتب سالار شهیدان، اباعبدالله حسین بود.

امام جمعه موقت تهران افزود: در بحبوحه جنگ 33 روزه، رهبر مجاهد و غیور حزب الله گفت كه به خدا قسم، اسرائیل از خانه عنكبوت هم سست تر است.

سید احمد خاتمی خاطرنشان كرد: در دوره جنگ 33 روزه، اسرائیلی ها به مردمشان گفتند اگر بر اثر موشك های حزب الله، مشكل روانی پیدا كردید، به پزشكان مراجعه كنید. مراجعه می كردند به آنها، می دیدند كه این پزشكان روانی تر از آنها هستند. حالا می خواهید دست و پنجه نرم كنید با ایران؟

خطیب جمعه تهران تاكید كرد: مطمئن باشید اگر حماقت كنید و دست از پا خطا كنید، برخورد ایران شما را دیوانه خواهد كرد.

امام جمعه موقت تهران در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینكه "عقلانیت سیاسی، اقتضا می كند كه كشور به مسائل اصلی بپردازد"، گفت: باید مسائل حاشیه ای را كنار بگذاریم. در شرایطی كه دنیای استكبار تمام عده را برای مقابله با نظام اسلامی، بسیج كرده است، در عرصه سیاسی و غیر سیاسی، باید به مسئله اصلی پرداخت.

خاتمی گفت: در خطبه 162 نهج البلا غه آمده است كه یكی در بحبوبه جنگ صفین به امیرالمومنین گفت: چی شد كه كنارتان زدند، مولا به سوال كننده گفت كه تو آدم مضطرب و دستپاچه ای هستی؛ الآن كه وقت این سوال نیست. برای اینكه دلش نشكند، كوتاه جواب دادند و گفتند: الآن مسئله اصلی ما جنگ است و برخورد با معاویه. این مسئله را رها كن !

عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: آیا در شرایط كنونی كشور، جا دارد برخی از مسئولان اجرایی بگویند ما با مردم اسرائیل دوست هستیم و مردم آمریكا برترین افراد در عرصه ارتباطات عمومی هستند؟

سید احمد خاتمی تصریح كرد: اصلا این سخن، سخن نادرستی است. ما اصلا ملیتی به نام ملیت اسرائیلی نمی شناسیم. فقط و فقط ملیت فلسطینی است. وانگهی این مردم اسرائیل هستند كه آتش بیار معركه دولت شان هستند. همه مردم اسرائیل میلیشیای دولت اسرائیل اند. به این معنا كه هر وقت جنگ شود، اینها موظف اند بیایند دولتشان را كمك كنند.

امام جمعه موقت تهران گفت: آن وقت این چه حرفی است كه كسی بگوید ما با مردم اسرائیل، دوست هستیم؟ ابدا؛ ما یك لحظه هم نه رژیم اشغالگر قدس را به رسمیت می شناسیم و نه با مردم اسرائیل دوست هستیم.

خطیب جمعه تهران افزود: با توجه به اینكه این حرف بازتاب نادرست بین المللی داشته است، گوینده این سخن باید به سرعت حرفش را پس بگیرد و از ملت بزرگ ایران، به خاطر این موضعگیری نابجایش عذرخواهی كند.

خاتمی اضافه كرد: سیاست و مبانی نظام اسلامی، روشن است. هیچ یك از آحاد این ملت رشید، اجازه نمی دهند كسی برخلاف مبانی سیاست خارجی ترسیم شده از سوی امام و رهبر معظم انقلاب، در جایگاه مسئولیتی سخنی بگوید.