هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 15 آذر 1394 ساعت 17:39
يكشنبه 15 آذر 1394 17:16 ساعت
2015-12-6 17:39:25
شناسه خبر : 229113
یکی از پذیرفته شدگان در این آزمون می­گوید بر اساس اطلاعات موجود، معاینات پزشکی برای استخدام، صرفا برای عده ای مورد نیاز است که در مصاحبه نیز پذیرفته شده باشند. اما بر اساس اطلاعات موجود حداقل پذیرفته شدگان در استان و شهر تهران، در حین مصاحبه تخصصی موظف شده اند تا با مراجعه به درمانگاه فرهنگیان تست­های پزشکی را نیز انجام دهند و هر کدام مجبور شده اند تا چیزی حدود دویست هزارتومان بابت این آزمایش ها بپردازند. اگر این کار در همه شهرها اتفاق افتاده باشد، نشانگر این است که مبلغی حدود 222 میلیون تومان نیز درمانگاه های فرهنگیان از این طریق درآمد کسب کرده­اند، درحالی که فقط یک سوم این افراد به نتیجه این تست­ها به عنوان یکی از مراحل استخدام نیاز داشته اند.
یکی از پذیرفته شدگان در این آزمون می­گوید بر اساس اطلاعات موجود، معاینات پزشکی برای استخدام، صرفا برای عده ای مورد نیاز است که در مصاحبه نیز پذیرفته شده باشند. اما بر اساس اطلاعات موجود حداقل پذیرفته شدگان در استان و شهر تهران، در حین مصاحبه تخصصی موظف شده اند تا با مراجعه به درمانگاه فرهنگیان تست­های پزشکی را نیز انجام دهند و هر کدام مجبور شده اند تا چیزی حدود دویست هزارتومان بابت این آزمایش ها بپردازند. اگر این کار در همه شهرها اتفاق افتاده باشد، نشانگر این است که مبلغی حدود 222 میلیون تومان نیز درمانگاه های فرهنگیان از این طریق درآمد کسب کرده­اند، درحالی که فقط یک سوم این افراد به نتیجه این تست­ها به عنوان یکی از مراحل استخدام نیاز داشته اند.

رجانیوز - گروه جامعه: در روزهای پایانی شهریور بود که آزمون استخدامی آموزش و پرورش توسط سازمان سنجش برگزار شد تا این رقابت علمی مشخص کند اسم چه کسانی در بین 3700 نفری که قرار است استخدام بشوند، قرار می­گیرد. خبرها حاکی از آن بود که حدود 177000 نفر در این آزمون شرکت کرده­اند که هر یک مبلغ 48000 تومان برای شرکت در آزمون پرداخت کرده­اند و این یعنی، درآمدی معادل 8 میلیارد تومان از طریق این آزمون به دست آمده است. اما بنا بر توضیحاتی که به نقل از نسیم، مدیرکل امور اداری و تشکیلات وزارت آموزش و پرورش ارائه داد، از این مبلغ فقط 14000 تومان به آموزش و پرورش می­رسد و بقیه، سهم سازمان سنجش است. با این حساب، درآمد آموزش و پرورش از این آزمون چیزی حدود دو و نیم میلیارد بوده است.

 

اما ماجرا به اینجا ختم نشد و پس از اعلام سه برابر ظرفیت پذیرش برای مصاحبه تخصصی، مشخص شد که مصاحبه شوندگان بایستی مبلغ پنجاه هزار تومان هم بابت مصاحبه بپردازند و این یعنی 11100 نفری که جزو سه برابر ظرفیت محسوب می­شوند بایستی این مبلغ را به حساب آموزش و پرورش واریز کنند تا در مصاحبه تخصصی شرکت کنند. با یک ضرب و تقسیم ساده به دست می آید که آموزش و پرورش از این طریق هم توانسته است،  555 میلیون تومان درآمد کسب کند.

 

در ادامه این روند یکی از پذیرفته شدگان در این آزمون می­گوید بر اساس اطلاعات موجود، معاینات پزشکی برای استخدام، صرفا برای عده ای مورد نیاز است که در مصاحبه نیز پذیرفته شده باشند. اما بر اساس اطلاعات موجود حداقل پذیرفته شدگان در استان و شهر تهران، در حین مصاحبه تخصصی موظف شده اند تا با مراجعه به درمانگاه فرهنگیان تست­های پزشکی را نیز انجام دهند و هر کدام مجبور شده اند تا چیزی حدود دویست هزارتومان بابت این آزمایش ها بپردازند. اگر این کار در همه شهرها اتفاق افتاده باشد، نشانگر این است که مبلغی حدود 222 میلیون تومان نیز درمانگاه های فرهنگیان از این طریق درآمد کسب کرده­اند، درحالی که فقط یک سوم این افراد به نتیجه این تست­ها به عنوان یکی از مراحل استخدام نیاز داشته اند.

 

به نظر می­ رسد که منتظر خبرهای دیگری نیز بود، چرا که سرپرست دانشگاه فرهنگیان اعلام کرده است که پذیرفته شدگان نهایی باید 36 واحد درسی را در 900 ساعت بگذرانند تا استخدام آنها نهایی شود و هزینه این دروس نیز از متقاضیان استخدام دریافت خواهد شد.

 

با این حساب تا کنون چیزی حدود 3 میلیارد و 277 میلیون تومان به صورت مستقیم و غیر مستقیم درآمد کسب کرده است. به نظر می­رسد که در شرایطی که کشور ما با مشکل بیکاری دست و پنجه نرم می­کند، مقوله ه­ای به نام استخدام می­تواند فی نفسه تبدیل به یک وسیله برای اشتغال زایی و درآمد زایی باشد.

 دیدگاه کاربران

حالا هزینه های مستقیمش به کنار، من خودم برا مصاحبه اش رفتم، حداقل دو روز باید الاف باشی(تخصص و عمومی) که حداقل نیازه یه شب بری مهمانسرا و یا هتل، حالا خوراک به کنار..... بدون برنامه ریزی همه باید یه روز میرفتن و الاف میشدن به بهانه ی اینکه نتایج نهایی میخواد سریعتر اعلام بشه، ولی الان دو سه هفته گذشته هنوز هم نتایج اعلام نشده و آموزش و پرورش و سازمان سنجش به هم شوت می کنند...... خدا ازشون نگذره......

حالا باز خوبه روند گزینش و استخدام داره انجام میشه. زمان دولت سازندگی، دستگاههای مختلف فراخوان میدادن و ثبت نام میکردن و پول هم میگرفتن و آزمون هم برگزار میشد اما دیگر خبری نمیشد!!! بعد هم متوجه میشدیم که آزمون فرمالیته بوده برای رسمی کردن نیروهای پیمانی یا افراد خاص.

بنده ای که الان در خدمتتون هستم ۵ تا آزمون استخدامی دادم که منتظرم نتایجش بیاد
حدودا شیش هفت هشت ماه اینا
حالا ببین با این دیرکرد در جواب آزمون چقد میصرفن

به نظر میرسد!؟
حتما همینطور است!
کاسبان رکود و بیکاری!

رجا پیگیری کن . من خودم جزو اونایی بودن که تهران اومدن مصاحبه . هزینه ازمایشها از بچه هایی که اصلا معلوم نبود قبول بشن برای هر نفر نزدیک به 270 هزار تومان شد . بچهای بیکار باقرض و بدبختی این هزینه هارو دادن. رجا نیوز عزیز خیلی از بچه ها اعلام کردند مرگ بهتر ازین زندگی است و اگر قرار نباشد بدون قبولی این هزینه هارو پرداخت کنند . دست به اعمال غیر قابل پیش بینی بزنند

هزینه مراجعه به درمانگاه فرهنگیان رو حداقل کسایی که در دانشگاه شهید رجایی رفتند پرداخت نکردند و تست های پزشکی در همونجا گرفته شد و برای مصاحبه عمومی و تخصصی و معاینات پزشکی کلا ۵۰۰۰۰ تومان دریافت شد.
در مورد اینکه برای آموزش پرورش درامد داشته شکی نیست ولی چیزی که بیشتر از اینا اذیت می کنه اینه که اگه این وزارت خونه ۵ تا مقام مسول داشته باشه هر کدوم یه جور حرف می زنند و حرف ها شون رو تا الان ۱۰ بار عوض کردند. واقعا انقدر بی در پیکر هست این وزارت خونه که یه سخنگو یا روابط عمومی نداره؟

بروید و ببینید در استخدام مربیان پیش دبستانی بعنوان حق التدریس در برخی استانها خصوصا" بوشهر چه اتفاقاتی افتاده است ؟ و کسی هم پاسخگو نیست .....

آموزش و پرورش باید مهد تدبیر و برنامه ریزی باشه. نخواسته بودند حتی تقسیم بندی کنند مثلا بگند اونهایی که نام خانوادگیشون الف تا فلان حرف است فلان روز بیایند. همه رو ریخته بودند اونجا بعد معاون اداره تشکیلات آموزش و پرورش شهر تهران می آمد بیرون و به ملت توهین هم می کرد. اگر آموزش و پرورش همینه ما اصلا نمی خواهیم استخدام بشیم

هزینه های پزشکی حدود 250 هزار تومان شد. مصاحبه تخصصی هم از قبل اعلام نکرده بودند و خیلی از افراد به گمان مصاحبه عمومی بودند و مدارک لازم را با خود همراه نداشتند. در ضمن مصاحبه تخصصی آبکی تر از این دیگه نمی تونست برگزار بشه.
اینقدر این مراحل از تایید مدارک تا پزشکی و مراحل مصاحبه بی برنامه انجام شد که جای تامل داره

خدایا شکرت از این همه تدبیر ، ما غوطه ور در تدبیریم ، کاش میشد این همه تدبیر را به جایی صادر کرد!

به این مورد میتوان آزمون گل گوهر سیرجان را نیز اضافه کرد که اخوی بنده و تعداد زیادی افراد جویای کار در این آزمون شرکت کردند و اسامی مصاحبه شدگان اعلام و بعد از مصاحبه ، اعلام شد به جهت تغییر مدیریت فعلا به نیرو نیازینداریم....

این ماجرا تحقیر کسانی بود که مدرک فوق لیسانس و حتی دکتری دارند و سوادشان از مسولیین برگزار کننده بیشتر است. این توهین به شعور ماست.

من توی این آزمون قبول شدم ولی همه چیزش خنده دار بود
متاسفانه دولت ما رو داره تحقیر میکنه
به شعور ما در این آزمون توهین شد