هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 18 تير 1399
ساعت 17:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

سه شنبه 5 آبان 1394 ساعت 16:40
سه شنبه 5 آبان 1394 16:39 ساعت
2015-10-27 16:40:45
شناسه خبر : 225882
در دومین روز از هفته پدافند غیرعامل رشته اقتصاد مقاومتی در مقطع کارشناسی ارشد در ۲ دانشگاه امام حسین (ع) و مالک اشتر راه‌اندازی شد.
به گزارش رجانیوز، دومین همایش نقش پدافند غیرعامل در اقتصاد مقاومتی و رونمایی از رشته اقتصاد مقاومتی در مقطع کارشناسی ارشد در 2 دانشگاه امام حسین (ع) و مالک اشتر در محل سالن اجتماعات باقرالعلوم (ع) دانشگاه مالک اشتر آغاز شد.
 
براساس این گزارش در این همایش که با حضور سردار جالالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل برگزار شد مجوزهای لازم برای برگزاری مقطع کارشناسی ارشد رشته اقتصاد مقاومتی در این 2 دانشگاه گرفته شده و تاکنون تعدادی دانشجو در این رشته جذب و مشغول تحصیل شده‌اند.
 
اقتصاد مقاومتی که از 2 تا 3 سال پیش در کلید واژه‌های مقام معظم رهبری مطرح شد به خاطر مقابله با جنگ اقتصادی قدرت‌های استعماری علیه انقلاب اسلامی بوده است و در این زمینه قرارگاه اقتصاد مقاومتی به سوی تولید محتوا برای اقتصاد مقاومتی افتاده است.
 
به گفته یکی از کارشناسان جنگ‌های امروزی به سمت جنگ اقتصادی حرکت کرده و در لابی‌های طبقه‌بندی شده غربی تولید محتوا برای مقابله با کشورهای مستقل انجام می‌شود، بنابراین مفهوم اقتصاد مقاومتی برای مقابله با اتاق‌های فکر کشورهای استعمارگر علیه جمهوری اسلامی است و ایجاد رشته اقتصاد مقاومتی برای تربیت نیروهای زبده در این رشته اقتصادی خواهد بود.


کلیدواژه ها »