هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 21 مرداد 1399
ساعت 14:20
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

شنبه 17 مرداد 1394 ساعت 16:34
شنبه 17 مرداد 1394 15:51 ساعت
2015-8-8 16:34:45
شناسه خبر : 219117
توجه به این نکته از آن رو ضرورت دارد که هاشمی رفسنجانی بعد از سال 88 نتوانست صلاحیت خود را برای انتخابات ریاست جمهوری  احراز کند و حضور وی در مجلس خبرگان فعلی نیز به خاطر تایید صلاحیت وی در سال 85، یعنی زمانی است که هنوز بسیاری از مواضع و اقدامات این روزهایش را علنی نکرده بود، لذا به نظر می رسد اعلام زودهنگام کاندیداتوری وی برای انتخابات خبرگان آینده نیز به نوعی پیش دستی برای کسب تایید صلاحیت در این عرصه است وگرنه چه کسی است که نداند هاشمی رفسنجانی قبل از آنکه در امسال در انتخابات خبرگان بخواهد نظر مثبت مردم را پای صندوق های رای به خود جلب کند، باید صلاحیت اولیه اش برای حضور در این عرصه خطیر را از سوی نظام جمهوری اسلامی کسب کند؟
توجه به این نکته از آن رو ضرورت دارد که هاشمی رفسنجانی بعد از سال 88 نتوانست صلاحیت خود را برای انتخابات ریاست جمهوری احراز کند و حضور وی در مجلس خبرگان فعلی نیز به خاطر تایید صلاحیت وی در سال 85، یعنی زمانی است که هنوز بسیاری از مواضع و اقدامات این روزهایش را علنی نکرده بود، لذا به نظر می رسد اعلام زودهنگام کاندیداتوری وی برای انتخابات خبرگان آینده نیز به نوعی پیش دستی برای کسب تایید صلاحیت در این عرصه است وگرنه چه کسی است که نداند هاشمی رفسنجانی قبل از آنکه در امسال در انتخابات خبرگان بخواهد نظر مثبت مردم را پای صندوق های رای به خود جلب کند، باید صلاحیت اولیه اش برای حضور در این عرصه خطیر را از سوی نظام جمهوری اسلامی کسب کند؟
گروه سیاسی- رجانیوز: هفته گذشته هاشمی رفسنجانی تلاش کرد با اظهاراتی جنجالی، حسابی خبرساز شود و با اظهار نظر درباره متعدد بار دیگر نام خود را بر سر زبان ها بیاندازد.
 
به گزارش رجانیوز، وی ابتدا طی گفتگویی با یک نشریه حامی دولت ضمن اعلام قطعی خبر کاندیداتوری اش در انتخابات مجلس خبرگان در اسفندماه سال جاری، از سید حسن خمینی نیز خواست تا در این عرصه حضور داشته باشد و در ادامه با حمله به منتقدان، صراحتا به روستایی ها توهین کرده و گفت: «بعضی‌ها هم (منتقدان فعلی دولت) اصلاً آن موقع‌ها نبودند و در کوچه‌های روستاهای‌شان می‌گشتند، ولی الان آمده‌اند و انقلابی‌ شده‌اند.»
 
هاشمی در همایش سراسری مدیران آموزش و پرورش هم کار را به امریکا و  حمله به شورای نگهبان کشاند:
 مردم ما در بدترین شرایطی که از طرف شورای نگهبان، دولت و نهادهای امنیتی برای جلوگیری از انتخابات درست تحت فشار زیاد بودند، متحول شدند و مردم این تحول را به وجود آوردند. رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام افزود: یکی از جاهایی که تحول بروز کرد و کار عجیب و غریبی بود و اجازه نمی‌دادند اتفاق بیفتد و هنوز هم در مخالفت با آن دست و پا می‌زنند، این بود که می‌گفتند «تابوی مذاکره با آمریکا شکست». مقام معظم رهبری ماه‌ها قبل از انتخابات موافقت کردند که با آمریکا مذاکره شود و با پیام سلطان قابوس نیز موافقت کردند و تیمی به عمان رفت.
 
اما این همه اظهارات جنجالی و خبرساز هاشمی در هفته گذشته نبود بلکه انتشار گفتگوی وی با ویژه نامه روزنامه دولت نیز باعث شد تا رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام سخنان عجیب و غریبی را بیان کند.
 
هاشمی در بخشی از سخنانش در این گفتگو ضمن افشای مجدد راهبرد دولت یازدهم از مذاکرات هسته ای که آن را پلی برای ارتباط همه جانبه با آمریکا در سطوح مختلف می داند، (در این باره بیشتر بخوانید) از نقش مثبت! امریکا در عراق در مبارزه با داعش سخن گفت: «در آن جاهایی که عراق نمی تواند بمباران کند، امریکا می آید بمباران می کند. امریکا در زمین نیرو ندارد. ولی پادگانی دارد که به نیروهای عراق آموزش می دهد. به نظرم کار مشترک در این میدان اشکالی ندارد. بخصوص در سوریه اشکالی ندارد. اتفاقاً در مذاکرات اخیر یکی از ادله ای که آنها قانع شدند، همین بود که ایران بعد از این می تواند در برخورد داعش با آنها صریح تر همکاری کند.»
 
این در حالی است که پیش از این رهبر معظم انقلاب در شهریور ماه سال گذشته هنگام ترخیص از بیمارستان شهید رجایی با اشاره به توهمات آمریکا درباره همکاری با ایران برای مبارزه با داعش فرمودند:
«من در این چند روزی که در بیمارستان بستری بودم، یک تفریح داشتم که عبارت بود از شنیدن صحبت‌های مقامات آمریکایی در زمینه‌ی مبارزه! با داعش، که واقعاً مایه‌ی تفریح بود».
 
رهبر انقلاب اسلامی، اظهارات مقامات آمریکایی در خصوص مبارزه با داعش را پوچ، توخالی و جهت‌دار خواندند و با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه و سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا که صراحتاً اعلام کردند از ایران برای مبارزه با داعش دعوت نخواهند کرد، افزودند: «اینکه آمریکا از ایران برای حضور در یک کار خلاف و غلط دسته جمعی مایوس می‌شود، مایه‌ی افتخار ما است و افتخاری بالاتر از این، برای خود نمی‌دانیم.»
 
ایشان گفتند: «در همان روزهای سخت حمله داعش به عراق، سفیر آمریکا در عراق طی درخواستی از سفیر ما در عراق می‌خواهد که ایران و آمریکا جلسه‌ای برای مذاکره و هماهنگی در خصوص داعش داشته باشند. سفیر ما در عراق، این موضوع را به داخل کشور منعکس کرد که برخی مسئولان هم با این جلسه مخالفتی نداشتند اما من مخالفت کردم و گفتم، در این قضیه ما با آمریکایی‌ها همراهی نمی‌کنیم زیرا آنها نیت و دست آلوده‌ای دارند و چگونه امکان دارد که در چنین شرایطی ما با آمریکایی‌ها همکاری کنیم.»
 
با این حال مشخص نیست اظهارات رفسنجانی در این باره که 180 درجه در تعارض با نظر صریح رهبر معظم انقلاب است، با چه منطق و پشتوانه ای بیان شده است؟
 
در هر صورت، آنچه که از مجموع سخنان جنجالی و خبرساز هاشمی طی هفته گذشته می توان برداشت کرد، تلاش حداکثری وی برای ورود به بحث انتخابات مجلس خبرگان و همزمان تشدید حملات به منتقدان خود و دولت یازدهم است.
 
به نظر می رسد هاشمی در تلاش است تا طی فرصت باقی مانده تا اسفندماه سال جاری،   هر از چندگاهی با بیان اظهارات جنجالی، کانون توجهات رسانه ها و افکار عمومی را به سمت خود جلب کرده و با تخطئه حداکثری منتقدان، فضای جامعه را به سوی انتخابات سوق دهد تا شانس خود و جریان متبوعش برای پیروزی در این عرصه را افزایش دهد اما سوال اصلی اینجاست فردی مثل هاشمی که به دلیل نقش پر رنگ خود و خانواده اش در فتنه 88 در انتخابات ریاست جمهوری 92 رد صلاحیت شد و طی دو سال گذشته نیز با اظهارات شاذ و عجیب و غریب تلاش کرده تا خلاف سیاست های کلی انقلاب نظام حرکت کند، اساسا می تواند موفق به کسب تایید صلاحیت اولیه برای انتخابات مجلس خبرگان در اسفند ماه 94 گردد؟
 
توجه به این نکته از آن رو ضرورت دارد که هاشمی رفسنجانی بعد از سال 88 نتوانست صلاحیت خود را برای انتخابات ریاست جمهوری  احراز کند و حضور وی در مجلس خبرگان فعلی نیز به خاطر تایید صلاحیت وی در سال 85، یعنی زمانی است که هنوز بسیاری از مواضع و اقدامات این روزهایش را علنی نکرده بود، لذا به نظر می رسد اعلام زودهنگام کاندیداتوری وی برای انتخابات خبرگان آینده نیز به نوعی پیش دستی برای کسب تایید صلاحیت در این عرصه است وگرنه چه کسی است که نداند هاشمی رفسنجانی قبل از آنکه در امسال در انتخابات خبرگان بخواهد نظر مثبت مردم را پای صندوق های رای به خود جلب کند، باید صلاحیت اولیه اش برای حضور در این عرصه خطیر را از سوی نظام جمهوری اسلامی کسب کند؟
 


دیدگاه کاربران

هاشمی جان همون بچه های روستا بودند که در جنگ تحمیلی حرف اول رو می زدند عزیز دلم.

كور شود چشم بدخواهانت
پاينده هاشمي كبير

خب باشه ، کسی مگه حرف بدی به جناب هاشمی زده ؟؟ حرف خودش رو کنار فرمایشات مقام معظم رهبری گذاشتن و گفتن ببینید در تعارض با سخنا صریح رهبری هستش ، مگه غیر اینه برادر عزیز؟
جناب هاشمی این آخر عمری چکار میکنی که دوستان از شما گله دارند و دشمنان از اعمالت خوشحال اند؟ کاش یار و یاور امام این کشور یعنی حضرت سیدعلی باشی

شما جزو همان کسانی هستید که هاشمی دهه 70 رو تا میتونستید میکوبیدید چطور شده الان موافق پرو پا قرص جناب اقای هاشمی شدید.هر چند که اون وقع هم خیلی از کارهاش اشتباه بود ولی چیزی در وجودش بود که الان اون رو کاملا از دست داده و به همین خاطر محبوب دل ادمهایی مثل شما شده.
امام خمینی فرمود
پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما اسیبی نرسد.

خدا عاقبت همه رو بخیر کنه انقلابی دیروز

اشرافی‌گری مرام انقلاب اسلامی نیست ....................

سخن گهربارخمینی کبیر(ره) را به خاطرداشته باشیدکه:«من یک تارموی شما کوخ نشینان رابا کاخ نشینان عوض نمی کنم»

تبلیغات زود هنگام خلاف قانون است...

سلام. رجا نیوز از تو بعیده. چقدر بچه ها و رسانه های انقلابی باید گول هاشمی رو بخورند و توو زمین اون بازی کنند؟
مسائل رو اصل و فرع کنید. مساله اصلی و تیتر یک رجا دقیقا الان چیزیه که خود هاشمی میخواد.
از ما گفتن

کجاش توهین به روستاییاست! من خوشم از هاشمی نمیاد ولی شما هم دیگه زدید به اون راه،

هاشمس صرفا همان برنامه ای که مخفیانه با مک فارلین پیاده کرده بود را الان علنی کرده است. چرا شما تعجب کردید؟

اگر یه کلمه آقا هم قبل از اسم ایشان بگذارید خداییش بد نیست

مگه این هاشمی کیه که به هر کسی یا هر نهادی که به مذاقش خوش نمیاد توهین میکنه یا تهمت میزنه تا کی باید به این یارو مدارا کرد؟

دیبی : درود بر هاشمی

به نظرم ازعصبانیت حکم پسرش ورد صلاحیتش در خبرگانه

مثل 6 یاله قبل! دست پیش گرفته تا پس نیفته!

زهی خیال باطل!

رجا چی میگی؟!!!!!!!!
هاشمس رفسنجانی! یک پیرمرد محترم پولدار بازنشسته است.
رجا تکرار کن این جمله را تا بهت نگفتن بی سواد برو به جهنم.

با عرض سلام و خسته نباشید خدمت زحمت کشان و مسئولین محترم سایت وزین رجانیوز
با این که احتمالی هر چند کم مبنی بر اینکه نظرحقیر منتشر نشود, وجود دارد اما بازهم نظرم را می نویسم, امیدوارم سوالات مخلص پاسخ داده شود.
می توان چشم بر روی زحمات آیت الله هاشمی برای به ثمر رسیدن انقلاب, 8 سال خوب یا بد تلاش جهادی ایشان ودولت محترمشان برای سازندگی و ساختن دوباره کشور جنگ زده ی ایران, تلاش ها و خدمات ایشان در مقام های ریاست مجلس شورای اسلامی, ریاست مجلس خبرگان و ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و بسیاری دیگر از زحمات ایشان بست و احترام ویژه ای از این حیث برای ایشان قائل نشد, زیرا می توان گفت ایشان در برابر خدماتشان حقوق مکفی دریافت می کردند و از بسیاری از مواهب مادی و حتی معنوی بهره مند می شدند و چه بسا تا به امروز نیز ادامه داشته باشند, اما واقعا چگونه می توان حرمت کسی را که امام (ره) در موردایشان فرمودند : "انقلاب زنده است تا هاشمی زنده است " نگه نداشت ؟ بالاخص توسط کسانی که علی الدوام دم از امام, اندیشه امام و راه امام میزنند و خود را تنها ادامه دهنده ی راستین راه امام وشهدا می دانند و پروایی هم از گفتن آن ندارند و حتی اگر نگوییم همه , دست کم برخی از آنان از جاسوس و مرتد و عامل انگلیس و آمریکا و اسرائیل خواندن بسیاری از زحمت کشان و دلسوزان انقلاب و نظام و کشور ابایی ندارند (که شاید واقعا در مورد برخی صدق کند) و نیاز به گفتن نیست که هیچ کس از این برچسب ها در امان و مصون نیست حتی برچسب زنان امروز .
اما یک سوال آیا می توانید به این کمترین نا آگاه بگویید این که اینان در بی حرمتی و هجمه نا جوانمردانه به ایشان و حتی خانواده ایشان و نوامیس ایشان از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند را بر اساس کدام سخن امام, کدام اصل اخلاقی و اسلامی, کدام آیه و روایت و یا کدام سنت و حدیث نبوی در حق ایشان نه حتی به عنوان یک مومن بلکه تنها به عنوان یک انسان نزد خودجایز می شمارند؟
عاجزانه خواهش می کنم پاسخ بنده حقیر را برای روشن شدن ذهن مخلص هر چند کوتاه و موجز بدهید .
و یک خواهش دیگر اینکه در صورت مقبول آمدن سوال مخلص, در پاسخ, این جمله امام که "ملاک حال فعلی افراد هست "را نفرمایید زیرا اولا این جمله ی امام در باب ارتشی ها و خادمان رژیم دیکتاتوری گذشته و در جواب به کسانی که خواستار اشد مجازات برای آنها بودند گفته شده و مسلم است که قابل تعمیم به تمام زمان ها و تمام افراد نیست و دوما در صورت پذیرفتن صحت و راستی تعمیم آن, ناچارا به همین ترتیب جمله امام در مورد آیت الله هاشمی نیز قابل تعمیم به تمام زمان ها میشود و چون این سخن در مورد خود آیت الله می باشد بر جمله اول که سخنی کلی است, ارجحیت دارد و جسارتا زبانم لال, شبهه اینکه شما از سخنان امام بنا بر مصالح و منافع گروهی معلوم الحال استفاده و گاها سو استفاده می کنید را تقویت می کند .
با تشکر فراوان و آرزوی تداوم زحمات شما برای روشنگری و آگاه سازی.

چی میگی داداش خوبی ؟!؟! بابا یه بچه کوچولو هم رفتار و کردار هاشمی رو میدید از حرفهای شما متعجب میشد

آقای صابر عزیز سلام!
به احتمال زیاد من شما رو میشناسم یا حد اقل صابر نامی با تفکرات شما رو خوب میشناسم!
در هر صورت چند کلمه در پاسخ به شبهه شما:
در اسلام غیبت افراد حرام است و در این شکی نیست اما برای شما که ظاهرا اهل مطالعه هستید باید موارد جواز غیبت معلوم باشه که مثلا یک مورد اون در بحث ازدواج و تحقیق از داماد و عروس هست که هر ضعفی که دارند باید بیان بشه و از موارد غیبت نیست...
خب حالا نظر شما راجع به کسیکه داره با زبان و قلم و پول و رسانه اینهمه خلاف واقع کار میکنه و خاطره سازی میکنه و ارکان نظام رو زیر سوال میبره و فتنه انگیزی میکنه و... چیه؟!! اگر کسی اینطور بود آیا نمیشه در باره اش حرف زد -چون غیبت میشه!!!- یا باید اونو زیر نظر گرفت و نقد جدی کرد؟؟
آیا آبروی افراد- ولو انقلابی و بزرگ_ مهمه یا آبروی نظام اسلامی و اسلام؟!!
آیا اگر یک صحابی- ولو بزرگ- دچار اشتباه و خطا و خیانت بشه یا خانواده اش منحرف بشن ما باید بخاطر سوابق اون صحابی از ساحت اسلام دفاع نکنیم؟!!
این منطق همون منطقی نیست که از صدر اسلام تا به امروز همواره کمر اسلام رو شکسته و ولایت رو به قتلگاه کشونده؟!!
آیا شما در قرآن آیه ای رو سراغ دارید که بشه از اون عصمت اصحاب پیامبر(ص) -چه رسد به حضرت امام ره- که عمری با ایشان بودند رو اثبات کنه؟!
آیا وزن آقای هاشمی با زبیر سیف الاسلام قابل مقایسه هست؟
آیا پیامبر از زبیر با لسان مبارک خودشون که (ان هو الا وحی یوحی) است تجلیل و تکریم نکردند ؟
آیا در قضایای سقیفه زبیر جزو چهار نفر فدایی علی(علیه السلام) نبود؟؟
آیا زبیر عاقبت از علی (ع) جدا نشد و مقابله نکرد؟!
آیا وزن هاشمی از زبیر بیشتره!!!
آیا فرزند زبیر عامل انحراف زبیر نشد؟!
آیا فرزند هاشمی الان با فرزند زبیر انقلابی فرقی داره؟؟
آتیا به نظر شما فائزه هاشمی در ایام انتخابات در کف خیابانهای تهران علیه انقلاب و ولایت فقیه موضع نگرفت؟!!!
آیا نامه بدون سلام هاشمی در فتنه 88 به رهبر انقلاب یادتون هست؟!
آیا دعوت عفت مرعشی که همسر هاشمی رفسنجانیه در 88 یادتون رفته که مردم رو دعوت به آشوب کرد؟!!
آیا اسلام بر معیار هاشمی باید حرکت کنه یا هاشمی بر مدار اسلام؟!!
آیا ولی فقیه باید بر مدار هاشمی باشه یا هاشمی بر مدار ولایت؟!!!
آیا خانواده هاشمی یک مشت پرده نشین عفیف بودن که این سایت آبروشون رو برده یا یک مشت فتنه گر بی آبرو؟!
شما چه ادله ای دارید برای اثبات اینکه هاشمی امروز بر محور اسلام و انقلاب و ولایت و آرمانها حرکت میکنه؟!!
اگه دارید فقط و فقط یک موردش رو بگید که خیال ما هم راحت بشه...
هرچند شما ها جماعتی هستید که قصد بیدار شدن ندارید و یک تعریف ناقص از اخلاق و اسلام دارید که تخدیرتون میکنه...
البته با عرض معذرت!

شما مي دوني بصيرت چيه؟ شما درباره اون كلام امام هيچ جوابي نداري اما درباره جمله آخر وصيت نامه امام چه مي گويي كه گفت:
"من در طول مدت نهضت و انقلاب به واسطه سالوسی و اسلام نمایی بعضی افراد ذکری از آنان کرده و تمجیدی نموده‌ام، که بعد فهمیدم از دغلبازی آنان اغفال شده‌ام. آن تمجیدها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می‌نمایاندند، و نباید از آن مسائل سوء استفاده شود. و میزان در هرکس حال فعلی او است."

درود بر هاشمی مرگ بر افراط گرایی

ایشان رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ومورد اعتماد رهبری و از یاران امام ره می باشند
سلام بر هاشمی درود بر خامنه ای

امام على عليه السلام :

عَلى لِسانِ المُؤمِنِ نُورٌ يَسطَعُ وَعلى لِسانِ المُنافِقِ شَيطانٌ يَنطِقُ؛

بر زبان مؤمن نورى (الهى) است و درخشان و برزبان منافق شيطانى است كه سخن مى گويد.

در خانه اگر کس است ، یک حرف بس است
این همه مشکلات و اختلافات ریشه در عدم تقواست...
سوال من سوال امام خمینی ره است :
اگر کار برای خداست ، این همه اصطکاک چیست؟
این همه خود رایی چیست؟
این مسایل در مردم یاس ایجاد می کند....
زمانی که صبر و استقامت و بردباری این فقیه مجاهد امام خامنه ای مدظله العالی را می بینم ، خدا راسپاس می گویم