هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
شنبه، 18 مرداد 1399
ساعت 04:29
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 18 تير 1394 ساعت 13:48
پنجشنبه 18 تير 1394 13:45 ساعت
2015-7-9 13:48:23
شناسه خبر : 216645
یک ماه پیش با رامبد تماس گرفتم و گفتم به نظر من تو مجاهدی در راه خدا...اینکه یک نفر در جمهوری اسلامی به عنوان هنرمند، رسالتی بر دوشش است که زیر سایه اسلام می‌شود خندید، خنده‌ای که در آن گناه نباشد این خیلی ارزشمند است.

سعید حدادیان چهارشنبه شب در بیست و دومین شب ماه مبارک رمضان به مرثیه‌خوانی و مناجات‌خوانی پرداخت و در سخنانی به دو موضوع سیاسی و فرهنگی اشاره کرد.

وی در ابتدای سخنان خود به دعا برای تیم مذاکره‌کننده پرداخت و گفت: اما بعد یکی اینکه دست از دعا برای گروه دیپلماتیک‌مان برندارید. نذورات شخصی داشته باشید. بالاخره مسئله، مسئله منافع ملی ما است و  ان‌شاءالله الرحمن اینها موفق بشوند. ما در روایات داریم که: ادفعوا امواج الفتن بالدعا/ ادفعوا امواج‌ البلاء بالدعا/ادفعوا امواج البلایا بالدعا..یعنی واقعاً موج‌های فتنه‌ها و بلاها را می‌شود با دعا دفع کرد.

یکی دیگر آنکه این دعاست: اللهم ادفع عناالبلاء المنزل من السماء ... حتی اونی که نازل شده از آسمان هنوز نرسیده می‌شود با دعا دفع کرد.

قرآن هم در سوره یونس (ع) به این مطلب اشاره دارد که چرا همه مثل قوم یونس (ع) نشدند؟! قوم یونس آثار بلا را دیدند برگشتند ولی دیگران برنگشتند.

* ای کاش سلحشور فیلم حضرت یونس را بسازد

سعید حدادیان در ادامه گفت: کاش سناریو و فیلمنامه یونس (ع) که دهه 70 آقای سلحشور به من دادند، خواندم و من نظراتم را یادداشت کردم و به ایشان دادم. اون خیلی فیلمنامه خوبی است و نباید خاک بخورد. خدا کنه یک نفر آن فیلم را درست کند (بسازد) و در ماه رمضان امثال آن را نشان بدهند.

وی همچنین خطاب به رسانه ملی گفت: من عرضی در خصوص سیمای جمهوری اسلامی ایران دارم در گذشته نامه‌ای به آقای ضرغامی دادم و نکاتی را نوشتم. ایشان با من تماس گرفت و گفت آقای حدادیان یک ماهی و نیم یکبار از این نامه‌ها به من بده. الان هم نیاز نیست موارد را من پشت تریبون بگم ولی بحث خیلی مهمی است که باید به آن برسم. اینکه خطی بکشند که حدادیان‌ها را بگذارند یک طرف، آنها که هیأت می‌آیند و اهل یک یاالله هستند و حسین حسین می‌گویند، بگذارند یک طرف و آنها که دنبال شادی و طنز هستند بگذارند یک طرف. این کار بسیار بسیار غلطی است ما هم عطش طنز داریم و اونها هم خودشان اهل بکا هستند.

ماجرای حضور اکبر عبدی در هیات امام حسن/ عبدی از اولین امام حسینی‌ها است

حدادیان در ادامه با اشاره به حضور اکبر عبدی در سال گذشته در هیات امام حسن گفت: یک، آ‌قای اکبر عبدی روز عید غدیر اینجا آمدند (بعد از جلسه) دو ساعت برای ما صحبت کردند و کلی خندیدیم اما آ‌خرش در مورد مریضی دخترشان و عشق پدر به دختر صحبت کردند. ایشان گریه کردند و ما هم گریه کردیم و من هم برایش روضه خواندم. پس آقای اکبر عبدی که کمدین هست از اولین امام حسینی‌ها است نمی‌توان به سادگی گفت از دومی‌هاست. امام حسین (ع) را نمی‌شود به نفع من حدادیان مصادره کرد چه شبهای احیا که بازیگران و هنرمندان پشت این در (در این  جلسه) آمدند و با ما قرآن سر گرفتند.

* رامید جوان در خندوانه حرف‌های خوبی می‌زند

این مداح اهل بیت همچنین به برنامه «خندوانه» که از شبکه نسیم پخش می‌شود اشاره کرده و افزود: نفر بعدی آقای رامبد جوان برنامه خندوانه را دارد که حرف خوبی می‌‌زند. هر روز یک قطره آب کمتر مصرف کنید. بنده از ایشان پند گرفتم ایرادی داره؟ رسانه در اختیارش هست، دارد خوب استفاده می‌کند و در این بخش تعلیم هم می‌دهد اگر چه ممکن است به بعضی از جاهای برنامه ایشان هم نقدی وارد باشد.

* به رامبد جوان گفتم تو مجاهدی در راه خدا

حدادیان ادامه داد: همین آقای رامبد جوان چند سال پیش یک روز در دهه محرم اینجا بود و با ما عزاداری کرد و از دوستان بنده است. من حدود یک ماه پیش با ایشان تماس گرفتم و گفتم به نظر من تو مجاهدی در راه خدا. من چون برنامه‌ات را کامل ندیدم نمی‌توانم راجع به همه‌اش اظهارنظر کنم اما اینکه یک نفر در جمهوری  اسلامی ایران به عنوان هنرمند، رسالتی بر دوشش است که زیر سایه اسلام می‌شود خندید، خنده‌ای که در آن گناه نباشد. این خیلی ارزشمند است این همه مخاطب جذب کند. خیلی از هنرمندان این جور که شما زحمت می‌کشید نمی‌توانند و می‌گویند اگه یک سری از واژه‌ها نباشد نمی‌شود خندید ولی شما مؤدبانه می‌خندانید و این نکته است. کلی با هم خندیدیم و چون دیدم باور نظرم راجع به مجاهدت برایش سخت است روایتی که چند سال پیش که عمو پورنگ و امیرمحمد به جلسه ما آمده بودند گفته بودم، برایش خواندم که مضمون روایت این است که قصری است در بهشت به نام فرح (یعنی شادی) ه برای کسانی است که بچه‌ها را می‌خندانند.

ماجرای گریه حاج منصور برای فوت یکی از بازیگران

سعید حدادیان در ادامه به خاطره گریه حاج منصور ارضی برای فوت یکی از بازیگران اشاره و گفتک خیلی سال پیش برنامه‌ای بود در برنامه کودک به نام مهرنگ و اورنگ. آن وقت‌ها یک روز من بر حاج منصور وارد شدم، دیدم ایشان گریه می‌کند. چون یکی از بازیگران آن برنامه از دنیا رفته من گفتم: فکر کردم آیت‌اللهی از دنیا رفته! گفت نگو سعید! بالاخره بچه‌های مملکت ما او را دوست داشتند. به عنوان یک دوست مهربان، یک معلم مهربان، یک هنرمند مهربان بچه‌ها را واقعاً نصیحت می‌کرد و برایشان نمایش هم اجرا می‌کرد. این آدم‌، آدم خوبی بود.

حاج منصور اینه! تلویزیون تو خانه ماست. ما با تلویزیون زندگی می‌کنیم مثل زمان طاغوت نیست که تلویزیون حرام باشد.

حدادیان خاطرنشان کرد: دیروز من پای تلویزیون از سخنان ‌آقای نوری همدان (حفظه الله تعالی) مرجع تقلید استفاده کردم. امشب جناب آقای مکارم (مرجع تقلید حفظه الله تعالی) در تلویزیون صحبت کردند من استفاده کردم خدا هر جفتشان را حفظ کند خدا همه مراجع را حفظ کند. خدا رهبر عزیزمان را حفظ کند.

* محسن تنابنده برای این مملکت یک سرمایه ملی است

وی همچنین با اشاره به سریال پایتخت که در ماه رمضان پخش می‌شود گفت: بنده برای برنامه پایتخت 2 صحبت کردم و تلویزیون پخش کرده و کلی تعریف کردم. معتقدم این آقا که نویسنده است و قهرمان این برنامه است یک سرمایه بزرگ است یعنی این مملکت، به نظرم دلش هم فوق‌العاده پاک است. منتها من نمی‌دانم کجای مدیریت اشکال دارد. آقای پورمحمدی، که معاون یا قائم‌مقام سیماست. هر شب، شب زنده‌دار است و من ایشان را همه رقم به عنوان یک کارشناس قبول دارم.

نشان دادن غسل در پایتخت اشتباه بود ولی من عاشق تنابنده هستم

سعید حدادیان در ادامه نقدی بر این سریال زد و گفت: اما بنویسید بنده حدادیان هر چقدر دوستان گفتند، «ابکی لظلمت قبری» را بخوان نخواندم. هر انسان کارشناسی می‌داند ماه مبارک رمضان که هر شب باید ابوحمزه خوانده شود بگیم «ابکی لخروج نفسی» گریه می‌کنم برای خروج جان از بدنم. برای غسل میت‌مان گریه می‌کنیم، این سوژه به این خوبی که ربیع‌الاول و ربیع‌الثانی اگر پخش کنید ما می‌گوییم پنج بار تکرار کن. این سوژه به این خوبی را چرا یک خط می‌کشی و دعاخوان‌ها و علما را اذیت می‌کنی. حالا من بگویم وقتی که به قسمت‌هایی که مربوط به غسل میت است در دعا می‌رسم با آن سریال چه تداعی در ذهن‌ها می‌شود؟ شک نکنید اشتباه بود شب‌های اول ماه رمضان این غسل را نشان دادند ولی من عاشق بازیگرش (آقای محسن تنابنده) هستم.

این مداح اهل بیت همچنین با تعریف و تمجید از برنامه «ماه عسل» با مجری گری احسان علیخانی گفت: همچنان که شک نکنید در تیتراژ دوم ماه عسل، اون خانوم که چادر سرش است و ترانه‌ای که آن آقا خوانده است را لب می‌زند اشتباه است. با اینکه مجری‌اش را دوست دارم برنامه‌اش را دوست دارم. فقط دو تا شات است که یک چیز دیگری می‌گوید. دقت کنید چون کسانی که به این جلسه می‌آیند معمولاً از پای این برنامه‌ها می‌آیند این حرفها لازم است ما یک برنامه‌هایی داریم مجری محور است.

وی ادامه داد: این بچه‌های مجری واقعاً توانمند و هنرمند هستند از لحاظ فیزیک و میمیک خدا قدرتی به آنها داده و در  جذب مخاطب عالی هستند چه نسل قبلشان و چه این دو نسلی که الان هستند. من با همه‌شان رفیق هستم و مرا به عنوان کسی که نقد سلبی می‌کند نگاه نکنید. بنده اگر اشتباهی از این بچه‌ها سر زد با حذف مخالفم. البته همانطور مورد تذکر قرار بگیرند خوب است چون اینها بچه‌های خوبی هستند پس من چی می‌گم.

حدادیان خاطرنشان کر: مجری باید جامع باشد ولی باید جامع و مانع باشد. خطوط قرمز شما کجاست؟ خطوط قرمز برنامه‌های مجری محور روشن باشد. اینکه در این برنامه‌ها دنبال رسیدگی به 270 هزار بچه‌ای است که سرپرست خانواده هستند بارک‌الله و یا در برنامه دیگر به فکر محیط زیست هستند بارک‌الله یا در برنامه دیگر به فکر خوشحال کردن ایتام هستند بارک‌الله، آفرین. رسالت رسانه همین است.

وی ادامه داد: نفاق تکلیفش معلوم شود. این درد خانه من هم هست بالاخره تا کجا با کی هستم؟ مبتلا به نفاق نشویم. نمی‌گم اینها منافقند جریان برنامه به نفاق کشیده نشود. بالاخره به عنوان مثال در یکی از این برنامه‌ها غروب ماه رمضان دست ما است چه باید بکنیم. جامع فراملی باشد. فقط ایران نیست کشورهای دیگر هم هست به شرطی که دکورت مال آن وری‌ها نباشد همین دکور ملی و بومی را بزن.

حدادیان با اشاره مجدد به سخنان خود در اوایل ماه رمضان گفت: بنده اول ماه رمضان دو تا سؤال کردم که هنوز بی‌جواب مانده این همه مطبوعات مختلف به ما حرف زدند ولی سؤال جواب ندادند. با کمال احترام بنده به یکی از بزرگان این مملکت که سابقه مجاهدت دارد. در خبرگان سمت دارد، رئیس مجمع تشخیص مصلحت هستند عرض کردم: این تشییع جنازه را که نیامدی.

وی اضافه کرد: این هم سال راهیان نور در نوروز برگزار می‌شود شما رفتی کیش. من نمی‌گویم کیش نرو اما جواب سؤال ماند. خاضعانه سؤال کردم یک بار شما به مناطق راهیان نور سر نزدی. شما در خاطرات، این جور نوشتی اگر غلط هست به ما بگو. نوشتی زلزله می‌خواست بیاد تهران. مردم را رها کردی رفتی سد لتیان. این درست است؟ (ظاهراً روز تاسوعا بوده).آن وقت مردم این را می‌بینند می‌گویند نکند در جنگ هم این طور بوده؟؟!!! بچه‌های ما را رها کرده رفته جای دیگر. خوب شما که ما می‌دانیم این جوری نبودی، این چیه نوشتی؟؟؟

سعید حدادیان که در مهدیه امام حسن مجبتی در غرب تهران سخن می گفت ادامه داد: حدود 5 هزار مداح روز تولد حضرت زهرا (س) می‌آیند بیت رهبری، تازه یک نمونه است. بیش از 50 مداح در طول سال در محضر آقا می‌خوانند. یک مداح حرف زده. دو تا سؤال کرده اون آقایی که می‌گه جمهوری مداحی! شما واقعاً طرفدار آزادی بیان هستی؟!!! سؤال من را جواب بده. هنوز من نشنیدم حاج منصور سیاسی صحبت کرده باشد. یک سعید حدادیان صحبت کرده. این قدر این حرف‌ها برایتان گران شده است. استاد زیباکلام! درست گفتی، ما هم همان را می‌گوییم. آقای هاشمی علی‌الظاهر تغییر کرده اما یک تبصره داره آقای هاشمی رئیس جمهور بشود طرفدار آزادی بیان است؟ استاد زیباکلام جواب!!!به شما می‌ گم: نه! چون ایشان رئیس جمهور شد، به دولتش گفت شما حق ندارید کار سیاسی کنید. سیاسی با خودم. شما برید کار کنید بچه که نبودیم ایشان رئیس جمهور بود.

وی همچنین با اشاره به حوادث تیرماه سال 78 گفت: آقای موسوی لاری! عمامه شما در جریان سال 78 (که امشب سالگرد وقایع 18 تیر است) که وزیر کشوری بودی از سرتان افتاد. طرفدارهایت عمامه  از سرتان انداختند. من و امثال من سوختیم. من شاهرگم را می‌د هم که عمامه از سر یک روحانی نیفتد حالا شما می‌گویید تریبون نداری! همان روزنامه اعتماد که مصاحبه کردید، تریبون شما نیست!!؟؟ شما حجت اسلامید. صداقت را فراموش نکن در ماه رمضان. در ماه رمضان آن سال (سال 78) در کانون توحید 60 نفر در جریان برنامه شما آمدند. اینجا حدود صد هزار نفر بک یا الله می‌گفتند. تریبون شما مسجد است. بعضی‌هایتان رها کردید. اگر صحبت من پرخاش داشته، توهین داشته من از همه عذرخواهی می‌کنم اما سؤال من بی‌جواب ماند طرفداری آزادی بیان!اینجا تریبون دولتی نیست. من هم که تذکر می‌دهم نه وکیلم نه وزیرم. پست ندارم. آنها که پست دارند به خاطر پستشان مراقبت کنند. جلسات ما مردمی است جلسه ارک و این جلسه مال مردم است دولتی نیست.

سعید حدادیان در خاتمه گفت: به کسانی که بنده را به عنوان «مداح سابقه‌دار» یاد کردند، می‌گویم جرم ما از لحاظ قوه قضاییه سابقه حساب نمی‌شود. البته من از این دوستان که این مطلب را نوشته‌اند شکایتی ندارم. به کسانی که بنده را با عنوان « خودعمارپندار» خطاب کردند می‌گویم، بنده خود را خاک پای عمار هم نمی‌دانم ... بلکه خاک پای این مردمی که اینجا نشسته‌اند هم نیستم.دیدگاه کاربران

اینجا ایران است
یک مداح در همه موارد اظهار فضل کرده
سیاست
سینما
تلویزون
مجری
خنده
گریه
وبسیاری از مسائل دیگر
کاری به صحبت های حدادیان ندارم .
اما چرا افراد به خودشون اجازه میدن در هز زمینه ایی اضهار فضل کنن و خبرگذاری معتبری مثل رجا هم اونو باز نشر میده .
اقای حدادیان هر روز روی تیتر این خبرگذاری ها هستن
چرا ؟
یک بار برای همیشه هم شده اجازه بدیم اگه نقدی هم از سینما قراره بشه . سینما گر منتقد نقد کنه
اگه نقدی هم بناست به سیاست بشه اهل سیاست و اصحاب رسانه نقد کنن
روا نیست یه مداح نقد کنه و نقدش در این سطح وسیع باز نشر داده بشه
نقد حق اقای حدادیان هست اما حق نیست صدای ایشون در این سطح بلند بشه و توسط خبرگذاری ها بانشر داده بشه .
مداحان در حد امکان به این فکر کنند چرا در ایام محرم بازار دوست دختر و دوست پسر داغ میشه . چرا عزادار سید الشهدا شنییع ترین اریش ها رو در همین ایام میکنه . چی شده دستجات فقط تکرار مکررات میکنن . جرا نفس عمل هر سال ضعیف تر میشه
اقای حدادیان باید به این معضلات برسن . نه اینکه در پایتخت چی شد .یا احمدی نژاد چیکار کرد . یا هاشمی چیکار کرد .
نقد اینها مسئولش رسانه هایی مثل رجا و دیگران هستند که باید اشخاص و نهاد ها را منصفانه نقد کنند نه اینکه امثال حدادیان پابرهنه بپره وسط و بدون هیچ دانشی هر چی از دهنش میاد روانه ی صغیر و کبیر مملکت کنه

کسی گوشش به این حرفا بدهکار نیست برادر ...
این روزا مداح ها در مورد تنها مسئله ای که اظهار نظر نمی کنن، علل افت محسوس تیم جودوی نوجوانان ایران در مسابقات آسیایی اخیره!!!
باقی مسائل در حیطه کاریشونه ظاهرا ...

تلویزیون رسانه ملی است و برای مردم برنامه هایش را پخش می کند پس مردم حق دارند نظر خود را بیان کنند. اگه اظهار نظر ایشون در مورد مسائل فنی بود نقد وارد وگرنه اگر نتونیم در مورد این مسائل هم صحبت کنیم پس چه می شود این شعار آزادی بیان شما؟؟؟؟

یک مداح نظرش رو گفت. شما چرا ناراحتی ؟؟!! نظرات ایشون به مراتب خیلی بهتر از بعضی سیاستمداران بی بصیرت ماست. چرا شما ناراحتی صدای ایشون رو مردم بشنوند ؟؟! آیا به ضرر شما حرفی زده ؟! یه مداح با بصیرت نظرش رو گفته و رجا دلش خواسته بازنشر کنه این اشکالش چیه ؟؟!

ببخشید اونوقت شما چکاره اید که درباره اضهار!!فضل ایشون در خبرگذاری!!! رجا نظر دادید؟
بزارید متخصصین فن نظر بدن
واقعا که نظر کارشناسی دادید!!!

دیکتاتورهای کوتوله همیشه دنبال ساکت کردن منتقدانشان هستن
ای کاش بجای شلوغ کاری بیخودی اگر جوابی داشتن به سوال آقای حدادیان میدادند

شما میتونی از فردا مریض هم که شدی بری پیش آقای حدادیان تا ویزیتت کنه.

پرستیدن مداحان کاردرستی نیست
جواب هرکسی درنظراتش اومده
همانطورکه نظرحاج سعید اومده!
ادب مرد به زدولت اوست!

هنوز من نشنیدم حاج منصور سیاسی صحبت کرده باشد.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
مثلا ما هم نشنیدیم ...
خدا رحمت کنه حضرت آیت الله مجتهدی رو که می گفت مداح باید مداحی شو بکنه ، مداح رو چه به مسئله گفتن مداح رو چه به سخنرانی کردن ...

واقعا اوضاع خیلی شیر تو شیره

وقتی اسم آیت الله مجتهدی رو می بری مستند صحبت کن. وگرنه به سرنوشت حاج آقا خاطره دچار میشی.

آدرس ایمیل بدید براتون فایل سخنرانی رو بفرستم
اگر سند می خواید...

ایشون فقط یک مداح هستند چطور به خود حق میدهند از سیر تا پیاز را نقد کنند برای اشخاص نامه بنویسد برای کسی که صد پله بالاتر از اوست (حاج منصور ) دفاعیه صادر کند و اجازه ورود به سکوهای مراسم راصادر کند (انتقاد ایشون از حضوردکتر احمدی نژآأ در مراسم شهدای غواص) واقعا فکر میکنید کی هستن ؟ متاسفانه این سایت به ایشون بیش از حد بها میدهدر انتشار مطالب بیشتر دقت کنید

حضرت اقا درجمع هییت رزمندگان اسلام فرمودند:مداحی وروضه خوانی نباید بدون بصیرت دهی مواضع سیاسی باشد.
باید یک مداح درشب قدر که جمعیتی قابل توجه حضوردارند نظرات شاخصی راپیرامون مسایل روز(سیاسی-فرهنگی-اجتماعی و...)اعلام کند تاافکارعمومی اگاهی پیداکنند.
البته که شخصی مثل سعیدحدادیان دیدگاه شخصی ارایه نمیکند...

من خودم بچه مذهبی و هیئتی هستم.
اما این خیلی غیرمنطقیه که یه مداح توو همه زمینه ها میخواد اظهار نظر کنه.
ضمنا این آقا با نظرات قبلیش کم باعث اختلاف نشده.
بدتر از اون آدمهایی هستن که میرن دورش رو میگیرن و ازش میخوان که راجع به همه مسائل نظر بده.

باید حق داد به مداحان
در زمانی که مسئولین ما در خواب غفلتند و همش مشغول کوبیدن وانتقاد از دولت قبل و هزار کار دیگه که هیچ کدومش اونی که باید انجام بشه نیست
باید یکی باشه که واقعیات جامعه رو بگه یا نه؟
من با اقا محمد حسن موافقم واقعا شیر توشیره
رهبر عزیزمون خط و راه رو مشخص میکنه
اونوقت یه سری هر غلطی رو انجام میدن
دهن همه رو که بستن هیچ کس هم که نمیتونه از هیچ تریبون رسمی اعلام نظر بکنه
فقط میمونه همین مساجد وهیاتها
خدا خیرتون بده همینطوری ادامه بدین

سلام من امروز خیلی خوشحال شدم از لحن مهربان آقا سعید .خدا میدونه کسی که قصد اصلاح داشته باشه با نفرت پراکنی فقط باعث شکاف بیشتر بین امت میشه.شاید محبت باعث تغییر مواضع بعضی ها نشود .ولی خدا میدونه افرادی مثل من که بابت بعضی حرفها خیلی وقته دیگه دور بعضی جلسات رو خط کشیده دوباره با این جلسات آشتی کنیم .انشاالله خدا به همه کسانی که دلسوزانه نقد میکنن زبان نرم و با محبت هم عنایت کند

جالبه یه مداح که راجع به موضوعی صحبت میکنه صدای بعضی ها در میاد، اما یه خواننده مثل شجریان راجع به مسایل کشور صحبت میکنه همین آقایون ساکت هستن و یا یک بازیگر در مورد مسایل سیاسی حرف میزنه و بهشون بر نمیخوره. اگه ذاکران اهل بیت در مورد مسایل کشور صحبت نکنن، قطعا اشتباه هست. مگه میشه در مورد مسایل کشوری که به نام امیرالمومنین هست ساکت باشن و بگن به ما چه. به همه عاشقان امام حسین مربوط هست. تنها کشوری که به اسم امام حسین میشناسن

با سلام
بنده موافق این مهم هستم که نقد اجتماعی و سیاسی وظیفه سایت های مردمی و انقلابی مثل رجانیوز هست و یک مداح نیاید به خود اجازه دهد که در مسائل سیاسی و اجتماعی نقد کند، میتواند نقد را در یک جمع کوچک ئاشته باشد ولی بلند کردن صدای نقد یک مداح در این اشل مناسب نیست
و من التبع الهدی

واقعا من که نفهمیدم این مراسم احیاء بوده یابرنامه هفت بوده آخه مداح محترم که خیلی هم دوستت داریم شما کارشناس چی هستی که درتریبون مذهبی به خودت اجازه می دهی هر اظهار نظری بکنی از توهین به احمدی نژادگرفته تادیگران واقعا جای تاسف داره. از رجاهم بسیاربسیار ناراحتم چراکه میاد واین حرفهارونشرمیده واقعا مداح برای چه کاری است.؟ کارشناسی برنامه هفت، کارشناس سیاسی، آدم شناس؟ کدومش آخه چرافکر میکنید حق داریدازمنبراهل بیت اینطور سوء استفاده کنید

با سلام
فهم سیاسی و اجتماعی خیلی به سواد و سمت و امثال این چیزها بستگی ندارد. خیلی ها ممکن است سواد آنچنانی نداشته باشند ولی از خواص باشند و درک و فهم بالایی داشته باشند و خیلی ها هم در مدارج عالی هم که باشند ممکن است فهم سیاسی نداشته باشند مثل مرحوم آقای منتظری. بهر حال نقد حق همه است و مسئولین باید مرتب نقد شوند تا از کج راهه دور باشند. دعا کنیم خداوند ظرفیت و تحمل ما را افزون کند.

از مردم عادی هم در خیابان وکوچه در مورد سوالات مختلف از سیاسی و غیر سیاسی و برنامه صدا وسیما ومذاکرت هسته ای و خیلی مسایل دیگر سوال می کنند حالا هم رجا نیوز این مطالب را انتشار داده است .چرا شما ناراحتید. الان ای کسانی که نظر داده اید که چرا حدادیان نظر داده است شما چرا در مورد حدادیان نظر داده اید .مگر شما چکاره اید. اگر او حق ندارد نظر دهد شما هم حق ندارید اظها رنظر کنید.همه حق دارند نظرات وسوالاتشان بطور مودبانه و منطقی که توهینی و افترایی به کسی نباشد بیان نماییند.

واقعا شما اینطور فکر میکنید؟ متاسفم. بحث بر سر نظر دادان کسانی است که حرفشون در جامعه شنیده میشه و تاثیرگذاره. و به اصطلاح کسانی که تریبون دارند. پس بهتره مغالطه نفرمایید دوست عزیز

سلام. ببینید عزیزان بنده خودم طلبه ام، ولایتی ام هستم و انتقادهای جدی ای به همین آقایانی که آقای حدادیان فرمودن دارم ولی لازمه بگم اگه قرار باشه هر کسی که تریبون دستشه در مورد هر چی دوست داشته باشه نظر بده که درست نیست.
آقای حدادیان حق دارند در مورد مسائلی که گفتند نظری داشته باشتد ولی حق ندارند آنها را علانا و هر جایی ابراز کنند ولو جلسه خودشان باشه که میدونند این حرفا به بیرون میرسه.
ایشان به اندازه یک کارشناس مذهبی در مورد اسلامی یا غیراسلامی بودن برنامه های صداوسیما صحبت میکنند در حالی که فقط مداح هستند نه یک روحانی و کارشناس اسلامی. در حالی که به همین برنامه خندوانه از لحاظ دینی و فرهنگی اشکالات جدی وارده که داره خوب و بد را قاطی میکنه و به خورد مردم میده. ولی میبینیم ایشون بدون توجه به این ظرافتها به تعریف اصل برنامه میپردازند.

تشکر از انتشار صحبتهای حاج سعید بعضی ها متاسفانه نمی توانند ببینند که کسانی مثل حاج سعید هستند که بصیرت دارند و افشاگری میکنند افشاگری که به نفع خیلی ها نیست لذا شروع میکنند به ناله واويلا که این مسایل به مداح چه ربطی دارد در جای دیگر می گویند این مسایل به مردم چه ربطی دارد؟

سلام به برادارن و خواهران عزیز طاعاتتان قبول.
اقا هر کس تو این جامعه تنفس میکنه حق داره نظراتش رو در موارد مختلف مطرح کنه چه لبو فروش باشه چه راننده تاکسی ،چه مداح باشه.در ضمن ما مداحی رو که نسبت به مسائل پیرامون جامعه اش آگاه نباشه اصلا قبول نداریم و پای منبرش نمیشینیم.

میگم حاج سعید همه ی این حرفا رو تو مراسم روضه و مناجات گفته؟؟؟

آقای حدادیان الکی خندیدن هم درست است؟!!!!!!!
آیا خنده الکی قساوت قلب نمیاورد......
آقای حدادیان مگه شما سخنرانی که درباره هر مسایل صحبت میکنی

از حاج میثم مطیعی یاد بگیر

ای کاش بصیرت میداشتید

فقط اصلاح طلبا حق اظهار نظر دارن! بقیه بی سواد و غیر متخصص هستن!
میفهمین؟؟؟

مداحان به عالم بالا وصلن :)
همه چیز رو مادرزاد میدونن

به نظر من اشکال نداره افراد وارد حوزه اظهار نظر بشن. ولی مهم اینه که در اظهار نظر فردی باظرافت و کارکشته باشند. ممکن است کسی مداح خوبی باشه ولی شاید سکوت او بهتر و مفیدتر از نظر دادنش باشه. مداح میتونه حرف بزنه اما نه هر مداحی و نه هر حرفی.
امام برخی را فقط برای حوزه مفید می دانستن و ورودشان را به سیاست صلاح نمی دیدن و اون افراد که گوش نکردن و به تحریک دیگران آمدن،‌ چه ها که بر سر خود و دیگران نیاوردن. حالا میشه گفت هر حوزوی هم باید در سیاست وارد میشد من جمله اون افراد؟
قصد قیاس نیست. من خودم با کلیات نظرات سیاسی حاج سعید همسو هستم ولی منتقد ایشان در نحوه اظهار نظرشان که چه بسا حق هم باشد،‌هستم. ظرافت و رعایت در برخی حدود و اندازه نگه داشتن می تواند کلام ایشان را نافذ کند وگرنه نتیجه معکوس میدهد.
خدا به ایشان و همه مداحان بااخلاص، توفیق کسب رضایت امام زمان بدهد.