هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 7 آبان 1399
ساعت 14:06
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

پنجشنبه 21 خرداد 1394 ساعت 17:00
پنجشنبه 21 خرداد 1394 16:43 ساعت
2015-6-11 17:00:58
شناسه خبر : 214511
در مورد رشوه نیز طبق قانون اگر کسی از مبلغی بالاتر رشوه گرفته باشد از پنج تا 10 سال مجازات می‎شود که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی 10 سال در نظر گرفته می‎شود، مسائل امنیتی نیز بین دو سال تا پنج سال است که طبق این ماده قانونی باید اکثریت مجازات درنظر گرفته شود.
در مورد رشوه نیز طبق قانون اگر کسی از مبلغی بالاتر رشوه گرفته باشد از پنج تا 10 سال مجازات می‎شود که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی 10 سال در نظر گرفته می‎شود، مسائل امنیتی نیز بین دو سال تا پنج سال است که طبق این ماده قانونی باید اکثریت مجازات درنظر گرفته شود.
گروه سیاسی- رجانیوز:  حجت‎الاسلام محسنی‎اژه‎ای ظهر پنج شنبه در گفت‎وگو با خبرنگاران استان گلستان اظهار کرد: مهدی هاشمی دارای جرایمی نظیر اختلاس، ارتشاء و مسائل امنیتی است که هر سه حکم با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی توسط دادگاه تجدیدنظر تائید و دیروز ابلاغ شده است.
 
به گزارش رجانیوز، وی تصریح کرد: مهدی هاشمی سه جرم داشته که طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی هر یک از جرایم، مجازات مستقل می‎گیرد و در مقام اجرا نیز طبق همین ماده قانونی اشد آن حکم اجرا می‎شود.
 
بر پایه خبر مخابره شده توسط فارس، محسنی‎اژه‎ای با بیان اینکه مهدی هاشمی در کیفرخواست 12 اتهام داشت که دادگاه بدوی آنها را ادغام کرد، افزود: مهدی هاشمی اتهامات دیگری در کیفرخواست داشت‌ که برخی از اتهامات را دادگاه بدوی با هم ادغام کرد و اعلام کردند درست است که عناوین جرایم مختلف است اما یک فعل و یک جرم نیست لذا برخی اتهامات ایشان ادغام و از برخی تبرئه شدند.
 
معاون اول قوه قضائیه بیان داشت: مهدی هاشمی در خصوص جاسوسی تبرئه شد اما برخی مسائل امنیتی مانند اختلاس و ارتشاء را دادگاه بدوی حکم داد و دادگاه تجدیدنظر نیز با رعایت ماده 134 قانون مجازات اسلامی تایید کرد.
 
محسنی‎اژه‎ای افزود: در مورد اختلاس، طبق قانون اگر چنانچه توأم با جعل باشد مجازات بین هفت تا 10 سال است اگر بدون جعل باشد بین پنج تا 10 سال خواهد بود طبق ماده 134 قانون مجازات اسلامی حاکم موظف است که 10 سال را بدهد.
 
وی بیان داشت: در مورد رشوه نیز طبق قانون اگر کسی از مبلغی بالاتر رشوه گرفته باشد از پنج تا 10 سال مجازات می‎شود که بر اساس ماده 134 قانون مجازات اسلامی 10 سال در نظر گرفته می‎شود، مسائل امنیتی نیز بین دو سال تا پنج سال است که طبق این ماده قانونی باید اکثریت مجازات درنظر گرفته شود.
 
محسنی‎اژه‎ای اظهار کرد: حکم مهدی هاشمی در مقام اجرا یکی از اینها که بالاتر است اجرا می‎شود یعنی عملا 10 سال اجرا خواهد شد.

 دیدگاه کاربران

یه بار جستی ملخک ،دوبار جستی ملخک ، آخرش کف دستی ملخک!!!سلام احسنت بر قوه قضاییه و همه خیلی خوشحالیم از اینکه بالاخره این اقازاده هرچند اندک ولی بالاخره در دام عدالت افتاد مرحبا به قاضی پرونده الحق خیلی کار سختی داشته!

اگر من بودم حکمم محاربه و اقدام علیه امنیت ملی بود به خدا

عاقبت خیاط هم تو کوزه افتاد!

خدا رو شکر
ان شا الله اجرا بشه

ولی ای کاش در خبر فقط تصویر خودش رو می گذاشتین

ان شاالله بقیه ی آقازاده ها هم به این روز بیفتند
و بقیه ی مختلسین محترم و رانت خواران گرامی
و مصرفین عزیز بیت المال به این روز دچار شوند.

قوه قضائیه تشکر.اجرت با امیرالمومنین. خداوندیاریتون کند

هرچند باید خیلی بیشتر زندان ب رایش درنظرمیگرفتند،اما همین اندازه هم جای تشکر دارد.

تشکر از احمدی نژاد که دست خیلی ها رو رو کرد

خدائیش 10سال کم نیست!!!!!

اقا 10 سال خیلی کمه ... یعنی جرم مهدی هاشمی از مه افرید خسروی کمتره.. ولی همینم اگ اجرا بشه خوبه

خدائيش اگه زندان بره!!شماها چقدرساده ايد!!