هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 20 خرداد 1394 ساعت 13:22
چهارشنبه 20 خرداد 1394 13:20 ساعت
2015-6-10 13:22:36
شناسه خبر : 214415
تنها پذیرش موضوع پروتکل امکان دسترسی گسترده به اسرار نظامی کشور را در اختیار طرف مقابل قرار خواهد داد و حال آنکه ایران سه مورد کاملا فراتر از پروتکل را که از بازرسی‎های پروتکل نیز گسترده است، پذیرفته تا اجرا کند و اين به معناي ايجاد امکان بازرسي هايي کاملا اختصاصي و غيرعادي از تاسيسات نظامي ايران و البته لو رفتن اصرار نظامي کشور خواهد بود تا ايران بواسطه اين توافق هسته‎اي به راحتي در آستانه جنگ قرار گيرد.
تنها پذیرش موضوع پروتکل امکان دسترسی گسترده به اسرار نظامی کشور را در اختیار طرف مقابل قرار خواهد داد و حال آنکه ایران سه مورد کاملا فراتر از پروتکل را که از بازرسی‎های پروتکل نیز گسترده است، پذیرفته تا اجرا کند و اين به معناي ايجاد امکان بازرسي هايي کاملا اختصاصي و غيرعادي از تاسيسات نظامي ايران و البته لو رفتن اصرار نظامي کشور خواهد بود تا ايران بواسطه اين توافق هسته‎اي به راحتي در آستانه جنگ قرار گيرد.
گروه بين‎الملل – رجانيوز: پياده کردن مدل عراق در ايران، اين را مي ‎توان عصاره اظهار نظر مشاور سابق اوباما در قبال توافق هسته‎اي با ايران دانست، مدلي که با يک ساختار نظارتي عجيب و گسترده به بهانه وجود سلاح هسته‎اي در عراق دوران صدام آغاز شد و پس از شناسايي تمامي نقاط قوت و ضعف ساختار نظامي اين کشور، منجر به لشکر کشي و فتح چند روزه اين کشور توسط آمريکا و انداختن آن به ورطه يک جنگ خانمان سوز حداقل 14 ساله شد.
 
حالا آقاي گري سيمور مشاور سابق رئيس جمهور امريکا در امور خلع سلاح اتمي، از برنامه ريزي براي پياده کردن همان مدل در قبال ايران و به بهانه توافق هسته‎اي پرده برداشته است.
به گزارش رجانيوز، گري سيمور در سخنانی گفته است که رژیم بازرسی‌های سازمان ملل از ایران بعد از کشور عراق از شدیدترین بازرسی‌ها خواهد بود.
 
آنچنان که لس‌آنجلس تایمز گزارش داده است، مشاور سابق باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا در امور خلع سلاح اتمی در سخنانی از رژیم بازرسی‌های شدید سازمان ملل از تأسیسات هسته‌ای ایران خبر داده و گفته است که رژیم بازرسی‌های سازمان ملل از تأسیسات ایران بعد از رژیم بازرسی‌ها از کشور عراق بعد از جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ از جمله شدیدترین بازرسی‌ها خواهد بود.
 
مشاور سابق رئیس جمهور آمریکا در امور خلع سلاح اتمی با استقبال از بازرسی‌های گسترده از تأسیسات هسته‌ای ایران در توافق نهایی گفت که این بازرسی‌ها بسیار مؤثر خواهند بود.
سیمور همچنین مدعی شد که پس از آنکه تأسیسات هسته‌ای ایران از قبیل نطنز، فردو و آب سنگین اراک زیر نظر سازمان ملل قرار گیرد رهبران ایران احتمالاً به‌دنبال مکان سرّی دیگری برای انجام فعالیت‌های هسته‌ای خواهند بود.
 
اين سخنان در حالي مطرح شده است که تحليلگران حقوق بين الملل، اجراي طرح بازرسي و نظارتي گسترده در قبال عراق با عنوان آنسکام را اصلي ترين عامل زمينه ساز حمله نظامي امريکا به عراق معرفي کرده اند، به نحوي که بواسطه پذيرش اين بازرسي‎ها از سوي دولت صدام، زمينه شناسايي همه مراکز نظامي و ميزان قدرت و توان نظامي اين کشور شناسايي شد و با استفاده از نقاط ضعف شناسايي شده، اين کشور براحتي تحت سلطه امريکا در آمد.
 
 
نظام بازرسي‎هاي در نظر گفته شده براي ايران چه مي گويد؟
 
بر اساس يک بند از بیانیه مطبوعاتی! لوزان، ایران بر سر مجموعه‎ای از تدابیر نظارتی با طرف مقابل «توافق کرده است.»
 
یک مجموعه اقدامات برای نظارت بر اجرای مفاد برجما (JCPOA) شامل کد اصلاحی ۳.۱ و اجرای پروتکل الحاقی (تا هنگام تصویب در مجلس) مورد توافق واقع شده است. به آژانس بین المللی انرژی اتمی اجازه داده خواهد شد تا از فن آوری های مدرن استفاده کند و به منظور روشن کردن موضوعات گذشته و حال ، دسترسی های آژانس که روی رویه آن توافق شده تقویت خواهد شد.
.

A set of measures have been agreed to monitor the provisions of the JCPOA including implementation of the modified Code ۳.۱ and provisional application of the Additional Protocol. The International Atomic Energy Agency (IAEA) will be permitted the use of modern technologies and will have enhanced access through agreed procedures, including to clarify past and present issues.
 
اما آیا این تدابیر تنها مربوط به پروتکل الحاقی است؟
 
پاسخ آن است که بر اساس متن بیانیه لوزان، ایران بر سر چهار لایه نظارتی با طرف مقابل «به توافق رسیده است.» این چهار لایه شامل
۱. پروتکل الحاقی
۲. کد اصلاحی ۳.۱ ذیل پادمان
۳. دسترسی‎های بیشتر برای روشن کردن موضوعات گذشته و حال 
۴. فن‎آوری‎های مدرن نظارتی مرتبط با موضوعPMD 
 
این در حالی است که تنها پذیرش موضوع پروتکل امکان دسترسی گسترده به اسرار نظامی کشور را در اختیار طرف مقابل قرار خواهد داد و حال آنکه ایران سه مورد کاملا فراتر از پروتکل را که از بازرسی‎های پروتکل نیز گسترده است، پذیرفته تا اجرا کند و اين به معناي ايجاد امکان بازرسي هايي کاملا اختصاصي و غيرعادي از تاسيسات نظامي ايران و البته لو رفتن اصرار نظامي کشور خواهد بود تا ايران بواسطه اين توافق هسته‎اي به راحتي در آستانه جنگ قرار گيرد.
 
گفتني است در گزارش لس‌آنجلس تایمز درباره درخواست بازرسی از مراکز و اماکن ایران آمده است: «قدرتهای جهانی در حال بررسی پیشنهادی برای تشکیل کمیسیونی برای قضاوت درباره درخواستهای بازرسی  هستند که در آن نمایندگان شش قدرت، ایران و احتمالا اتحادیه اروپا در آن حق رای دارند».
این روزنامه خبر داد که بر اساس این پیشنهاد، در صورت حمایت اکثریت این 8 عضو کمیسیون مذکور، درخواست بازرسی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عملی خواهد شد.
 

 دیدگاه کاربران

فقط خدا رحم کند به ما. تیم مذاکره کننده دارند به امریکا اعتماد می کنند در حالی که امریکا از بزرگترین جنایت کاران تاریخ است. امریکا دارد به صورت مستقیم از دشمن قسم خورده ما یعنی رژیم صهیونیستی حمایت می کند چنین کشوری چطور می تواند قابل اعتماد باشد.

ما پیرو خط امام ره هستیم و تا زنده ایم امریکا را شیطان بزرگ می بینیم. امریکا به عربستان دستور می دهد که بر مردم بی دفاع یمن بمب بریزند. داعش و گروه های تکفیری سوریه را حمایت می کند. امریکا دشمن مسلمانان است.

به ولله قسم دارند کشور رو به جنگ نزدیک می کنند! رابطه با آمریکا اینقدر ارزش داره؟

حرف من به تیم مذاکره کننده هسته ای مان همان شعار همیشگی ملت ایران است که "انرژی هسته ای حق مسلم ماست" و هیچ کس حق ندارد از حقوق ملت ایران کوتاه بیاید

فعلاً که دارن مجبورمون میکنن نگران چیزهایی مهم تر از انرژی هسته ای باشیم. شاید هم بهتر باشه دوباره چفیه ها رو بندازیم گردنمون و یه خونه تکونی اساسی بکنیم

این رای عدم کفایت سیاسی به چه درد مجلس میخوره؟

حقیقت تلخ است ولی حقیقت واقعیت دارد .واین نظر وتحلیل عین واقعیت است (مدل عراق وحتی کشورهای دیگر)همه نوع بازرسی تا مطمئن شوند در هنگام حمله ایران توان آسیب همزمان به رژیم صهیونیستی را از لحاظ قدرت نظامی وموشکی نداشته باشد. ولی به خواست خدا ملت آزاده وهوشیارو شهید پرور ایران اسلامی که تربیت شدگان رهنمودهای امام خمینی(قدس) هستند مستحکم مقابل نقشه های انان می ایستند. این مذاکرات به جهانیان مظلومیت ملت شریف ایران را اعلام و دشمنی و تجاوز اسکتبار جهانی را به این مردم مظلم نشان می دهد.

با معذرت کلام اخر را به دلیل سریع نوشتن (...به این مردم مظلوم نشان می دهد)تصحیح می کنم.

باسمه تعالی.
صدای همه مردم درآمده. اصلا بر فرض محال همان طور که حسن فریدون میگه تمام مشکلات به تحریم برگرده. آقا به چه زبونی بگیم توافقی که منجر به از بین رفتن امنیت و استقلال کشورمون بشه رو نمی خواهیم حالا می خواد وعده بهشت برین رو هم بهتون داده باشند. بهشت برین ها نه بهشت برین!!!! نخواستیم. نمی خواهیم که پس فردا دوباره جنگ بشه و دسته گل های مملکتمون برن شهید بشن تا امثال اون آقا بشینند با شیطان بزرگ هره و کره کنند!!!! لطفا چاپ بفرمایید.

اگر معاويه به قرارداد صلح با امام حسن ع عمل كرد آمريكا هم به تعهداتش عمل خواهد كرد.

آقای ظریف توافق کردن نه ملت ایران که رهبرشون چک سفید امضا به کسی ندادن.
آمریکایی ها هم به گور میبرن این خیالات واهیشون رو

باسمه تعالی.
یعنی کار را به جایی رسانده اند که نه تنها تحریم ها برداشته نمی شود بلکه در مراحل آتی مذاکرات باید بریم التماسشان کنیم که بازرسی از فلان مرکز را انجام ندهید که باز شکست می خوریم چون 7 عضو کمیسیون نظام سلطه است. این جمله شاه کلید استراتژی آنها است: "پس از آنکه تأسیسات هسته‌ای ایران از قبیل نطنز، فردو و آب سنگین اراک زیر نظر سازمان ملل قرار گیرد رهبران ایران احتمالاً به‌دنبال مکان سرّی دیگری برای انجام فعالیت‌های هسته‌ای خواهند بود."

ديگه بايد به جاي مارادونا.... غضنفر رو بچسبيم

امریکایی ها که دشمن مسلم ما هستند در مذاکرات چه چیزی را از دست میدهند .هیچی ما چه چیزی را از دست میدهیم ما همه دست اوردهای هسته ای .عزت .امنیت کشور را از دست میدهیم ایا امریکایی ها در مذاکرات حاضر به پرداخت چنین بهایی از جانب کشور خود به دیکران هستند!هرکز پس ما چرا باید در این مداکرات ناعادلانه دستاوردهای خود را مورد معامله قرار دهیم لطفا متن را منتشر کنید