هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
دوشنبه، 31 تير 1398
ساعت 07:18
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 6 خرداد 1394 ساعت 11:34 2015-5-27 11:34:28
شناسه خبر : 212953
چنین اظهار نظری در روزهایی که مردم هنوز از شوک افزایش یکباره و بی‌مقدمه قیمت بنزین بیرون نیامده‌اند قابل پذیرش نیست. اما متاسفانه سخنگوی دولت سابقه ابراز چنین نظراتی را پیش از این نیز داشته است و قبلاً هم بر سر مردم منت گذاشته است.
گروه اجتماعی – رجانیوز: گران شدن یکباره بیش از 40 درصدی قیمت بنزین و حذف سهمیه‌بندی سوخت سوالات زیادی را در ذهن مردم ایجاد کرده بود. از این رو حضور سحنگوی دولت در صدا و سیما و توضیح پیرامون چرایی این اقدام و دلیل اعلام یکباره آن می‌توانست فرصتی برای پاسخ به این سوالات و شفاف‌سازی پیرامون آن باشد. این فرصت شب گذشته در اختیار محمدباقر نوبخت قرار گرفت.
 
سخنگوی دولت در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر سیما از دلایل مختلفی که از نظر دولت توجیه مناسبی برای حذف سهمیه‌بندی و افزایش قیمت بنزین است سخن گفت. دلایلی مثل کاهش قیمت نفت و پایین آمدن درآمدهای دولت، نزدیک شدن به قیمت جهانی و جلوگیری از قاچاق بی رویه بنزین و حتی جلوگیری از افزایش مصرف و تاثیراتش بر محیط زیست!
اما آنچه این روزها بیش از دلایل اتخاذ این تصمیم –که در جای خود قابل نقد است- مورد بحث قرار گرفته نحوه اجرا و اعلام آن است. اینکه دولت بدون اطلاع‌رسانی قبلی به یکباره اقدام به این کار کرده و به نوعی مردم را نامحرم دانسته است چیزی است که حتی اگر دلایل دولت هم مورد قبول واقع گردد، توجیه‌پذیر نیست. حذف یکباره سهمیه بنزین تاکسی‌ها بدون اعلام قبلی نیز از تبعات همین نامحرم دانستن است.
 
محمدباقر نوبخت شب گذشته نه تنها پاسخی قانع کننده‌ای به این سوال افکار عمومی نداد بلکه به نوعی بر سر مردم ایران منت هم گذاشت! وی در بخشی از سخنانش گفت: «پیش از این قرار بود قیمت بنزین بین ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان شود که رئیس جمهور با آن مخالفت کرد.»
 
چنین اظهار نظری در روزهایی که مردم هنوز از شوک افزایش یکباره و بی‌مقدمه قیمت بنزین بیرون نیامده‌اند قابل پذیرش نیست. اما متاسفانه سخنگوی دولت سابقه ابراز چنین نظراتی را پیش از این نیز داشته است و قبلاً هم بر سر مردم منت گذاشته است.
 
او در اسفندماه سال 92 و در روزهایی که اجرای افتضاح طرح سبدکالا مردم را خشمگین کرده بود، در در سخنانی گفت: «اشکالات سبد کالا طبیعی بود. دیدید که رئیس جمهور نیز با فروتنی از مردم عذرخواهی کرد؛ در حالی که استحقاقش را نداشت»!
همانطور که در آن روزها سخنگوی دولت عذرخواهی رییس جمهور از مردم بخاطر اشکالات عدیده طرح سبدکالا را حاصل بزرگواری رییس جمهور و منت گذاشتن دولت بر سر مردم می‌دانست، این روزها هم بجای توضیح این نکته که چرا دولت مردم را در جریان تصمیماتش نمی‌گذارد و با اقداماتی غیرمنتظره فضای عمومی جامعه را ملتهب می‌کند، به مردم یادآوری می‌کند که دولت می‌توانست بنزین را از این هم گرانتر کند و پس بهتر است مردم ممنون دولت باشند!


دیدگاه کاربران

مثل اینکه آقایون فراموش کردن از کجا اومدن!
آقایون به برکت همین مردم و به رای همین مردم در این جایگاه قرار گرفتن، حالا از پنهان کاری گرفته تا دروغ‌های علنی‌ای که روی دولتمردان آمریکایی رو سفید کرده، تا چوب حراج زدن به عزت ملت و ... همه و همه رو نسبت به ملت انجام میدن و محرم دلشون شده البرادعی! و آمریکا و ...
اللهم اللعن اول ظالم ظلم حق محمد و آل محمد و آخر تابع له علی ذالک.

دولت میتونست از حساب همه مردم ده درصدم یهویی برداره کجاشو دیدین!

حرف از قيمت جهاني واسه سوخت ميزنن اول برن ببينن كجاي دنيا پرايد رو با اين قيمت سوار ميشن بعد به فكر يكسان سازي قيمت سوخت باشن.عرب حاشيه نشين خليج فارس لامبورگيني سوار ميشه براشم مهم نيست بنزين ليتري چنده؟ما چي؟واقعا ديگه شورشو در آوردن... دولت توانايي كنترل قيمت خودرو رو نداره ولي ميتونه يه شبه قيمت كالاي مصرفي ملت رو تا چهار برابر افزايش بده.واقعا كه...

نمونه بارز همدلی و همزبانی بود دیگه

این عین همدلی و همزبانی است . تازه اگه این بنزین سوبسید دار باشه که هست یعنی یارانه هارا به نفع ثروتمندان مرفه بی درد که با ماشینهای میلیاردی به قول خودشان دور دور میکنند مصادره کردن!معنی عدالت را حالا دریابید.

آره خوب بنزین 1500 تومانی چند وقت دیگه به عنوان آزاد اعلام میشه. بنزین 1000 تومانی هم میشه نرخ دولتی.

کیا ازتو لب لب در امده ومخوان مملکت داری کنند

ظاهراً آقای برنامه ریزی ۴ رقم ساده را هم نمی تواند محاسبه کند:
مصرف روزانه ۷۰ میلیون لیتر بنزین از قرار هر لیتر ۱۰۰۰ تومان می شود ۲۵ هزار میلیارد تومانو روزانه ۱۱۰ میلیون لیتر گازوئیل هر لیتر ۳۰۰ تومان سالانه ۱۰ هزار میلیارد تومان و مجموعاً ۳۵ هزار میلیارد تومان می شود. که قبل از اجرای هدفمندی این رقم معادل ۱۰% رقم فعلی بود. یعنی ۳۱۵۰۰ ملیارد تومان از کل یارانه پرداختی به مردم(۴۰ هزار میلیارد )تومان است از محل افزایش
قیمت بنزین و گازوئیل تآمین می شود افزایش ۱۰ برابر قیمت نان و گاز و آب هم به کنار . ضمن اینکه قبل از اجرا هدفمندی دولت مدعی بود بیش از ۷۵ هزار میلیارد یارانه انرژی می پردازد. حال با چه رویی می گویند ۱۲ هزار میلیارد کسری یارانه هاست!!!!!!!!!!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

حق من است که باید جورانتخاب اشتباه روحانی را بکشم.چه شد آن جمله معروف رئیس جمهور که گفت:زندگی مردم باید بچرخد،که نهتنها نمی چرخد بلکه زاپاست چرخ زندگی مردم را نیز پنجر کرده اند.

واگذارتون میکنیم به خدا...

گفتندتورم كاهش پيداكرده كه نکرده ولی به اين بهانه به حقوق مان ۱۴درصداضافه كردند ؛گازوآب وبرق رادرسال ۹۳دوباريكبارابتدای سال و يكبار هم اواسط سال آنهم بی سرو صدا واكنون بنزين رابيش از۴۰۰ درصدوازديروزمجددا گاز راهم ۱۵درصد گران كردند اكنون ما مانده ايم باقيمت هايی كه حداقل حقوقی كه بيش از۲۰۰۰ دلارباشدتوان مقابله باآن رادارد اما اکنون باحقوق حداكثر۵۰۰ دلارچه خاكی برسربريزيم ؛ مگر ميتوان با اين يک بام چهارهوا زنده مانده تاچه برسدبه زندگی ؟؛باشد سرصندوق بعدی حساب وكتاب خواهيم آقايان ‏!‏ 

گفتند برای گران کردن نان برنامه ای ندارند ولی دیدیم که به نام آزاد پزی نان سنگک در شیراز از 500 گرم و 650 تومان شد 450 گرم و 950 تومان گفتند برای بنزین برنامه ای نداریم سهمیه را قطع کردند گفتند که مسکن مهر را تا پایان 94 تمام میکنیم بعد گفتند پایان 95 الان وزیر میگوید شاید چند دولت بعد پایان یابد گفتند عزت را به پاسپورت برمیگردانیم در عربستان برگشت گفتند برنامه 100 روزه داریم که اقتصاد را دگرگون میکند الان 2 سال میگذرد ولی 100 روز نشده گفتند مذاکره میکنیم با کدخدا تحریم برداشته میشود هر روز کدخدا تحریم اضافه میکند گفتند برنامه داریم برای بهبود کسب و کار ولی کسب و کارها و تولیدی ها 2 سال است که که میلنگند و دچار رکود هستند گفتند از رکود عبور کردیم ولی ما که ندیدیم گفتند که تورم جیب مردم است ولی الان گیر دادند که نه تورم آمار بانک مرکزی است و گفتند و گفتند و گفتند و گفتند و ........ گفتند ما دولت راسگویان هستیم و بس

سلام - آین آقا که حرفهاش کلا تعطیله! حرفهاش دیشب در تلویزیون آدمو عصبی می کرد.

باسلام درآمد حاصل از آزادسازی قیمتها(بنزین از لیتری ۱۰۰تومان به ۴۰۰تومان یعنی ۳۰۰تومان افزایش و...)درسال شروع ۳۲۰۰۰میلیاردشد .بعلاوه ۱۱۰۰۰میلیارد یارانه دربودجه سنوات قبل از آن می شود ۴۳۰۰۰میلیارد.
۷۷۰۰۰۰۰۰نفر(جمعیت ایران) ضربدر۱۲ماه سال ضربدر ۴۵۵۰۰تومان (یارانه ماهانه هر نفر)می شود ۴۲۰۴۲میلیارد!
درنتیجه ۴۳۰۰۰ منهای ۴۲۰۴۲ می شود۹۵۸میلیارد(دامد اضافی )اگر به ۷۷۰۰۰۰۰۰نفر یارانه پرداخت شود.
حال بنزین از ۴۰۰تومان به ۱۰۰۰تومان (۶۰۰تومان افزایش)دوبرابر قبل!
ریالی به مبلغ یارانه اضافی نشده بماند که تعدادی نیز حذف گردیده ولی باز هم کسری اعتباردارند.!
پیداکنید پرتقال فروش را !