هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
سه شنبه، 29 مهر 1399
ساعت 09:36
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

 

يكشنبه 29 شهريور 1388 ساعت 21:04
دوشنبه 30 شهريور 1388 01:34 ساعت
2009-9-20 21:04:52
شناسه خبر : 21250

دبير سياسي نشريه پرتو سخن و عضو هيات علمي موسسه آموزشي_پژوهشي امام خميني(ره) قم با اشاره به موضع گيري هاي برخي از شخصيت هاي وابسته به بيوت بزرگان گفت: برخورد امام خميني(ره) در گذشته با نوه خطاکارش نشان مي دهد که ايشان هم معتقد به برخورد جدي با افراد خطاکار بودند و برايشان مهم نبود که اين فرد خطاکار نوه اش باشد يا خير.

"قاسم روانبخش" در گفت وگو با ايرنا با اشاره به اينکه مردم اوامر ولي فقيه و امام زمان خود را به جديت اجرا مي کنند، گفت: مردم در گذشته هم نشان دادند که برايشان مهم نيست که خطاکار نوه امام باشد يا نباشد در هر صورت با او برخورد مي کنند.

وي با اشاره به اينکه مردم با تمام قدرت پاي کار امام و رهبري ايستاده اند، افزود: کساني حتي از بيوت امام راحل نمي توانند مسير امام را به اشتباه بروند زيرا همان طور که امام در گذشته نشان دادند که با اين افراد برخورد مي کنند امروز نيز با آنان برخورد مي شود.

روانبخش تاکيد کرد: زماني که حسين خميني خطا رفت و برخلاف شهيد رجايي سخناني را بيان کرد امام دستور دادند که به صورت جدي با او برخورد شود و حتي دستور دستگيري او را صادر کردند. مردم نيز با شدت با وي برخورد کردند.

وي اظهار داشت: اين مسائل نشان مي دهد که مهم نيست که فردي نوه امام باشد يا نباشد، اگر خطا کند بايد مجازات شود.

روانبخش اظهار داشت: وابستگان و اطرافيان شخصيت هاي موجه و مردمي بايد مواظب رفتار و گفتار و رفت آمدهاي خود باشند تا به اعتبار و تقدس بيوت آنان لطمه وارد نکنند.

طي روزهاي اخير انتشار يادداشتي در خبرگزاري جمهوري اسلامي و بيان انتقاداتي دلسوزانه خطاب به حجت الاسلام"سيد حسن خميني" با واکنش هاي تندي مواجه شده و منتقدان ايرنا هر گونه انتقاد و تذکر در اين زمينه را غير وارد و ممنوع دانسته اند.