هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 22 آذر 1396
ساعت 09:16
به روز شده در :

 

 

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

چهارشنبه 30 ارديبهشت 1394 ساعت 13:03 2015-5-20 13:03:39
شناسه خبر : 212143
ظاهرا موج توهین به باورهای مردم به خبرگزاری‌های دولتی نیز کشده شده است و حتی رسانه‌هایی مانند «خبرگزاری ایسنا» به صورت رسمی اقدام به انتشار عکس‌هایی می‌کنند در توهین به شهدای دفاع‌مقدس که فصل مشترک اعتقادات و باورهای تمام مردم ایرانند.
گروه فرهنگی- رجانیوز: پیش از این در گزارش‌هایی از لزوم توجه بیشتر به حوزه هنرهای تجسمی، به‌ویژه گرافیک و عکاسی سخن گفتیم. حوزه‌هایی که به علت تمرکز کمتر رسانه‌ها بر روی آنها بعضا از لحاظ میزان و شدت بالای فعالیت شبه‌روشنفکران غرب‌زده حتی قابل قیاس با حوزه‌هایی مثل سینما یا ادبیات نیستند و تصویری به مراتب بدتر از جامعه‌ی ایرانی و باورهای مردم ارائه می‌دهند. از عکسهای اعدام در ایران که برندگان ثابت بزرگترین جوایز عکاسی خبری در دنیا هستند تا موج تمسخر دین در بین گرافیست‌های شبه‌روشنفکر.
 
به گزارش "رجانیوز"، حالا اما ظاهرا موج توهین به باورهای مردم به خبرگزاری‌های دولتی نیز کشده شده است و حتی رسانه‌هایی مانند «خبرگزاری ایسنا» به صورت رسمی اقدام به انتشار عکس‌هایی می‌کنند در توهین به شهدای دفاع‌مقدس که فصل مشترک اعتقادات و باورهای تمام مردم ایرانند. سایت فردا در گزارشی که در همین زمینه منتشر کرده است آورده است:
 
خبرگزاری ایسنا چند روز پیش گزارش تصویری از تشیع جنازه چند شهید گمنام در یکی از شهرستان‌های گمنام خراسان جنوبی منتشر کرد. گزارشی سیاه از مردمی خسته و داغان که چند جنازه پیچیده در پرچم را بر روی دوش گرفته بودند.
 
 
عکاسی سیاه سفید در بسیاری از موارد برای آزاد کردن چشم مخاطب از رنگ و لعاب و دقت بیشتر به محتوا کادر بندی عکس به کار برده می‌شود، اما اینجا به سیاه‌تر شدن عکس‌ها منجر شده است.
 
چند روز قبل هم ایسنا عکس‌هایی را منتشر کرد که به گواه هر علاقه مند به شهدایی توهین و تخریب چهره تشییع پیکر شهدا بود.
 
البته مدت هاست که برخی جریانات واداده در رسانه‌های کشور به وجود آمده که قبله آمال و بزرگشان برخی عکاسان خائن گریخته به بیرون از مرز هاست. کسانی چون آلفرد یعقوب زاده و حسن سربخشیان که هر یک به گونه‌ای نیش خود را به نظام و انقلاب زده‌ و گریخته‌اند.
 
یعقوب‌زاده همان کسی است که در جریان گفتگو با شبکه تلوزیونی بی‌بی‌سی فارسی به عکس خود از آزاد‌سازی دزفول! و اجبار افراد زیر سن قانونی اشاره کرد و سعی کرد وجهه رزمندگان اسلام را به این شیوه تخریب نماید.
 
در عین حال از همین جریان واداده کسانی همچون جواد مقیمی و سلمان‌زاده بوده اند که به بهانه‌های واهی اسباب و اثاثیه خود را به دوش گرفته‌اند و به بیگانه پناهنده شده‌اند و در تریبون‌های معاند و کینه‌جو به بدگویی از نظام پرداخته‌اند.
 
حالا همین جریان واداده در جریان عکاسی خبری کشور اقدام به گزارش تصویری نموده که در آن به سیاه‌ترین وجهه ممکن تشییع پیکر مطهر شهدا به تصویر کشیده شده است. عکس‌های سیاه و سفید و آکنده از زجر و درد و مردمی که انگار از سر درد و اجبار به تشیع عزیزانشان آمده‌اند.
 
 
 
جوانان تشییع کننده را به گونه ای ثبت کرده و ادیت نموده بودند که گویی جمعی از اوباش هستند نه جوانان شیفته شهدا که بعد از سال ها هنوز قدر پیکر های قهرمانان وطن را می دانند.
 
 
 
پیرزن های سالخورده و رنجوری که نه انگار همان مادرانه صبور شهدا هستند که انگار زنانی هستند که از سر اجبار و زجر به تشییع آمده اند.
 
 
در یکی از عکس ها فردی در حال برش پرچم به عنوان تبرک برای کسانی است که از پایین دست دراز کرده اند و دختر بچه ای که به این اتفاق به نگاه تحقیر می نگرد.
 
 
در این گزارش منزجر کننده تشییع کنندگان شهدا بیشتر به دسته ای از مردم می مانند که از سر جبر و اکراه به تشییع جنازه شهدا آمده اند.
 
 
این گزارش در حالی منتشر شده است که بخشی از بدنه روشنفکر نمای جامعه سال هاست که تشییع عمومی پیکر شهدا را ترویج خشونت در جامعه دانسته اند و بارها در این قبیل مراسم حرمت پیکر مطهر شهدا را شکسته اند.
 
این ادای روشنفکری گاهی چنان فضایی می‌سازد که برخی از دبیران و عکاسان متعد و دلبسته به آرمان‌های نظام نیز اقدام به انتشار گزارش‌های سیاه از جامعه و تصویر‌های بعضا توهین آمیز به بزرگان دینی می‌کنند.
 
انتشار این نوع از تصاویر یا نشان از عناد و دشمنی با آرمان‌ والای ایثار و شهادت دارد یا نافهمی و بی سوادی در ثبت و ادیت و انتشار عکس‌ها را نشان می‌دهد.
 
این رفتار انسان را به یاد برخی اقدامات روزنامه های زنجیره ای دوره اصلاحات می اندازد که سالها قبل با وقاحت تمام در مقابل شهادت ایستادند و کار را به آن حد پیش بردند که عاشورا را مظهر خشونت اعلام کردند.
 
در هر کدام از این دو حالت مسئوولین ایسنا باید پاسخگوی جامعه متدین و انقلابی کشور در قبال این تصاویر ناشایست باشند. و ضمن عذر خواهی از خانواده معزز شهدا نسبت به جبران این خطای ناشایست برآیند.

 دیدگاه کاربران

بخواب عامو لحاف یخ کرد.شما انگار توهم دشمن و اینجور چیزها روح و روانتو نابود کرده .به همه چی گیر مدی

اتفاقا ظاهرا روح و روان شما به خاطر خوش خیالی مفرط دچار مشکل شده که متوجه خطر نیستی

مشکل تو اینه که رفتی زیر لحاف و هیچ چیز رو نمیبینی.
بیا بیرون ببین دنیا چه خبره

متاسفانه از نظر اینها و بالا دستی هاشون دنیا و جامعه جهانی سیاستمدارای 4 تا کشور توسعه یافته (بخوان مستکبر) مثل امریکا و انگلیس و ... است

واقعا باید گفت خداوند شما را به راه راست هدایت نماید

خدا آنهایی را به راه راست هدایت کند که خودشان را به خواب زده اند و با لگد هم بیدار نمی شوند و نه کسانی که حقیقت را می گویند

بی حرمتی به شهدا و رزمندگان اسلام اوج خیانت و خباث کسی هست که جان و زندگی خود را مدیون جانفشانی این مردان خدا هستند

یه عده میخوان تخریب کنن یه عده هم میخوان استفاده ابزاری کنن. لعنت به هر دوتاشون

شهدا شرمنده ایم...
به خاطر خونتان لحظه ای اسلحه را زمین نخواهیم گذاشت

رخنه فرهنگي كه حضرت آقا فرمودند يعني همين.

عكاس، روزنامه نگار،‌نويسنده، بازيگر، كارگردان و ... كه فقط به فكر جذب نظر غرب و دريافت جايزه و اجازه اقامت در آنجاست.

شما دیگه کی هستید؟!
یعنی جایزه توهم قرن رو باید بدن یه شما. البته از شاگردان مکتب کسینجر اسلامی جز این بیرون نمیاد.

کسینجر اسلامی؟؟؟؟؟؟؟؟
شما همون هایی نیستید که واسه تشریف فرمایی کسینجر و امثالش واسه یه لحظه به خاک ایران سر و دست میشکوندین

از شاگردان متوهم ترسوهای بزدل و رعیت کدخدا هم انتظاری بیش از این اراجیف نمیره.

واقعا همینطوره... عکسهای بدییه...اصلا حس خوبی نمیده.
خدا لعنتشون کنه

بفرمایین هدایت
واسه لعنت گفتن یکم زوده

خدا پدرتو بيامرزه ، اين جريان آدم بشو نيست كه نيست .
عزيزم چرا برخورد جدي با اينا نميشه .
اينجا كشور شهيدان است .اين ملت با خون شهدا در امنيت زندگي ميكنن و حالا يه عده پولدار از خدا بيخبر دارن به تخريب نظام مي پردازن و حزب الله ساكت نشسته !!!!!
لعنت الله علي قوم الظالمين و ضالين والمتكبرين

حزب الله کجا ساکت نشسته
هرروز آگاه تر، محکم تر، یا صلابت تر و در حضور پر رنگ تر در صحنه

هش شر و ور می گی . اگه از خودتونیها و امثال ده نمکی بود بود عکسها که در اوج هنر بود !!!

آقا سیاه و سفیده و ضایع درومده و لی جبر و اجبار از کجای این عکسا درمیاد؟ یا اراذل بودن؟

خیلی کوته فکر هستین

هر کس در مقابل دین بایستد روشنفکر و بزرگ منش است؛ این منطق شماست

تشییع جنازه شهدای مشروطیت است؟؟؟؟؟؟

یعنی چی این گیر دادن ها؟ معلوم نیست با ایسنا چه تصفیه حسابی دارین که از تشییع جنازه شهدا هم سو استفاده می کنین

یه خورده سخت گیرانه قضاوت کردید. و با سوء ظن

ظاهر قضیه حرف شما رو تایید می کنه
اما با توجه به نام خبرگزاری و عکاس های حرفه ای که داره نه سوء ظن نیست
من دوستان عکاس دارم
ما شاید به عکس ها ساده نگاه کنیم ولی اونها ب هیچ وجه و از هر عکسی منظوری دارند

خدا شفاتون بده و در رقابتهای سیاسی بهتون اخلاق بده.فقط امثال شما می تونید به خالق چند تا عکس که از نظر خودش هم ممکنه هنری باشه عنوان واداده و معاند بدید.

اگر نوشته رو با دقت خونده بودی نوشته که عکاس یا به شدت در این هنر بیسواد بوده یا اینکه خائن!
مشخصه که از این عکسا به جای حس قدردانی،بیشتر حس انزجار منتقل میشه و مطمئنا انشار اون توسط سایت دولت دیگه جای سوال داره..

... خون شهدا روپایمال کردند ودارند روش زندگی می کنند دنبال عافیت طلبی وعیاشی اند چه می دونند جنگ چی بود زیر چرخ دنده های تانک رفتن چیه زنده زنده سوختن درکانکس فلزی پر ازآتش چیه نمیدونن شرف وعزت ودفاع از دین وناموس چیه... فقط زمانی می فهمند که دشمن حمله کنه وشبانه بیاد توخونه شون بالای سر ناموسشون ...

با انصاف باشیم برادر یا خواهر خوب. عکس سیاه و سفید و با کیفیتِ بد صحیح و به نظر میرسد مغرصانه عمل شده است اما نظر نویسنده در صورتی صحیح است که آنها عکسها را تغییر داده باشند یا اینکه عکسها را گزینشی گرفته و گزینشی منتشر کرده باشند که کار خوبی نیست . آیا حتماً این کار را کرده اند؟ و گرنه هر کسی میتواند بسته به نیت خود برداشتی از عکسها بکند. برداشت شخصی غیر صحیح و انتشار آن خود میتواند موارد ناصحیح را القا کندو برعکس تبلیغ بدی برای تشییع جنازه این عزیزانمان باشد. غم و اندوه و خستگی در مراسم اینچنینی کاملاً طبیعی است.

از این دولت بیشتر از اینم نمیشه انتظار داشت هنوز کثافت کاریهای رسانه های 8 سال خاتمی یادمون نرفته این دولتم آیینه ی همون دولته

گیر دادیا
خودت که بیشتر داری توهین میکنی: "گویی جمعی از اوباش هستند" یعنی چه؟ هر مستضعفی که شبیه شما تهرانیا نباشه یا عکسشو نباید تو رسانه ها بزنن یا میگی "گویی جمعی از اوباش است"
خجالت بکش

امروز همه ایرانیها با هر باور وگرایشی شهدا را عزتمند ترین افراد وماندگار ترین انتخاب ومورد تقدیس میداند
مگر اینکه سر در اخور دشمن داشته باشد!

شهدا شرمنده ایم

واقعا" بسی دردناکه که پس از ۳۶ سال که از انقلاب شکوهمند اسلامی وگفتمان ارزشی و بسط عالمگیر آن در اقصی نقاط کشورهای اسلامی و حتی غیر اسلامی میگذره و از عمق راهبردی خیره کننده ای برخوردار شده هنوز معدودی شبه روشنفکر ضد ارزشی غرب پرست و دین ستیز به صور مختلف و هر از گاهی عقده های فروبرده خودشون را در غالب جنگ نرم برون ریزی میکنند. این پدیده ها گرچه در دولتهای قبل هم هر از گاهی خودنمایی کرده ولی وجود خباثت آمیز خودشان را بیشتر در دولتهای شبه اصلاح طلب و مدعیان تدبیر و امید به رخ کشیده اند که آن هم صدقه سر بی موالاتی،بی عرضگی ، تساهل و وادادگی مسئولین این دولتها بوده است که البته جای شگفتی هم نیست چون از کوزه همان تراود که دراوست!!! انشاء الله هر چه زودتر باقیمانده عمر این دولت به سر آید تا با انتخاب یک رئیس جمهور پیرو واقعی ولایت فقیه( نه فقط به شعار) و دغدغه مند اصول و ارشها مسیرهای غلط گذشته (تحت هر نام و عنوانی ) تصحیح گردد تا شاهد این قبیل شیطنتهای خبیثانه و به سخره گرفتن ارزشهای والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس نباشیم.

شک ندارم کسانی که زیر ساخت اعتقادی شون اینه که (هیچ گونه اعتقاد یقینی وجود ندارد) شهدا هم که عند ربهم یرزقون هستند، برایشان معنا و مفهوم ندارند.
ولی اینها همه خاک به چشم خورشید پاشیدن است.
صم بکم عمی فهم لا یرجعون

عکاس اگر اعتقادی به شهید نداشته باشه
نمیتونه ارزشهای معنوی را انعکاس بده.!۱

میدان دادن به هنر مندان بی اعتقاد خیانت به فرهنگ ایران اسلامیست!!

تو رو خدا نگو که جدی این مطلب رو کار کردین؟! خواستین سر به سر ما بزارین درسته؟! آره، خودم می‌دونم. کی آخه همچین برداشتی می‌کنه که شما کردید؟ الآن دقیقا چند چندید؟!

توهم توطئه دارید . باید درمان بشید جدا

این مسخره بازی هاوحرفها چیه بایدقدرهمین مردمی که به تشییع شهداامدنددانست که دراین افتاب گرم امدندشهداهمیشه نورانیندومیدرخشندعکس چه رنگی یاسیاه سفیدباشدفرق نمیکنداتفاقاهمان موقع که این بزرگواران (شهدا) رفتند نه دوربین دیجیتالی بودنه به ان صورت دوربین رنگی همین سیاه سفیدها بود مردم هم دوست داشتندپس اینقدرمته به خشخاش نکنیددوستان

این افراد منحرف و روشنفکرنما گیر داعش بیفتند تا بلایی سرشون بیاره تا الذین رو از بر بخونن.قدر این فضای باز و منطقی را نمی فهمند اینقدر شلتاق میکنند تا حوصله نظام سر بره و.......

به جای کلمه روشنفکران بنویسید به اصطلاح روشنفکران

من صلاحیت تشخیصشو ندارم اما تف تو دنیا و آخرت کسانی که در جهت اهانت به شهدا و شهادت در رسانه ها تلاش میکنند. مگر اینکه هدایت بشن. دعای اولم هدایتشونه.

یه درصد به این فکر کنید که عکاس طرفدار نظام بوده و فقط میخواسته عکسها از نظر خودش هنری باشه و حالا با این همه برچسبی که شما بهش زدین چه احساسی به نظام پیدا میکنه...
اگر (حتی یک درصد) اینطوری باشه مسئولش شمایید

ننگ بر این خبرگزاری

مطلب کوته بینانه و از سر غرض ورزی نوشته شده. نویسنده باید توجه کنه اون چیزی که تصوراتش از دیدن عکس ها اون رو ناراحت میکنه میتونه خیلی راحت سو تعبیر و اشتباه باشه. در تمام مثال هایی که عنوان شد در متن این نوشته هیچ کدام تصیفی نبود که خوانندگان میتونن از عکس ها داشته باشند. برای نویسنده از خدا بینش و صبر ارزو میکنم

یعنی واقعا شما شک دارید که این جماعت به اصطلاح روشنفکر با جهاد و غیرت و این جور مفاهیم بیگانه اند. اینها شهدا را انسان های فریب خورده می پندارند در حالی که خود همچون عروسک های خیمه شب بازی اسیر دستان کدخدا هستند. جبهه حق و باطل همواره در طول تاریخ در ستیز بوده اند و « ان الباطل کان زهوقا». لازم است نور حق به طور عملی در جامعه بتابد و چهره باطل نمایان گردد که در آن صورت باطل نابود شدنی است؛ شک نکنید.

بی خود نیست که به شهدای گمنام امام میگفت مظلوم ترین شهدا

من که اصلا فکر نمی کردم این عکسها توهین به شهدا باشد. اتفاقا به نظرم این شما هستید که دارید از شهدا برای عقده گشایی های مختلف استفاده می کنید. شهدا واقعا شرمنده ایم که چنین رسانه هایی در کشور با نام شهدا موجب سرافکندگی شهدا هستند و ما نمی توانیم هیچ کاری کنیم.

یه عده با هر وسیله ای دنبال جلب توجه هستن فقط همین.

هر که با شهدا در افتاد ور افتاد
الحمدلله الذی جعل اعداءنا من الحمقاء

عکس های مربوط به شهر زهان هست در شهرستان زیرکوه. من به عنوان یک جوان روستایی اهل این شهرستان چه بعضی ها خوششان بیاید چه خوششان نیاید در صحت و سلامت اعلام میدارم :
تمام زندگی و جانمان فدای حضرت سید علی تمام آبرویمان از شهیدان است و به کاخ نشینان اجازه نمیدهیم در مورد ما کوخ نشینان پیرو خط رهبر و شهدا قضاوت کنند. خداوند همه را به راه راست هدایت کند و اگر قابل هدایت نیستند با قدرت بی منتهایش قابل هدایتشان کند......

 

 

 

دروپال طراحی سایت آموزش مجازی lms

 

 

 

 

 


 

 

x