هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 30 فروردين 1398
ساعت 20:15
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 ساعت 10:50 2015-5-18 10:50:16
شناسه خبر : 211762
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی همزمانی لغو تحریم‌ها با اجرای توافقنامه و عدم پذیرش نظارت ویژه را ازجمله موارد مطرح در طرح هسته‌ای خانه ملت عنوان کرد.

 

مهرداد بذرپاش نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در تشریح آخرین اقدامات پارلمان در رابطه با مذاکرات هسته‌ای گفت: طرح هسته‌ای مجلس با هدف مصونیت صنعت و دستاوردهای هسته‌ای و اتخاذ تدابیر لازم برای همزمانی برداشته شدن تحریم‌ها با اجرای توافق‌نامه در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس به تصویب می‌رسد.

وی محور دیگر این طرح را نپذیرفتن نظارت و بازرسی‌های فراپروتکلی و اختصاصی و ویژه ایران عنوان کرد و افزود: این 2 موضوع یعنی همزمانی لغو تحریم‌ها با اجرای توافقنامه و عدم پذیرش نظارت ویژه از جمله دغدغه نمایندگان مجلس شورای اسلامی است.

بذرپاش ابراز امیدواری کرد که طرح هسته‌ای مجلس به زودی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به تصویب رسیده و به صحن علنی خانه ملت بیاید.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری جلسات مستمر و مفصل اعضای کمیسیون سیاست خارجی مجلس برای تهیه و تدوین طرح هسته‌ای پارلمان خاطرنشان کرد: این جلسات ادامه دارد که انشالله با این پیگیری‌ها طرح مذکور تا چند روز آینده در کمیسیون به تصویب خواهد رسید.