هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
جمعه، 15 شهريور 1398
ساعت 19:58
به روز شده در :
دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 ساعت 10:25 2015-5-18 10:25:22
شناسه خبر : 211754
آتش بس پنج روزه در یمن که برای انتقال مواد غذایی برقرار شده بود ،دیشب بدون اعلام تمدید به پایان رسید.

 

 به گزارش صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره ، جنگنده های رژیم صعودی دیشب مناطقی در استان های عدن و صعده را بمباران کردند.جنگنده های عربستان کشتی های امداد رسانی وابسته به یونیسف را  در سه نوبت هدف حملات هوایی قرار دادند.


همزمان فرستاده ویژه سازمان ملل در امور یمن خواستار تمدید آتش بس موقت  شد . در همین حال ارتش و نیروهای کمیته مردمی انصار الله بیشتر مناطق استان تعز را از اشغال تروریست های القاعده آزاد کردند.

آتش بس موقت پیشنهادی عربستان سعودی یمن سه شنبه شب آغاز شده بود.

سازمان ملل وضعیت انسانی را در یمن فاجعه بار توصیف کرده است که بر اثر  آن تا به حال 1600 نفر  که بیشتر آن ها را غیرنظامیان تشکیل می دادند کشته شده اند.

مردم شهر ذمار یمن بر ادامه مبارزه با متجاوزان سعودی تاکید کردند.

شهروندان شهر ذمار در تظاهرات گسترده ای در سالگرد شهادت حسین بدرالدین الحوثی شرکت کردند. یمنی ها بر ادامه حرکت در مسیر رهنمودهای این شهید برای مقابله با چالش هایی که یمن با آن روبروست، تاکید کردند.

مردم شهر ذمار با برگزاری تظاهرات گسترده ای با آرمان های شهید حسین بدرالدین الحوثی تجدید میثاق و بر ادامه حرکت در مسیر قرآنی این شهید تاکید کردند. یمنی ها با سردادن شعارهای مختلف مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل خواهان مقابله قاطع با تجاوز سعودی-آمریکایی به یمن شدند و با اطمینان از پیروزی خود در این نبرد سخن گفتند.