هم اکنون عضو شبکه تلگرام رجانیوز شوید
چهارشنبه، 26 تير 1398
ساعت 18:14
به روز شده در :

 

 

 

رجانیوز را در شبکه‎های اجتماعی دنبال کنید

 

دوشنبه 28 ارديبهشت 1394 ساعت 10:17 2015-5-18 10:17:27
شناسه خبر : 211750
خبرگزاری صداو سیما، علی طیب نیا در حاشیه همایش همدلی، همزبانی، رونق اقتصادی و اشتغال در جمع خبرنگاران افزود: هر موسسه مالی که بخواهد در کشور فعالیت کند باید توانایی مالی و صلاحیت لازم را داشته باشد و مجوز لازم را از بانک مرکزی دریافت کند.
 
وی اضافه کرد: تمرکز ما بر ساماندهی موسسات مالی بدون مجوز است و قوه قضاییه نیز در این باره قول همکاری داده و هم اکنون پرونده چند موسسه غیرمجاز در مراجع قضایی مطرح است.
 
طیب نیا گفت: با اقداماتی که بانک مرکزی انجام داده موسسات اعتباری باید از قوانین بانک مرکزی تمکین کنند زیرا در غیر این صورت منحل می شوند.
 
وی خطاب به مردم افزود: توصیه ما این است که به این موسسات اعتماد نکنند زیرا نرخ سود بالاتری که این موسسات ارایه می کنند بهای ریسک بالاتری است که این موسسات دارند.
 
وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: در سالهای اخیر شاهد ورشکستگی برخی از این موسسات بودیم که این امر موجب شد که اصل منابع مردم به خطر بیفتد.
 
طیب نیا ادامه داد: بانک مرکزی و دولت هیچ تعهدی در بازپرداخت اصل دارایی مردم در موسسات غیرمجاز ندارند و مردم باید به این نکته توجه کنند.
 
وی افزود: برای نخستین بار در اقتصاد ایران نرخ سود بانکی هم اکنون از نرخ تورم بالاتر است و مردم می توانند پاداش سپرده گذاری در بانک ها را دریافت کنند ضمن اینکه ریسک سپرده گذاری در موسسات مجاز صفر است.